DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Modlitwa polityków nie w smak lewicy. „Wysokie Obcasy” drwią z Deklaracji Gietrzwałdzkiej

Modlitwa polityków nie w smak lewicy. „Wysokie Obcasy” drwią z Deklaracji Gietrzwałdzkiej
fot. pixabay

„Ma być po chrześcijańsku i homogenicznie: żadnych mniejszości, żadnych praw kobiet, żadnych odstępstw od średniej krajowej. (…) Ponad milion Polek i Polaków chce nowego porządku. A on zaczyna się w Sejmie. Dokładniej: w sejmowej kaplicy” – w ten sposób tzw. deklarację Konfederacji Gietrzwałdzkiej opisują „Wysokie Obcasy”, pismo, które „wsławiło” się m.in. kampanią „Aborcja jest OK”.

 

„Podczas kampanii Bosak nie epatował swoimi skrajnie radykalnymi poglądami, koncentrując się na gospodarce, sprawy światopoglądowe zostawiając w cieniu. Nie można jednak mieć złudzeń, zresztą nie pozostawiają ich tezy wyborcze Bosaka zawarte w Nowym porządku. Ma być po chrześcijańsku i homogenicznie: żadnych mniejszości, żadnych praw kobiet, żadnych odstępstw od średniej krajowej”  drwi na łamach „Wysokich Obcasów” Anna J. Dudek.

 

Autorka wyartykułowała głównie inwokacyjną część podpisanej 27 czerwca 2020 roku Deklaracji: „Oby Dobry Bóg w Trójcy Jedyny – za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej (143 lata temu w Gietrzwałdzie tak cudownie narodowi polskiemu objawionej) – zechciał odmienić serca i umysły rządzących Polską (zarówno przedstawicieli władzy świeckiej, jak i władzy duchowej)”.

 

Nie do pomyślenia jest dla niej, że politycy – zwłaszcza ci, nie pozostawiający swojej wiary jedynie w sferze deklaracji – mogą w życiu publicznym zwracać się do Boga w Trójcy Jedynego czy Matki Najświętszej i, o zgrozo, prosić te Osoby o interwencję. Umieszczenie w tytule hasła, że „Bosak, Braun i Winnicki modlą się do najwyższych instancji” ma pewnie u czytelników lewicowego pisma wywołać przerażenie.

 

I słusznie.

 

Strach lewicy wywołuje zawarte w Deklaracji uwzględnienie wyroków Bożej Sprawiedliwości za „wołające o pomstę do Nieba, a w majestacie prawa dokonywane zbrodnie i zaniechania”. Chodzi oczywiście o grzech aborcji.

 

Ale to paradoksalnie dobrze. Lęk świadczy o tlących się jeszcze w głębi sumienia resztkach bojaźni Bożej. Paniom z „Wysokich Obcasów” przypominamy: Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją (Iz 1, 18). To istotne zwłaszcza w kontekście zawartych w Deklaracji słów, aby Polacy „z większym prawdopodobieństwem liczyć mogli na łaskawość Bożego Miłosierdzia” niż Jego sprawiedliwe wyroki.

 

Ale najpierw należy stanąć w prawdzie. Zabicie nienarodzonego dziecka w żadnym stopniu nie jest  jak zaznacza autorka  „prawem kobiet do decydowania o sobie i własnym życiu”. Jakim prawem bowiem odbiera się życie niewinnej, bezbronnej istocie ludzkiej, np. tylko z powodu PODEJRZENIA występowania nieuleczalnej choroby? A tak dzieje się w zdecydowanej większości przypadków przeprowadzanych w Polsce aborcji.

 

Panie, które niegdyś z uśmiechem na ustach zachwalały aborcję, powinny się cieszyć z Deklaracji. Być może w ich przypadku jedynie wyproszona przez wiernych katolików „przemiana sumień” uratuje ich dusze.

 

 

PR

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-03 09:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Liberalne-lewactwo "walczy" o rzekome w prawa kobiet; choć gdy rządzili podnieśli im wiek emerytalny o siedem lat. Z przekazów medialnych - po lewej stronie - widać dominację kobiet używających radykalnego języka;niestety są podatne na manipulację i sterowanie emocjami.
1 miesiąc temu / t
 
Kiedyś profesor Rzepliński powiedział, że aborcja to morderstwo, ale w wysokich obcasach, to lubią go tylko wtedy jak uderza w Pis.
1 miesiąc temu / uuuu
 
Te wszystkie modlitwy to na pokaz aby tylko przypodobać się lidziom, szkoda słów
1 miesiąc temu / Janek
 
A ja uważam za wiarygodną deklarację pana Hołowni, który obiecał dokonanie rzez NIK audytu wszystkich kwestii finansówch w relacjach państwo - kościół od 1989 roku. Życie prozą jest pisane i pan Bosak gdyby został prezydentem mógłby szybko zapomnieć o swoich deklaracjach w formie aktów strzelistych. Za to mocodawcy pana Szymona z Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji napewno by dopilnowali żeby dotrzymał danej obietnicy.
1 miesiąc temu / 14:20
 
Był kiedyś taki facet Antioch Epifanes. Był próżny w swojej pogardzie dla wiary Żydów. Upadek jego był wielki. To samo czeka ludzi podobnie myślących. Również z tych połamanych wysokich obcasów.
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Do obrzydzenia powtarza się "równouprawnienie dla kobiet, koniec z dyskryminacją" należy konkretnie zapytać, gdzie ta dyskryminacja. Ja nie widzę żadnej dyskryminacji ani w zatrudnieniu ani w zarobkach, proszę popatrzeć; służba zdrowia, zawody prawnicze, parlamentarzyści, taksówkarze, urzędnicy, ministrowie itd. itp. Kobiety mogą być pilotami, górnikami, rybakami, policjantkami, w wojsku itp. nikt im tego nie broni. Jedyna dyskryminacja to Kościół Katolicki gdzie nie mogą piastować pewnych funkcji ale to wewnętrzna sprawa kościoła a nie państwa. A co do zarobków to przecież te "liberały" mają pod swoim zarządem ponad połowę Polski w samorządach, więc niech apele kierują do siebie a nie "wygadują brednie".
1 miesiąc temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.