DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Mój mały mszalik - przygotuj dziecko na Mszę Świętą

Mój mały mszalik - przygotuj dziecko na Mszę Świętą

„Mój mały mszalik", krótkie, kolorowo ilustrowane objaśnienie obrzędów mszy św. tzw. trydenckiej, adresowane do mniejszych dzieci to pozycja wyjątkowa.  Na polskim rynku brakowało dotkliwie książeczki, która pomogłaby rodzicom wytłumaczyć najważniejsze punkty Mszy Świętej, a zachowane z lat 50 czarno-białe książeczki są mało atrakcyjne.

 

„Mój mały mszalik" doskonale zapełnia tę lukę. Kolorowe, estetyczne, przyjazne obrazki pomagają dzieciom śledzić przebieg Mszy, a objaśnienia są zwięzłe, zrozumiałe, niezinfantylizowane, skoncentrowane na najważniejszych punktach.

 

Czy warto ją kupić? Wszystko zależy czego oczekujemy. Osoby oczekujące szczegółowego podręcznika liturgiki dla najmłodszych mogą się poczuć rozczarowane. Brakuje szczegółowych opisów poszczególnych elementów (z dodatkowym rozróżnieniem na mszę cichą i śpiewaną, uwzględniające zmiany dopuszczone po Summorum Pontificum). Po takie opisy można sięgnąć do komiksu "Twoja Msza", który jest jednak adresowany do dzieci starszych, a poza tym jako reprint zeskanowanego starego wydruku mniej estetyczny.

 

Ci rodzice, którzy oczekują pomocy dla dzieci przedszkolnych i z klas początkowych szkoły podstawowej w zrozumieniu istoty Mszy świętej i jej najważniejszych elementów mogą z pełnym zaufaniem sięgnąć po „Mój mały mszalik”.  Dla mnie osobiście sprawdzianem praktycznym było zachowanie moich sześcioletnich bliźniąt, które z dużym zainteresowaniem oglądnęły obrazki, słuchając opisów, a w czasie Mszy Świętej śledzą jej przebieg dopasowując ilustracje do aktualnego momentu liturgii.

 


Bogna Białecka


DATA: 2015-08-17 15:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszcze nie przejrzałem. Na polskim pustkowiu jest to rewelacja. O ile dekad spóźniona? Na to pytanie odpowie przyszłość bo przecież nie ci którzy urzędowo za to odpowiadali i odpowiadają.
ponad 3 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.