DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

MON chwali się liczebnością wojska polskiego. Wśród wojskowych spory procent żołnierzy WOT

MON chwali się liczebnością wojska polskiego. Wśród wojskowych spory procent żołnierzy WOT
Fot. Maciej Jarzebinski / FORUM

„Rośnie liczebność polskiego wojska. Od 2015 roku liczba naszych żołnierzy wzrosła o około 33 tysiące. W ubiegłym roku polska armia liczyła 108 tysięcy żołnierzy”, informuje portal radiomaryja.pl.

 

W roku 2020 Ministerstwo Obrony Narodowej planuje, aby polskie siły zbrojne liczyły co najmniej 111 tysięcy żołnierzy zawodowych i 29 tysięcy żołnierzy WOT. W tym celu prowadzone są kampanie promocyjne i zachęcające do wzięcia udziału w rekrutacji.

 

Według szef sejmowej komisji obrony posła PiS Michała Jacha, siły zbrojne RP „bardzo dynamicznie zwiększają liczebność”. Liczniejsze wojsko polskie – jak mówi – to większe poczucie bezpieczeństwa.

 

W tej chwili mamy ponad 110 tysięcy żołnierzy zawodowych. Jeszcze 4 lata temu było to niecałe 97 tysięcy. To jest ilościowo duża dywizja więcej. To jest dodatkowo prawie 25 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy też wpływają dobrze na nasze poczucie bezpieczeństwa. Czyli ilościowo jest radykalna zmiana. Zmieniliśmy ustawę, która mówi o tym, że docelowo siły zbrojne na czas pokoju będą liczyć 200 tysięcy żołnierzy, w tym 50 tysięcy żołnierzy WOT – podkreśla poseł Michał Jach.  

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2020-02-02 17:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Albo który król, mając jechać stoczyć wojnę z drugim królem, nie pierwéj siadłszy, myśli, jeźli może z DZIESIĄCIĄ tysięcy potkać się z onym, który z DWUDXZIESTĄ tysięcy jedzie przeciw niemu? Bo inaczéj, gdy on jeszcze jest daleko, poselstwo wyprawiwszy, prosi o to, co do pokoju należy.Ewangelia według Świętego Łukasza 14:31-32
9 miesięcy temu / Ryś
 
chcesz pokoju szykuj się do wojny - tyle wieków już minęło a nadal aktualne:-
9 miesięcy temu / mezus
 
@ Rob Podaję fakty. Judzą inni. Proszę wskazać mi inne słabe państwo, które ośmiela się prowokować mocarstwo.
9 miesięcy temu / Ryś
 
@Ryś, nie podjudzaj. Wszyscy mają armię. Żołnierze są od tego aby walczyć. przy tym zajęciu również niestety umiera się.
9 miesięcy temu / Rob
 
We wrześniu 1939 roku armia polska liczyła 800 tysięcy żołnierzy. Skutek każdemu wiadomy.\\ Jedyną droga dla Polski nie jest prężenie nie istniejących muskułów, ale inteligentna pokojowa polityka i współpraca z sąsiadami. Nie ma innej drogi, jeśli nie chcemy by ginęli polscy obywatele, a polskie miasta zamieniły się znowu w gruzy.
9 miesięcy temu / Ryś
 
@Robert Rosjanie przed rewolucją, podobnie jak Polacy nawet współcześni salutowali trzema palcami na Cześć Przenajświętszej Trójcy. Jak jest teraz w wojsku rosyjskim nie wiem.
9 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.