DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Mołdawia: Speckomisja parlamentu zajęła się Fundacją Otwarty Dialog

Mołdawia: Speckomisja parlamentu zajęła się Fundacją Otwarty Dialog
Ludmiła Kozłowska. FOT.24 GODZINY online pl/YouTube

Rozpoczęła pracę specjalna komisja powołana przez parlament Mołdawii do wyjaśnienia działalności Fundacji Otwarty Dialog, kierowanej przez Ludmiłę Kozłowską. Liderka opozycyjnej Partii Akcji i Solidarności, Maia Sandu, zapowiedziała, że przyjdzie na posiedzenia komisji tylko wtedy, gdy będą się one miały charakter publiczny. Przewodniczący parlamentu Mołdawii Andrian Candu ,wezwał Maię Sandu by stawiła się na posiedzenie parlamentarnej komisji jeśli nie ma nic do ukrycia.

 

Pierwsze posiedzenia komisji miały charakter zamknięty, a przewodniczący komisji poseł Igor Wriemia z Demokratycznej Partii Mołdawii stwierdził, że dopóki informacje przekazane przez służby państwowe na temat Fundacji Otwarty Dialog będą miały charakter tajny ze względu na dobro prowadzonego postępowania, nie może udzielać żadnych informacji. Jedyna informacja, jaką przekazał mediom Igor Wriemia, odnosiła się otrzymaniu przez członków komisji „bardzo ważnej informacji, dotyczącej finansowania partii oraz działalności niektórych organizacji w Mołdawii” – cytuje deputowanego portal „Westi.md”. Jak podano w tym serwisie, w podobny sposób wypowiadał się sekretarz stanu mołdawskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Dorin Purice, także zasłaniający się koniecznością zachowania tajemnicy.

 

Wiadomo jednak, że na pierwsze posiedzenie komisja parlamentarna zaprosiła przedstawicieli Służby Informacji i Bezpieczeństwa, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Centralnej Komisji Wyborczej oraz służb zajmujących się profilaktyką i walką z praniem brudnych pieniędzy.

Przy okazji startu speckomisji parlamentarnej przypomniano o wydaniu zakazu wjazdu do Polski i na teren Unii Europejskiej przez Polskę dla prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej oraz wpisu z najwyższym alertem do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS). Wróciła także sprawa podawanych w mass mediach informacji o powiązaniach Otwartego Dialogu z kazachskim oligarchą Muchtarem Abliazowem.

 

W październiku do sprawy działalności Fundacji Otwarty Dialog wrócono przy okazji doniesień o wszczęciu przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy w stolicy Zakarpacia – Użgorodzie – postępowania sprawdzającego, czy Ludmiła Kozłowska naruszyła przepis, zakazujący „działań zmierzających do zmiany granic terytorium lub granicy państwowej Ukrainy z naruszeniem procedury ustanowionej przez Konstytucję Ukrainy”.

 

Zainteresowanie mass mediów w Mołdawii aktywnością fundacji kierowanej przez Ludmiłę Kozłowską wiąże się z ujawnionymi w tym roku doniesieniami o pomocy i lobbowaniu przez Otwarty Dialog w krajach oraz instytucjach UE na rzecz ugrupowań Andrei Năstase (Platforma Godności i Prawdy) oraz Mai Sandu (Partia Akcji i Solidarności).

 

Źródła: NOI.md, Wiesti.md, Publika.md

PK


DATA: 2018-11-08 16:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pogratulować >OTWARTOŚCI< na fundacje i stowarzyszenia i migracje. Gorliwość PiS w realizacji celów Agendy 2030 przynosi OWOCE. Jak się WSPÓŁPRACUJE w tworzeniu PROBLEMÓW to nie należy narzekać.
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.