DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Modlitwy do świętego Michała Archanioła. Potężny oręż w walce z szatanem

Modlitwy do świętego Michała Archanioła. Potężny oręż w walce z szatanem
fot. Catholic Online / YouTube

8 maja roku 490 święty Michał Archanioł objawił się na górze Gargano. W rocznicę tego niezwykłego wydarzenia przypominamy o roli, jaką w naszym życiu powinny odgrywać modlitwy za wstawiennictwem tego patrona. Bowiem każdy z nas może być pewny, że – niestety – oczy demonów są w nas wpatrzone. Sam szatan „jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć” (1P 5, 8), gdyż wiedząc doskonale o swojej sromotnej porażce pragnie, abyśmy również mieli w niej swój udział. Prośby o pomoc św. Michała Archanioła, który już raz strącił szatana do piekła, pomogą nam ustrzec się przed tym, który nasze ciała i dusze zatracić chce w piekle.

 

Modlitwa do świętego Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy; a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen. 

 

Modlitwa do świętego Michała Archanioła po łacinie

Zdaniem wielu egzorcystów łacina jest językiem, którego szatan szczególnie nienawidzi

 

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen. 

 

Akt poświęcenia się świętemu Michałowi Archaniołowi

O wielki Książę niebieski, najwierniejszy stróżu Kościoła, święty Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twego oblicza jednak ufając Twojej dobroci, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego anioła stróża i w obecności wszystkich aniołów niebieskich, których biorę za świadków mego nabożeństwa ku Tobie, Ciebie dziś obieram za swego szczególnego obrońcę i orędownika.

 

Postanawiam sobie mocno czcić Cię zawsze, bądź przy mnie przez całe życie moje, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszystkim pokusom szatańskim, głównie atakującym wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź mnie do ojczyzny wiecznej. Amen. 

 

Akt strzelisty do świętego Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, który wraz z Aniołami zwyciężyłeś szatana w niebie, dopomóż nam zwyciężyć go na ziemi. Amen. 

 

Kim jest święty Michał Archanioł?

Uważa się, że święty Michał Archanioł jest tym aniołem, który dostarczył Boże inspiracje św. Janowi w Księdze Objawienia. Święty Michał Archanioł znany jest również z roli jaką odegrał w wypędzeniu zbuntowanego anioła Lucyfera z Nieba, gdy ten postanowił sprzeciwić się Bogu. Wówczas Michał pokonał szatana, krzycząc „Któż jak Bóg?” (hebr. Mika’el, stąd jego imię). Ponadto uznaje się go za obrońcę Kościoła, chroniącego przed złem.

 

W Apokalipsie św. Jana to Archanioł Michał wespół ze swoimi aniołami ma stanąć do walki z szatanem: „I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,  ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.  I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan (…)” (Ap 12, 7-9). 

 

 

ZAMÓW WYJĄTKOWY PAKIET „QUIS UT DEUS”!

  

   

Polecamy również:

Monte Sant‘Angelo. Nie ludzką ręką poświęcone

 

  


DATA: 2018-05-08 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sw Aniele Michale,opiekuj się Maciejem i wygoń zle moce siego myśl, ciała,niech pokona nałóg i nie traci już pieniędzy,daj mu nadzór nad jego myślami. Niech się pozbierać z niemocy,w jaką wpadł, niech zle moce go opuszczą,pokonaj Archaniele szatańskie zamysły i zrzuć je do piekła... Dopomóż mi proszę, błagam,by miał choć cząstkę Twoich sił..O Sw Michale, pomóż nam,mojej rodzinie,a przede wszystkim Maciejowi, proszę
20 godzin temu / Ewa
 
Święty Michale Archaniele blagam Cie i prosze w tych najtrudniejszych chwilach był przyMARCIE. M ktora w bólu i cierpieniu walczy o następny dzień. Daj jej siły żeby ten ból i cierpienie było mniejsze .Otocz Ja swoją łaską i bądź przy niej. AMEN
1 miesiąc temu / Agi
 
Swiety Michale Archaniele prosze sby zly duch odstspil od pawla k
1 miesiąc temu / Aneta
 
Archaniele Michale proszę dopomóż mi zwalczyć moje nałogi. Chroń mojego syna.
2 miesiące temu / D
 
Proszę wypedz szatana z mego rodzinnego domu
3 miesiące temu / Mariola
 
Święty Michale Archaniele błagam Cię o pomoc w rozwiązaniu trudnych dla mnie spraw oddal ode mnie złe duchy żebym niczego się nie bała nie lękała ochraniaj moje dzieci Kamilka i Mateusz aby rosły zdrowo i dawały sobie radę w życiu były moja podporą Proszę nie opuszczaj mnie bądź przy mnie cały czas zawierzam siebie i moich najbliższych Tobie Jezusowi i Maryji dziękuje za każde dobro
4 miesiące temu / edytkasol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.