DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Modlitwa kardynała Saraha: Panie, spojrzyj na Zachód, który zdaje się o Tobie zapominać

Modlitwa kardynała Saraha: Panie, spojrzyj na Zachód, który zdaje się o Tobie zapominać
Fot. Episkopat News

Kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ogłosił tekst modlitwy za Kościół katolicki w Niemczech. W ocenie gwinejskiego purpurata, Kościół za Odrą w sposób szczególny cierpi z powodu kryzysu, jaki dziś przeżywamy.

 

 

Treść modlitwy została opublikowana w niemieckim wydaniu głośnej książki kardynała, pt. „Wieczór się zbliża i dzień już się chyli”; jej polska edycja była kilka dni temu prezentowana nad Wisłą na konferencji zorganizowanej przez Episkopat.

 

„Panie, zostań z nami; bo Twojemu Kościołowi ze wszystkich stron zagraża ciemność kłamstwa i odpadnięcie od wiary” – czytamy w tekście modlitwy.

 

„Przyjdź, ogrzej nasze serca i rozpal je wielką miłością do Ciebie, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka” – winni prosić dalej niemieccy katolicy.

 

„Panie, bądź z nami i wyjaśnij nam Pismo Święte; bądź z nami i naucz nas, że krzyż jest mądrością Boga” – głosi modlitwa.

 

„Zdradziliśmy Cię i zaprzeczyliśmy, że Cię znamy. Sprzedaliśmy Cię za bogactwo i dobra tego świata. Zostawiliśmy Cię samego, baliśmy się opinii publicznej i uciekliśmy. Pozwól nam poznać po pianiu koguta tak jak Piotrowi, że trzykrotnie się Ciebie zaparliśmy. Ten krzyk obwieści nam wschód, nadejście słońca, które obdarowuje życiem” – czytamy dalej.

 

Kardynał poleca Niemcom, by modlili się o przyjmowanie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – zawsze godne i pełne wiary, czci i pobożności.

 

Modlitwa przeradza się następnie w prośbę o dobrych pasterzy.

 

„Panie, podaruj nam pasterzy podług Twojego Serca, żyjących skromnie, posłusznie i wstrzemięźliwie. Podaruj nam biskupów i księży – apostołów gorejących z miłości do Ciebie. Podaruj nam biskupów i księży – świętych, którzy nas do Ciebie poprowadzą” – głosi tekst.

 

Niemcy winni dalej błagać Pana o siłę dla rodzin, w których rodzić będą się liczne dzieci i z których powstawać będą kapłańskie powołania.

 

Modlitwa wykracza też poza same Niemcy.

 

„Spójrz z miłością na Zachód i wszystkie kraje chrześcijańskie, które dawniej głęboko Cię miłowały, służyły Ci i zwracały się do Ciebie, ale teraz zdają się o Tobie nie pamiętać” – czytamy.

 

„Naucz je, że mogą odnaleźć prawdziwą przyszłość tylko w wielkanocnym Zmartwychwstaniu. Naucz je, że światło niebios zwycięża ciemność, a Syn Człowieczy poprzez swoją śmierć pokonał śmierć” – napisał kardynał Sarah.

 

Modlitwa kończy się wezwaniem Pana do opieki nad ojczyzną Niemców i prośbą o zesłanie Pocieszyciela oraz o wstawiennictwo Matki Bożej w trudnych czasach.

 

 

Pach

 

Źródło: Kath.net

 

 

 


DATA: 2019-11-18 16:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@axe: Dobrze myślisz. Święty Michał Archanioł jest patronem narodu niemieckiego.
10 miesięcy temu / Chris
 
Zachód, który zdaje się o Tobie zapominać< A mi się ZDAJE , że jesteśmy poddawani totalnej MANIPULACJI w imię WYŻSZEGO DOBRA , więc USPRAWIEDLIWIONEJ . Dlatego warto czasami posłuchać co mówią o "Sypaniu się Kościoła konserwatystów" moderniści wspierający reformy p. Franciszka . Dla weryfikacji przekazu. ODSŁANIAJĄ oni kulisy zachodzących zmian . NIE ULEGAJĄ POPRAWNOŚCI KANONICZNEJ. Po prostu "mówią jak jest" bo uczestniczą w tworzeniu Nowej Wspólnoty Religijnej która ZDETRONIZUJE Pana Boga. Ci słudzy szatana dokładnie wiedzą czego chcą i NIC IM SIĘ NIE ZDAJE. onet.pl : sypie się kościół konserwatystom.. Taka rzeczywistość NIE WZRUSZA ALE WKURZA , że modernistyczni Biskupi traktują katolików jak prymitywne, infantylne dzieci.
10 miesięcy temu / iskierka
 
Nie dawno na tej stronie pytalem o reakcje polskich biskupow wobec poczynan biskupów zza Odry zrzeszonych w unijnej Konferencji Episkopatow.Dlaczego dzis tylko afrykanski biskup za nich sie modli?
10 miesięcy temu / stan
 
za Niemcy znam tylko jedną modlitwę, jest bardzo prosta i nie trzeba się wiele rozpisywać: "Sancte Michael Archangele......
10 miesięcy temu / axe
 
Wzruszyłem się, ten syn Afryki modli się i prosi Boga o nawrócenie Niemiec i Zachodu, my też potrzebujemy nawrócenia, oby Bóg zlitował się nad Europą
10 miesięcy temu / Przyjdą z poł
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.