DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Przesłane przez czytelnika

Moja głodówka o Komunię św. na klęcząco

Moja głodówka o Komunię św. na klęcząco
fot. wikimedia.commmons

Pragnę napisać oświadczenie w sprawie mojego protestu i ścisłego postu o samej wodzie, podjętych przeciwko odmownej decyzji, co do zbudowania krótkich balasek i umożliwienia wiernym naszego kościoła Św. Maksymiliana, przyjmowania Komunii Św. w postawie klęczącej, tym, którzy tego pragną.


Dziękuję Bogu za odwagę podjęcia tego kroku i próbę obudzenia naszej świadomości wiary, mając wielką nadzieję, że ta mała ofiara, da w Bogu wiadomym czasie zdrowe owoce i pewność, że nie zostanie zmarnowana.


Wszystkim dziękuję za ich modlitwę i wszelkie wsparcie. Bóg zapłać.

Mój protest, modlitwę i post rozpocząłem dnia 15.09.2013.
Zainteresowanie, zarówno wspierające, jak i przeciwne, bylo duże. Walczyłem nie tylko z głodem, ale i ze złośliwościami, drwinami, nieraz bardzo brzydkimi słowami, ale to mnie tylko upewniało, że "walczę" po właściwej stronie. Bo to jest walka.
Których głosów było więcej ? Chyba najwięcej tych, którym jest to całkowicie obojętne. Dzisiejszy stan Kościoła.
Zresztą nie to jest ważne kogo było więcej, bo Prawda nie zależy od ilości.  

Od pierwszego do ostatniego dnia mojego protestu, nie podszedł do mnie i nie rozmawiał ze mną żaden ksiądz naszego kościoła, a szczególnie boli, że nawet ks. proboszcz nie odczuwał takiego obowiązku.
W dniu ostatnim, dziewiątym, podeszło dwóch młodych księży, oraz członek rady parafialnej. Usłyszałem od jednego z księży :  

"Szczęść Boże, proszę skończyć te wygłupy, pojechać do domu i zająć się czymś pozytywnym " 

Gdy omówiłem, zadzwonił na policję. Po krótkiej "rozmowie", ponieważ wiedziałem, że i tak bez słowa bedę musiał wykonać polecenie policji, bo parking należy do kościoła, odjechałem. 
Na bardzo bliskim skrzyżowaniu, minął mnie radiowóz policyjny. Smutek.

Mógłbym napisać małą książeczke, po tym co przeżyłem i nasłuchałem się, ale nie ma na to miejsca tutaj.
Krótko - nasz Kościół jest w stanie planowej destrukcji i autodestrukcji, przechodzi wielki kryzys. 
Obchodzi Cię to ?

Dwa cytaty które jednak przytoczę :

- "Już nie musimy klękać, Kościół poszedł do przodu". (!)

- "Zrobił Pan bardzo dużo, obudził Pan ludzkie sumienia". (?)

Za czym pójdziesz ?

Wszystkich, którzy chcieli by pomóc w tej małej, lokalnej walce, ale to walka o cały Kościól, który wymaga obrony i odbudowy,
proszę o wysyłanie swoich maili poparcia dla naszej prośby o balaski, jedno krótkie, proste zdanie, jeden wyraz, na adres naszego Arcypasterza, Kardynała Thomasa Collinsa.
Według słów naszego ks. proboszcza, jest to jedyna osoba władna do tego, żeby taką zgodę wydać.  

[email protected]

Szczęść Boże,Roman z Kanady


Portal Polonia Christiana opisał sprawę szczegółowo w artykule: 

Głodówka o godne przyjmowanie Komunii w Kanadzie

 

W parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w kanadyjskim Mississauga trwa głodówka w intencji przyjmowania Najświętszego Sakramentu w pozycji klęczącej oraz przywrócenia balasek. Proboszcz, ks. Janusz Błażejak OMI kontruje – to przecież wbrew… postanowieniom Soboru!

 


Czytaj na: http://www.pch24.pl/glodowka-o-godne-przyjmowanie-komunii-w-kanadzie,18126,i.html#ixzz2h19qF4yt


DATA: 2013-10-07 09:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ojczulkowie Jezuici piszą "na stojąco, czy na klęcząco" przypomina rabinackie dysputy "ile kroków wolno zrobić w szabat" prawidłowo bowiem ?na miłująco Pana i jednocząco we wspólnocie?.
ponad 1 rok temu / JAWA
 
Szatan gdy był jeszcze aniołem też nie chciał oddać czci (być może uklęknąć?) przed Maryją i Jezusem którego Bóg ukazał aniołom w ludzkiej postaci podczas ich próby. Niechęć przed klękaniem przed Panem moim zdaniem jest z podszeptu tego, który pierwszy nie chciał się ukorzyć. Można wymyślać milion uzasadnień dla Komunii na stojąco. Ale po co to? Co to by komu szkodziło jeśliby się klękało? Dlaczego musimy o to walczyć, po co w ogóle wprowadzono ten "wynalazek"? Jeszcze niedawno wszyscy klękali i nikt nie miał z tym problemu!
ponad 2 lata temu / Ala
 
Przeczytałam dzisiaj artykuł Pana Romana. Jestem w podobnej sytuacji i szukam innego Koscioła gdzie jeszcze jest postawa klęcząca. Napisałam maila na podany adres. Nie wiem czy sytuacja sie wyjasniła bo minęło 2 lata. Przeczytałam poniższe wpisy. Też tak myslę. Bardzo niepokoi mnie postawa kapłanów utrudniajacych klekanie. Czy to jest mozliwe zeby kapłan nie wiedział jaka powinna być postawa przy przyjmowaniu do serca Najprawdziwszego Boga Naszego Zbawiciela i Odkupiciela??? Przecież Oni zdadzą z tego sprawe przed Bogiem. Módlmy sie za nich zeby to sie zmieniło
ponad 2 lata temu / Teresa
 
coraz gorzej sie dzieje w tym kościele. u mnie po tylu latach ksiądz nagle na święta wprowadził Komunię Św. na stojąco bo tak idzie sprawniej i jemu jest wygodniej stac w jednym miejscu. mnie sie to bardzo nie podoba i zawsze ide na końcu kolejki i klękam. Oczywiście nasłuchałam sie opinii, e wydziwiam, że kiedyś bede tego żałowac, że robię z siebie pośmiewisko. Ale taka jest Tradycja która sie nigdy nie zmieni, a poza tym Bodu się należy szacunek. Ta walka będzie ciężka i długa, ale mam nadzieję, że z pomocą Boga kiedyś ją wygramy :D
ponad 4 lata temu / elo
 
Uklęknąć przed Bogiem. To jasne kto kryje się za tym prostowaniem kolan. Rogacizna
ponad 4 lata temu / Jacek
 
Ludzie mówią, że Św. Jan z Dukli jest ich patronem. Spytałem się o powód i tytuł tego patronatu. Odpowiedzieli, że na prawie każdym obrazie Św. Jan klęczy(nawet w wyobrażeniu artysty kiedy Św. Kapłan Jan przeniesiony jest w cudowny sposób ze Mszą Św. do Lwowa). Czy można ludziom zabronić tego że sobie obrali Św. Jana za patrona przyjmowana Komunii Świętej na kolanach, przy balaskach z białym lnianym obrusem? Kultura królewskiej Komunii Świętej na kolanach z czystym sercem,przy białym obrusie z najwyższą czcią i uwagą. To jest serce polskości, adres do rodzinnego domu. To tajemnica życia i śmierci Polaka. Zasypane źródło. Uczyńmy wszystko aby je oczyścić. W obrazie,filmie ,poezji,... . Dostojni kapłani (pomijam prezbiterów dla języka polskiego) zrzucie z siebie hańbę niszczycieli Świętej Tradycji Kościoła i czystej tradycji Polaków.
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.