DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Módlmy się za Ojca Świętego i Kościół Święty

Módlmy się za Ojca Świętego i Kościół Święty
fot. Rinaldo Cornacchini / commons.wikimedia.org, licencja cc

Wszystkich nas niezmiernie poruszyła i zasmuciła wiadomość o planowanej za dwa tygodnie abdykacji Jego Świątobliwości Ojca Świętego Benedykta XVI.

 

W chwili, kiedy piszę te słowa, nie wiemy, i być może nigdy się nie dowiemy, czy stan zdrowia Papieża jest jedynym powodem jego ustąpienia. Mamy jednak świadomość, w jak dramatycznym momencie Ojciec Święty ogłosił tę bezprecedensową decyzję. Sam Benedykt XVI jeszcze przed swym pontyfikatem wielokrotnie wypowiadał się na temat poważnych problemów trapiących współczesny Kościół: braku dyscypliny pośród kleru, nieposłuszeństwa biskupów wobec Rzymu, niepodporządkowania się wiernych nauce moralnej Kościoła – rozmaitych symptomów kryzysu wiary. Podczas tych niespełna ośmiu lat, jakie minęły od jego wyboru na stolicę Biskupa Rzymu, problemy te z pewnością nie stały się mniejsze.


Nie dajmy się jednak zwieść zwątpieniu, czy strachowi. Pamiętajmy, że Una, Sancta, Catholica et Apostolica Ecclesia to, jak zapewnił nas jej Boski Założyciel, skała, która przetrwa wszystkie burze dziejów.


Módlmy się za Ojca Świętego i Kościół Święty.

 

Piotr Doerre

Redaktor naczelny portalu PCh24.pl


DATA: 2013-02-13 07:47
AUTOR: PIOTR DOERRE
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak prawidłowo mówić: czy papież rezygnuje czy abdykuje?
ponad 6 lat temu / Ina
 
@ zasmucona: nie jesteś odosobniona w odczuciu, że nie usłyszałaś prawdziwego powodu. Podejrzewam, że naprawdę chodzi o wszystko, tylko nie o stan zdrowia. Benedykt XVI ma przeciwko sobie potężną frondę. Język dyplomatyczny (a wszyscy wiemy, gdzie stoi on na najwyższym poziomie) służy zaś do ukrywania myśli, a nie ich wyrażania.
ponad 6 lat temu / grom
 
@zasmucona: Jeśli Papieżowi brakuje tak potrzebnych sił do czynnego rządzenia Kościołem dla zbawienia dusz, na pewno głęboko przemyślał i przemyślał decyzję, aby pozostawić następcy to zadanie wymagające wszechstronnego zaangażowania, a samemu udać się do klasztoru klauzurowego i tam służyć Bogu :)
ponad 6 lat temu / some1
 
zasmucona: w słowach - "za mało sił cielesnych i duchowych" mieści się wszystko, papież ma swoje powody do odejścia i nie jest nim raczej choroba. On widzi więcej i wie więcej niż przeciętny zjadacz chleba, biznesmen czy nawet wybitny profesor na uniwersytecie. Jego decyzję osądzi Bóg i kiedyś historia a na razie na pewno nas nie okłamał i skoro nie powiedział dokładnie o co chodzi to pewnie ma ku temu powody. Zaufaj Duchowi Świętemu, on kieruje kościołem nawet wtedy gdy wszystkim się wydaje że jest inaczej. Tak jak człowiek ma zła chwile tak i Kościół ma złe chwile - w przypadku kościoła trwają one dłużej ale kończą się triumfem.
ponad 6 lat temu / Katolik
 
żal.... w tym świecie fałszu, jemu ufałam, uczył szacunku dla Eucharystii, czci w postawie na kolanach. A teraz ....czuję, że nie usłyszałam prawdziwego powodu odejścia. To byłoby najstraszniejsze, gdyby w tym nie było prawdy.
ponad 6 lat temu / zasmucona
 
@Maria Antonina - czepiasz się słówek, a nie to jest w mojej wypowiedzi najistotniejsze. Napisałam - był - w tym sensie, że jego 8 -letni pontyfikat dobiega końca (chyba nawet ty nie wierzysz, że cokolwiek go od tego zamiaru odwiedzie), a nie w tym sensie, że już papieżem nie jest.
ponad 6 lat temu / Iw
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "12355"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.