DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Mocny głos w obronie prawa do życia. „Unplanned” w Polsce od początku listopada

Mocny głos w obronie prawa do życia. „Unplanned” w Polsce od początku listopada
Fot. Unplanned.com

Podbijający amerykańskie kina film o nawróceniu szefowej jednego z największych aborcyjnych ośrodków w Stanach Zjednoczonych trafi do Polski 1 listopada. Ogłosił to w trakcie spotkania modlitewnego „Polska pod Krzyżem” Maciej Bodasiński.

 

Chodzi oczywiście o obraz „Unplanned”, o którym kilkukrotnie już pisaliśmy na naszych łamach. Im bardziej starali się go przemilczeć i zablokować stronnicy bezkarnego zabijania nienarodzonych, tym mocniej chcieli zobaczyć go widzowie. Film okazał się przebojem kasowym zarówno w kinach jak również już od pierwszych dni sprzedaży wersji DVD.

 

„Nieplanowane” to historia Abby Johnson, która niegdyś kierowała jedną z czołowych placówek sieci Planned Parenthood, zabijającej każdego roku kilkaset tysięcy dzieci nienarodzonych. W roli głównej występuje Ashley Bratcher, która wciela się w postać w roli szefowej teksańskiej filii PP. W ciągu 19 tygodni wyświetlania w 1,5 tysiąca amerykańskich kin „Unplanned” zarobił blisko 19 milionów dolarów. Z kolei w pierwszy tydzień sprzedaży płyt DVD nabywców znalazło 225 tysięcy egzemplarzy. Film trafił także do Kanady, Wielkiej Brytanii, Filipin oraz krajów latynoamerykańskich.

 

Opisana w filmie i książce historia Abby Johnson dowodzi, iż liczne czuwania modlitewne obrońców życia przed klinikami aborcyjnymi mają olbrzymi sens. Bohaterka przeszła niemal wszystkie szczeble kariery w największej proaborcyjnej organizacji na świecie. W pewnym momencie zrezygnowała z pracy i stała się gorącą obrończynią życia. Przełom nastąpił w chwili, gdy na obrazach ultrasonograficznych zobaczyła, jak nienarodzone trzynastotygodniowe dziecko broni się przed aborcją. „Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie” – wspominała Johnson, dziś członkini grupy „Koalicja dla Życia”. Johnson zaapelowała do działaczy pro-life, by się nie poddawali, i zawsze byli tak obecni, żeby mogło to „odmienić serca zwolenników aborcji”.

 

Reżyserami i autorami scenariusza są Cary Solomon i Chuck Konzelman. Film będzie dystrybuowany w naszym kraju przez firmę Rafael.

 

 

 

Źródło: TVP Info, KAI

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-09-14 21:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wreszcie w Polsce - ten wspaniały film. Dziękuję wszystkim organizatorom PolskaPodKrzyzem. Daliscie nam Wszystkim tak wielkie Dobro. "Trzeba być mężnynym..." aby wygrać walkę ze złem.
8 miesięcy temu / Lena
 
Pani Johnson porzuciła swój proceder bo zobaczyła że nienarodzone dziecko się broni. W dokładnie przeciwną stronę poszedł pan doktor Hazan, który zmusił swoją pacjętkę do do do donoszenia i urodzenia martwego dziecka, pozbawionego mózgu. Skrajności bywają straszne.
8 miesięcy temu / moja opinia
 
Prawo do życia dotyczy także 5G. Proszę obejrzeć ytube "PILNE! Czy maszty 5G są postawione legalnie? Czy jesteśmy świadkami ogromnej afery budowlanej?"
8 miesięcy temu / ytube
 
Migas: Pan pyta?...Pan pomyśli.
8 miesięcy temu / Antymodernista
 
Do kogo należą te może najbardziej dochodowe zabijalnie??????
8 miesięcy temu / Migas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.