DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Modlił się po łacinie, na twarz opętanej wrócił pokój. Tak Jan Paweł II walczył ze złym duchem!

Modlił się po łacinie, na twarz opętanej wrócił pokój. Tak Jan Paweł II walczył ze złym duchem!
Św. Jan Paweł II. Portret autorstwa Zbigniewa Kotyłły( Kosciół Seminarium Lublin). By Zkoty1953 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Kamerdyner Jana Pawła II wyjawił w rozmowie z włoskim dziennikiem „Corriere della Sera” nieznane fakty z życia papieża-Polaka. Dotyczą one zarówno spraw błahych, jak i zamachu dokonanego przez Alego Agcę oraz egzorcyzmu odprawionego przez Świętego.

 

Jak wspomina 83-letni Angelo Gugel, podczas jednej z audiencji papież rodem z Polski odprawił egzorcyzm nad opętaną dziewczyną. Ta bowiem bluźniła i mówiła grobowym głosem.

 

Sytuacja stała się na tyle dramatyczna, że – jak stwierdza były kamerdyner Jana Pawła II – jeden z biskupów… uciekł ze strachu. W obliczu tych wydarzeń papież z Polski pozostał niewzruszony. Modlił się po łacinie, po czym dotknął jej głowy, a na twarz dziewczyny powrócił pokój.

 

Podobną sytuację widział  również kolejny raz, po audiencji generalnej w saloniku przy Auli Pawła VI.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

 

W materiale wykotrzystano zdjęcie: Św. Jan Paweł II. Portret autorstwa Zbigniewa Kotyłły( Kosciół Seminarium Lublin). By Zkoty1953 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


DATA: 2018-04-27 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzień, kiedy Kościół porzuci swój uniwersalny język będzie dniem, kiedy zacznie cofać się do katakumb. Pius XII, na kilka dni przed śmiercią
ponad 2 lata temu / Rys
 
Coś Pan Psychiatra nie ma zbytnio rzetelnych informacji. Katolickie egzorcyzmy są skuteczne u wyznawców kultów pogańskich (i często misjonarze są o nie tam proszeni), a także również (było na ten temat nawet niedawno) u wyznawców islamu. Tak więc proszę nie wprowadzać w błąd i nie racjonalizować psychiatrią całej otaczającej nas rzeczywistości, gdyż, przy całym szacunku dla psychiatrii jako rzetelnej nauki, zajmuje się ona aspektem psychicznym człowieka (psyche), ale siłą rzeczy nie zajmuje się aspektem ducha (może co najwyżej respektować tę sferę i przez to nie ingerować w jej funkcjonowanie, bardzo się takich psychiatrów ceni). A jako ciekawostkę dodam, że sami psychiatrzy często egzorcystów wołają, niektórzy nawet na własne oczy widzieli pewne związane z tym zjawiskiem fenomeny. Egzorcyzm nie może zaszkodzić osobie "nieopętanej". Diagnoza psychiatryczna jest pomocna, bo może odsiać osoby chore (ale i na to doświadczony posługujący ma sprawdzone sposoby).
ponad 2 lata temu / incuss
 
Trans opętania i egzorcyzmy są obecne pod różnymi postaciami w różnych kulturach świata. Egzorcyzmy mogą w pewnym stopniu łagodzić objawy opętania poprzez stosowanie symboliki, która wzbudza silne emocje u opętanego. Działnie egzorcyzmów jest jednak ograniczone, np. katolicki rytuał egzorcyzmów ?nie działa? na objawy opętania występujące w czasie obrzędów tybetańskiej religii bon czy brazylijskiego kultu candomble. Co istotne, także inne zaburzenia czynności psychicznych mogą przybierać formę opętania. Kościoly i organizacje religijne, w których przeprowadza się egzorcyzmy zaczynają dostrzegać potrzebę konsultacji psychiatrycznej, np. Konferencja Biskupów USA wręcz wymaga badania psychiatrycznego ?osoby opętanej? jako warunku dopuszczenia do egzorcyzmów.
ponad 2 lata temu / Psychiatra
 
@AR dziękuję za zaproszenie, na klasyczny ryt rzymski uczęszczam 2 razy w tygodniu (częściej takiej mszy w mojej okolicy po prostu nie ma), z czego msza niedzielna jest solemna, a więc wymienione przeze mnie elementy jak najbardziej funkcjonują (dlatego też je zresztą wymieniłem). Strasznie boleję nad tym brakiem profilaktyki, gdyż z różnych względów miałem nieco bliższy kontakt ze środowiskiem egzorcystów. Bardzo boli mnie ta sprotestantyzowana demonologia, tak wielki odsetek "charyzmatycznych" modernizujących kapłanów. Taka teraz moda na to wszystko, co związane z szatanem, wszędzie konferencje takie, siakie. Ok, rozumiem to nawet w takiej formie często pomaga tym potrzebującym, jednak całkowicie ignoruje się tu cały piękny Skarbiec Tradycji, całą mądrość praktyk Kościoła, a egzorcyści w dużej mierze nawet nie mają pojęcia o tych potężnych narzędziach. Nie mówiąc już o ich ignorowaniu Magisterium i protestanckich wymysłach...
ponad 2 lata temu / incuss
 
Sytuacja wciąż się powtarza : dzisiaj również dosłownie wielu biskupów ucieka...
ponad 2 lata temu / Jan
 
Do incuss: Zapraszam na Mszę do Bractwa Piusa X (o ile masz możliwość). Tam wszystko jest na miejscu - Msze tradycyjne, łacina, sakramenty w starym rycie, aspersja, woda egzorcyzmowana, chorał, itd... Te Msze są naprawdę piękne, dusza wznosi się do nieba. Wszystko jest godne i wykonane z wszelką starannością - widać, że każdy wie Komu się tu służy.
ponad 2 lata temu / AR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.