DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Modlitwy do świętego Michała Archanioła. Potężny oręż w walce z szatanem

Modlitwy do świętego Michała Archanioła. Potężny oręż w walce z szatanem
fot. Catholic Online / YouTube

8 maja roku 490 święty Michał Archanioł objawił się na górze Gargano. W rocznicę tego niezwykłego wydarzenia przypominamy o roli, jaką w naszym życiu powinny odgrywać modlitwy za wstawiennictwem tego patrona. Bowiem każdy z nas może być pewny, że – niestety – oczy demonów są w nas wpatrzone. Sam szatan „jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć” (1P 5, 8), gdyż wiedząc doskonale o swojej sromotnej porażce pragnie, abyśmy również mieli w niej swój udział. Prośby o pomoc św. Michała Archanioła, który już raz strącił szatana do piekła, pomogą nam ustrzec się przed tym, który nasze ciała i dusze zatracić chce w piekle.

 

Modlitwa do świętego Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy; a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen. 

 

Modlitwa do świętego Michała Archanioła po łacinie

Zdaniem wielu egzorcystów łacina jest językiem, którego szatan szczególnie nienawidzi

 

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen. 

 

Akt poświęcenia się świętemu Michałowi Archaniołowi

O wielki Książę niebieski, najwierniejszy stróżu Kościoła, święty Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twego oblicza jednak ufając Twojej dobroci, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego anioła stróża i w obecności wszystkich aniołów niebieskich, których biorę za świadków mego nabożeństwa ku Tobie, Ciebie dziś obieram za swego szczególnego obrońcę i orędownika.

 

Postanawiam sobie mocno czcić Cię zawsze, bądź przy mnie przez całe życie moje, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszystkim pokusom szatańskim, głównie atakującym wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź mnie do ojczyzny wiecznej. Amen. 

 

Akt strzelisty do świętego Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, który wraz z Aniołami zwyciężyłeś szatana w niebie, dopomóż nam zwyciężyć go na ziemi. Amen. 

 

Kim jest święty Michał Archanioł?

Uważa się, że święty Michał Archanioł jest tym aniołem, który dostarczył Boże inspiracje św. Janowi w Księdze Objawienia. Święty Michał Archanioł znany jest również z roli jaką odegrał w wypędzeniu zbuntowanego anioła Lucyfera z Nieba, gdy ten postanowił sprzeciwić się Bogu. Wówczas Michał pokonał szatana, krzycząc „Któż jak Bóg?” (hebr. Mika’el, stąd jego imię). Ponadto uznaje się go za obrońcę Kościoła, chroniącego przed złem.

 

W Apokalipsie św. Jana to Archanioł Michał wespół ze swoimi aniołami ma stanąć do walki z szatanem: „I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,  ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.  I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan (…)” (Ap 12, 7-9). 

 

 

ZAMÓW WYJĄTKOWY PAKIET „QUIS UT DEUS”!

  

   

Polecamy również:

Monte Sant‘Angelo. Nie ludzką ręką poświęcone

 

  


DATA: 2018-05-08 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Michale Archaniele proszę Cię wypędz szatana z duszy i głowy mojego Syna Macieja
8 dni temu / Renata
 
Archaniele Michale. Proszę o Twoją pomoc.Nie dam sama rady walczyć z przeciwnosciami losu..Daj Twoją moc by sprostać sytuacji. Proszę. ...
1 miesiąc temu / Ewa
 
Archsnioł Michał nie strącił szatana do piekła TYLKO NA ZIEMIĘPO zwycięstwie w niebie
1 miesiąc temu / Jan
 
Archaniele Michale wspieraj mnie i syna w walce ze złem. Broń przed pokusami i złymi czynami.Proszę. nie odrzucaj moich prośb i bądź mi orędownikiem.Boję się i potrzebuję Twego wsparcia i siły. Wyrzuc szatana z naszego życia niech nie mąci naszego życia i pozwól by w koncu było dobrze ...by nastąpiła stabilizacja tak bardzo Cię proszę. Archaniele Michale czuwaj nad moimi synami Adamem Michałem i Maciejem .Daj zdtowie Eleonorze z Anglii dzieki ktorej poznalam Ciebie..dziękuję za wszystko i broń nas ptzed szatanem.
1 miesiąc temu / Ewa
 
Św Michale bądź moim obrońca i pomoca. Pomóż mojemu synowi Michałowi onależć dobrą drogę życia, broń od złego i prowdź przez życie. Amen
2 miesiące temu / Józefa
 
Święty Michale Archaniele proszę bądź przy mnie i wspieraj mnie w walce ze złym. Ratuj mnie, czuwaj. Zniszcz złego który mnie atakuje.
2 miesiące temu / Ata
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.