DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

MON: polscy żołnierze nie idą na wojnę z ISIS. To będą misje obserwacyjne i szkoleniowe

MON: polscy żołnierze nie idą na wojnę z ISIS. To będą misje obserwacyjne i szkoleniowe
Źródło: mon.gov.pl

Polskie Kontyngenty Wojskowe, które wesprą działania koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim nie idą na wojną z dżihadystami. Jak zapewniło Ministerstwo Obrony Narodowej, polscy żołnierze nie będą brać udziału w działaniach bojowych, ale poprowadzą misje obserwacyjne i szkoleniowe.

 

Nie ma zgody, aby polscy żołnierze brali udział w jakichkolwiek działaniach bojowych. To będą misje obserwacyjne i szkoleniowe. Został przeprowadzony rekonesans w Iraku i Kuwejcie i nasi żołnierze będą stacjonować w pełni zabezpieczonych miejscach, aby nie narażać ich na żadne ryzyko – zapewnił Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info.

 

O użyciu dwóch Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve w okresie od 20 czerwca do 31 grudnia 2016 roku zdecydował prezydent RP Andrzej Duda. Polscy żołnierze będą działać w Państwie Kuwejt – tam oddelegowanych będzie do 150 żołnierzy i pracowników wojska oraz w Republice Iraku, gdzie pracować ma do 60 żołnierzy i pracowników wojska.

 

Główne siły kontyngentu w Państwie Kuwejt będzie tworzył komponent powietrzny. To cztery samoloty F-16 wyposażone w zasobniki rozpoznawcze DB 110. Ich zadaniem będzie prowadzenie rozpoznania na potrzeby wsparcia operacji Inherent Resolve. Do Republiki Iraku oddelegowano siły wydzielone z Wojsk Specjalnych. Polacy mają tam prowadzić doradztwo i szkolenie sztabów oraz pododdziałów specjalnych Sił Zbrojnych Iraku.

 


Źródło: mon.gov.pl, tvp.info

MA

DATA: 2016-06-21 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Decyzja wysłania polskich wojsk w celu likwidacji zbrodniczego państwa islamskiego jest ze wszech miar słuszna. Nieustannie w polskiej publicystyce wypomina się Zachodowi, że pozostawił polski naród na pastwę hitlerowskich Niemiec. Nikt w 1939 r. nie chciał umierać za Gdańsk. Ważniejsze było pozorowanie wojny z Hitlerem i tolerowanie zła. Obecnie dzieje się to samo. W Państwie ISIS krzyżuje się chrześcijan, sprzedaje i gwałci nastoletnie kobiety oraz żywcem pali w klatkach schwytane Jazydki, które nie zgadzają się na seksualne zniewolenie . Temu barbarzyństwu biernie przygląda się cały świat i milczy w obawie przed światowym konfliktem z Islamem. Ofensywa Islamu, z perspektywy historycznej, zawsze była powstrzymywana zbrojnie. Karol Młot w bitwie pod Poitiers, Sobieski pod Wiedniem, Święta Liga państw chrześcijańskich w bitwie pod Lepanto. Historia jest nauczycielką życia, kto o tym nie pamięta, skazany jest na zagładę.
ponad 4 lata temu / pro memoria
 
jak rozumiem, Stingery ISIS wycelowane w nasze F-16 też będą "szkoleniowe i obserwacyjne"....
ponad 4 lata temu / delgado
 
Prawda jak to,że w DDR zostali sami kucharze i sanitariusze.
ponad 4 lata temu / Karoline
 
Mydlenie oczu nie wierze w slowa Rzecznika MON Pana Bartusia Miskiewicza. Fakty z przeszlosci sa jednak inne. Alez to przeciez pranie mozgow. Zmusza sie Slowian aby stawali sie powoli agresorem. Oczywiscie taki twor jak ISIS nie powinien isniec ale jest, bo ktos to stworzyl jak i Talibow czy Mudzahedinow. Czy zlonierze sa po to aby bronic ojczyzny i DZIEDZICTWA PRZODKOW. mYSLE, ZEW TYM WSZYSTKIM TO kORPORACJE CHCA COS NA TYM UZYSKAC A NIE KRAJE A W DODATKU KONFLIKT DUCH WIEKICH RELIGI JAKIM JEST CHRZESCIJANSTWO I iSLAM. Nie przykladajmy rak do zabijania niewinnych ale ukaran ia tych co do tego doprowadzili.
ponad 4 lata temu / dime
 
I tu cytat: Syntezę nauki teologicznej dotyczącej wojny i pokoju sformułował św. Tomasz z Akwinu. Koncepcja ta zachowała swe znaczenie do naszych czasów. Według tej koncepcji pokój jawi się jako wielkie dobro społeczne. Wojna jest jednak dopuszczona jako środek ostateczny dla wyrównania sprawiedliwości międzynarodowej. Obrona z użyciem siły militarnej jest usprawiedliwiona, gdy zachodzą następujące warunki: 1. szkoda wyrządzana przez napastnika jest długotrwała, poważna i niezaprzeczalna; 2. nie ma innych skutecznych i realnych środków do jej usunięcia; 3. istnieją uzasadnione możliwości powodzenia; 4. użycie broni nie pociągnie za sobą jeszcze poważniejszego zła. Komentatorzy podkreślali, że decyzję o wojnie mogą podjąć tylko liczni i godni ludzie w państwie a nie sama władza państwowa. Decyzję taką usprawiedliwia bardzo poważna racja, np. obrona egzystencji państwa lub naprawienie wielkiej szkody. Nie może być ona podjęta z nienawiści czy chęci podboju. Celem wojn
ponad 4 lata temu / Roni
 
Taa. Misje pokojowe, stabilizacyjne, szkoleniowe. Ciekaw jestem ile ludzi zginęło w wyniku takich "pokojowych operacji". Kiedyś po prostu nazywano to wojną. Św.Tomasz z Akwinu wyraźnie określił wojnę sprawiedliwą.A czy to jest wojna sprawiedliwa?!
ponad 4 lata temu / Roni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.