DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2019 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Moderniści jak ognia boją się intronizacji. Tym razem uderza „Tygodnik Powszechny”

Moderniści jak ognia boją się intronizacji. Tym razem uderza „Tygodnik Powszechny”
Kacper Kowalski/FORUM

Polscy biskupi zapowiedzieli ogłoszenie jeszcze w tym roku aktu przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się Jego Boskiej Władzy. Środowiska orędowników intronizacji Chrystusa na Króla Polski zastanawiają się, czy będzie to akt o jaki bezskutecznie apelują od lat. Odezwała się jednak także wpływowa, postępowa część Kościoła – która z jakichś powodów panicznie boi się intronizacji.


Choć nie znamy jeszcze ostatecznego kształtu aktu przygotowywanego przez polskich biskupów, episkopat zapowiedział, iż jego uroczyste odczytanie dokona się 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ogłoszenie tej decyzji spowodowało liczne kpiny dziennikarzy mediów ateistycznych (jak chociażby karykatury w „Gazecie Wyborczej”), biskupów krytykują także niektórzy postępowi duchowni i „katolicki” w nazwie „Tygodnik Powszechny”.


Na łamach „TP” Artur Sporniak nazywa zapowiedź intronizacji „jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń religijnych w Polsce w Roku Miłosierdzia”. Publicysta zdecydował się nawet na przytoczenie słów opublikowanych na łamach „TP” jeż ponad pięć lat temu: „Na naszych oczach powstaje schizmatycki ruch parareligijny o licznych cechach sekty, z celami wykraczającymi poza aspiracje religijne. Czyżby powtórka z Lefebvre’a – tym razem po polsku?”.


Krótki tekst Sporniaka, zatytułowany „Kontrowersyjna intronizacja”, kończy się wyrażeniem nadziei, iż biskupi planujący uwzględnienie proponowanego przez wiernych „aspektu społecznego” intronizacji w tegorocznym akcie, będą potrafili „zachować religijny charakter tego wydarzenia”.


„Tygodnik Powszechny” to nie jedyne medium, które przeraża wizja intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Kilka dni temu portal deon.pl opublikował komentarz jezuity, ojca Wojciecha Żmudzińskiego, który porównał starania środowisk intronizacyjnych do… działalności Judasza.


 

kra

 DATA: 2016-02-03 09:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

szatan boi się Chrystusa Króla
ponad 2 lata temu / Ani
 
Wolna Wola wynika z Miłości i ma za zadanie działać na cel, dobry cel, tylko dla dobra. Błędem jest, że to wybór między dobrem, a złem, bo to definicja istotowa zła. Intronizacja Jezusa na Króla Polski jest dobrem, by rozum ludzki kierował się ze względu na wiekuistą Prawdę, Miłość i Dobro, gdyż tylko tak będziemy szczęśliwi tutaj na ziemi i szczęśliwi w Wieczności. Stawiajmy na Boga, Ufajmy Bogu w Prawdzie, a nie na swój status społeczny, kariery, dla których zbyt często siegamy po kłamstwo itp.
ponad 2 lata temu / DialogSercaMiłości
 
Mirek myślisz, że Bóg nie może zesłać na ludzi światła Ducha Świętego, nie może obdarzyć ich Swoją jeszcze większą łaską, albo doprowadzić do tak zwanego przez ludzi zbiegu okoliczności? Po którym mieliby szanse zrozumieć, że intronizacja jest ważna i potrzebna. Bo o to jest ta modlitwa. Inaczej po co mielibyśmy się modlić np. o nawrócenie grzeszników? Jeśli uważasz to za ingerencje w ich życie? Słowa Jezusa nawracały ludzi.
ponad 2 lata temu / AnnaN
 
Modlitwy za intronizacje do BOGA to największa ludzka głupota nie znająca PISMA SW. Jak można się modlić o to co wynika tylko z naszej dobrej woli!!! Co PAN BOG ma zrobić odebrać nam wolna wole, aby zmusić nas na INTRONIZACJE??? to ludzka głupota, a kler to nieuki boże jeśli na to pozwalają!!! to ich odpowiedzialność i na nich BOG ześle kare, ze do tego dopuszczają. Człowiek nie ma wyobraźni co się dzieje z nim gdy odbierze się mu wolna wole, i każdy ksiądz tego doświadczy gdy na takie modły zezwala, nie chciała bym być w jego skórze nawet na ułamek sekundy!!!!!!
ponad 2 lata temu / Mirek
 
inkwizytor sac. Internetus "Katolicy w większości są za intronizacją Chrystusa króla i nie przejmują się opiniami Teresy" skąd to wiadomo? było referendum?
ponad 3 lata temu / JAWA
 
@AnnaN: cieszę się, że w końcu dołączyłam do Ciebie :) Już pisałam o tym, że odmawiam Nowennę Pompejańską. Wczoraj skończyłam trzecią, właśnie dzisiaj rozpoczęłam czwartą - tym razem w intencji Intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce, ale takiej, która będzie przeprowadzona zgodnie z wolą Bożą. Chwała Tobie, Jezu!
ponad 3 lata temu / Beata J.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.