DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Modlitewne śniadanie. Peruwiański prezydent zawierzył siebie i cały kraj Bogu i Maryi

Modlitewne śniadanie. Peruwiański prezydent zawierzył siebie i cały kraj Bogu i Maryi
By Presidencia de Perú (https://www.presidencia.gob.pe/img/slide-11.jpg) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

W ubiegły piątek peruwiański prezydent Pedro Pablo Kuczynski poświęcił  kraj, swoją rodzinę i siebie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Biorąc udział w „śniadaniu modlitewnym” w Narodowym Dniu Modlitwy w Limie, Kuczyński odczytał akt poświęcenia: Na podstawie nadanych mi uprawnień dokonuję aktu poświęcenia siebie, mojej rodziny i Republiki Peru miłosierdziu i opiece Wszechmogącego Boga za wstawiennictwem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

 

Prezydent dokonał aktu zawierzenia podczas tzw. śniadania modlitewnego z udziałem polityków i biznesmenów. W uroczystości wziął udział przewodniczący Kongresu Luz Salgado.

 

Organizator „śniadań modlitewnych” z udziałem polityków i biznesmenów – do  tej pory odbyło się ich 21 - Aldo Bertello Costa wyjaśnił, że ich intencją jest „modlić się za przywódców, jak również przekazać Peruwiańczykom optymistyczną wiadomości, iż wszyscy są zjednoczeni dla dobra ukochanego kraju”.

 

Podczas uroczystości prezydent powierzył Jezusowi i Maryi cały rząd i wszystkich urzędników oraz obywateli, prosząc o światło rozumu, by podejmować dobre decyzje dla dobra kraju, zawsze pamiętając o Dziesięciu Przykazaniach.

 

Prosił Boga o przebaczenie „wszystkich niegodziwości popełnionych w przeszłości, jak i złych decyzji podjętych w teraźniejszości, które mogły być dokonane z naruszeniem boskich przykazań”.  Kuczynski zwrócił się do Boga o pomoc w zmianie niemoralnych praw.

 

Konsekracja spotkała się z mieszanymi reakcjami w mediach społecznościowych. Krytycy wskazywali, że niektórzy członkowie partii Kuczynskiego ostatnio występowali z inicjatywami, legalizującymi aborcję, związki homoseksualne i promującymi ideologię gender w szkołach.

 

Kilka dni wcześniej kongresman Alberto de Belaúnde, członek partii prezydenckiej wskazywał na potrzebę legalizacji aborcji w przypadku, gdy dojdzie do poczęcia dziecka z gwałtu.

 

Źródło: CNA

AS


DATA: 2016-10-27 07:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ach jeszcze zapomniałem dodac, że pan preżident był męczennikiem za ham-erykańskie korporacje, także jest un prawy i sprawiedlywy tzw. całom gembom, w oczach tzw. wolnościowców od rozumu i przyzwoitości czyni go jeszcze bardziej świntym. Niech żyje kuńserwatysta lyberalny (oczywiście jak na kuńserwatystę rasowego przystało z "drugom małżoną" (hahahah) b.karcika zmajstrował).
ponad 1 rok temu / aaa
 
Tak się grzecznie zapytowywuję, czy gdy pan preżident poświęcając swoją rodzinę również miał na myśli pierwszą żonę i troje dzieci z tegoż małżeństwa???...czyżby to kolejny "katolik ale jakby rozwiedziony"....
ponad 1 rok temu / aaa
 
Niech inni przywódcy państw uczą się od Peruwiańczyka.
ponad 1 rok temu / gienio
 
Po parafiach środowiska RM zapisują ludzi na wyjazd na "Intronizację Jezusa na Króla". To nie będzie Intronizacja. Dlaczego wprowadzają w błąd?
ponad 1 rok temu / seb
 
A gdzie ty żyjesz \'patriota\' i co czytasz? Nie obił ci się o uszy "Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana"?
ponad 1 rok temu / stoczniowiec
 
Błogosławiony niech będzie Pan. Chwała Bogu. Jakież piękne zwycięstwo...
ponad 1 rok temu / katolik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.