DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

„Modlitwa bez pośrednictwa Maryi to jak latanie bez skrzydeł” – pamiętajmy o tym zwłaszcza w maju

„Modlitwa bez pośrednictwa Maryi to jak latanie bez skrzydeł” – pamiętajmy o tym zwłaszcza w maju
Ks. Piotr Semenenko

Jak zauważa Plinio Corrêa de Oliveira, maj to miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Jej wstawiennictwo staje się wówczas jeszcze bardziej czułe i miłosierne. Jeśli dobrze spędzimy ten miesiąc, to ślad tego odczujemy jeszcze w kolejnych miesiącach. Brazylijski myśliciel przywołuje słowa z „Boskiej Komedii” Dantego, zgodnie z którymi modlitwa do Boga bez pośrednictwa Maryi to jak pragnienie latania bez skrzydeł. 

 

Jak podkreśla Plinio Corrêa de Oliveira, Matka Boża jest zarówno Królową Nieba i Ziemi, jak i naszą Matką. W maj wkraczamy właśnie z tym przekonaniem.

 

W miesiącu tym możemy sobie w pełniejszy sposób zdać sprawę z Jej opieki. Jak zauważa Plinio Corrêa de Oliveira, z miłości tej najpełniej zdajemy sobie sprawę wtedy, gdy cierpimy. Tymczasem współcześnie cierpi cały rodzaj ludzki.

 

Katolicki myśliciel porównuje nasze czasy do epoki narodzin Chrystusa. Cierpią wszyscy i to na różne sposoby. Wierni Chrystusowi zmagają się wszak z większymi lub mniejszymi prześladowaniami. Z kolei ludzie łamiący Przykazania cierpią również – w pewnym sensie jeszcze bardziej. Wszak bez Chrystusa każda przyjemność to jedynie gorycz.

 

Plinio Corrêa de Oliveira wzywa, byśmy byli ludźmi wielkich pragnień, podobnie jak biblijny Daniel. Wzywa też, by przez wstawiennictwo Matki Bożej modlić się o zesłanie Ducha Świętego, który odnowi ziemię.   

 

Słowa Brazylijczyka sprzed kilkudziesięciu lat pozostają aktualne również dziś, gdy sytuacja na świecie pogorszyła się jeszcze bardziej. O pośrednictwie Maryi powinni pamiętać szczególnie Polacy, których historia jest nierozerwalnie związana z Matką Bożą. Tym bardziej, że różaniec, nabożeństwo majowe i inne formy pobożności mają u nas wielowiekową tradycję. 

 

Źródło: returntoorder.com

mjend


DATA: 2019-05-07 20:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pomijając wszelkie "opinie" - Księża Egzorcyści odpowiadają swoimi świadectwami! Każdy uznaje za pewnik,że w trudnych przypadkach wezwanie Matki Bożej jest 100% skuteczne!!! Ta, która otrzymała władzę i posłannictwo by - Zetrzeć głowę szatana!!! Kto oddaje się pod władzę osoby skazanej na niewolnictwo i to do tego wieczne?! - diabelskie?!
5 miesięcy temu / Andrzej BR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.