DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Monika Jaruzelska do prezydenta Dudy: proszę zdegradować mojego ojca

Monika Jaruzelska do prezydenta Dudy: proszę zdegradować mojego ojca
Fot. M. Włodarczyk / Forum

Broniąc się przeciwko utracie przywilejów, środowiska mundurowe okresu PRL sięgają po argumenty patriotyczne, zupełnie jakby Ludowe Wojsko Polskie nie było formacją w stu procentach podległą okupującym nasz kraj Sowietom. „Twarzą” sprzeciwu wobec tak zwanej ustawy degradacyjnej jest córka Wojciecha Jaruzelskiego.

 

Monika Jaruzelska zaprezentowała w poniedziałek emocjonalną przemowę na konferencji prasowej zorganizowanej przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przed pałacem prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

– W związku z ustawą degradacyjną mam do pana wielką prośbę, aby zanim pan podpisze tę ustawę, spotkał się z przedstawicielami Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, z szeroko rozumianymi środowiskami wojskowymi, aby mogły powiedzieć o niebezpieczeństwie, konsekwencji tej ustawy – mówiła zwracając się do prezydenta.

 

– Chciałam również prosić, ponieważ jest to konieczne dla pańskiego środowiska politycznego, aby zdegradować mojego ojca, ale nie upokarzać jego byłych podwładnych, ich rodzin ani tych żołnierzy, który swoją służbę zaczęli po 1989 roku – dodała Jaruzelska. Córka komunistycznego namiestnika poprosiła Andrzeja Dudę o spotkanie w sprawie ustawy.

 

Do prezydenta Andrzeja Dudy trafił apel w sprawie obrony przywilejów PRL-owskich kombatantów. W piśmie czytamy m.in.: „Twórcy ustawy bezpodstawnie oskarżają byłych żołnierzy o sprzeniewierzenie się polskiej racji stanu i usuwają ich z grona obrońców Ojczyzny. Żołnierz polski nie naruszył racji stanu ówczesnego okresu, ponieważ wynikała ona z uwarunkowań i decyzji podjętych przez naszych sojuszników z okresu II wojny światowej. (…) Wojsko zawsze było, jest i będzie apolityczne. Wojsko ma służyć narodowi. Dziś władza ustawodawcza reprezentująca naród odpłaca się niegodnie za ich służbę (…)”.

 

 

Źródło: sld.org.pl, wp.pl

RoM

 


DATA: 2018-03-26 19:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo duzo
ponad 2 lata temu / Roman
 
Agitka przedwyborcxa kandydatki. Nic ponad to. W normalnym kraju by już dawno Wojciech był zdegradowany i odsiedziawszy swoje na ziemskim padole odszedł z tego świata ale u nas postkomuna udająca ?Solidarnościowców? robiła z niego bohatera i zapraszała na salony obsypując ?złotem?. Wszak dzięki niemi stanowiska po 89 dostali.
ponad 2 lata temu / Jurgen
 
CYTAT: Żołnierz polski nie naruszył racji stanu ówczesnego okresu, ponieważ wynikała ona z uwarunkowań i decyzji podjętych przez naszych sojuszników z okresu II wojny światowej. (?) Wojsko zawsze było, jest i będzie apolityczne. Wojsko ma służyć narodowi. Dziś władza ustawodawcza reprezentująca naród odpłaca się niegodnie za ich służbę (?)?. KOMENTARZ: było akurat odwrotnie; 2/ czy dziś również można liczyć na "sojuszników" (tym bardziej, że Niemcy sa w "strategicznym partnerstwie" z Rosją)? 3/ W. Jaruzelski (jak i wiele jednostek Ludowego Wojska) brało udział w walkach z tzw. "bandami".
ponad 2 lata temu / Jurek
 
Wojsko? Zbyt dostojnie. Żołdacy. Termin z Drogi Krzyżowej.
ponad 2 lata temu / do DNA
 
proponuję w takim razie termin: kolaboracyjne wojsko ludowe
ponad 2 lata temu / DNA
 
Akurat przykład z biskupami tu nie pasuje, bo to dobrze że wiekowi biskupi nie są w stanie odrzucić nauczania Pana Jezusa przez przyjęcie "nowego ducha" :)
ponad 2 lata temu / do janusz prawy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.