DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Mocny apel bp. Stricklanda w sprawie aborcji i szczepionki na Covid-19

Mocny apel bp. Stricklanda w sprawie aborcji i szczepionki na Covid-19
fot. youtube

„To, że przestępstwo aborcji jest w naszym kraju legalne, nie oznacza, że jest zarazem moralnie dopuszczalne używanie martwych ciał tych dzieci do wyleczenia globalnej pandemii” - pisze amerykański biskup, Joseph Strickland.

 

Bp Joseph Strickland jest od 2012 roku ordynariuszem diecezji Tyler w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Hierarcha jest znany ze swojej bezkompromisowej obrony cywilizacji życia i nazywania po imieniu rozmaitych zbrodni, które w lewicowej narracji uchodzą za rzeczy normalne i dopuszczalne. Teraz biskup odniósł się do informacji, według których szczepionka na wirus SARS-CoV-2 opracowywana jest z wykorzystaniem ciał dzieci pomordowanych w ramach tak zwanej aborcji.

 

Hierarcha wysłał list do katolików, prosząc ich o dołączenie do jego walki o zatrzymanie prac nad tego rodzaju szczepionką.

 

„To tragiczne, że ludzie nie są świadomi - lub po prostu udają, że tego nie widzą - postępów w nauce medycznej, które pozwalają na rozwijanie szczepionek z użyciem ciał abortowanych dzieci” - napisał w tekście datowanym na 23 kwietnia.

 

„To, że w naszym narodzie aborcja jest uznawana za legalną, nie oznacza, że jest dopuszczalne moralnie używane martwych ciał tych dzieci do leczenia globalnej pandemii. Trzeba podkreślić, że taka praktyka jest złem” - dodał.

 

„Jako wasz biskup wzywam was, byście TERAZ do mnie dołączyli i z pasją i modlitwą wypowiedzieli się przeciwko tej praktyce” - wezwał. Biskup zapewnił, że „poprowadzi wiernych przez tę burzę najlepiej jak potrafi”. Jak dodał, zaopatrzy wiernych w materiały, którymi będą mogli podzielić się z politykami, przedstawicielami świata farmaceutycznego czy po prostu osobami ze swojej społeczności.

 

„Musimy domagać się od prawodawców ustanowienia prawa, które określi nielegalną i niemoralną naturę wszelkiego wykorzystania szczątek abortowanych dzieci w celach badawczych” - napisał.

 

„Dalej, musimy naciskać, by koncerny farmaceutyczne działały w zgodzie z tą legislacją. Wierzę, że może to być ważna cegła w budowie kultury życia, która usuwa pokusę zysku ekonomicznego, zbyt łatwo zakażającą przemysł aborcyjny” - dodał.

 

W piątek szereg katolickich biskupów i aktywistów pro-life wysłało list otwarty do administracji USA, domagając się, by rząd zapewnił Amerykanom dostęp do szczepionki na koronawirusa „wolnej od jakichkolwiek związków z aborcją”.

 

Sygnatariusze wskazali, że popierają jak najszybsze opracowanie skutecznej szczepionki, ale oczekują, że przy jej tworzeniu zachowane zostaną fundamentalne zasady moralne, czyli pełne poszanowanie życia ludzkiego.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

 

Pach


DATA: 2020-04-25 19:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"To, że przestępstwo aborcji jest w naszym kraju legalne, nie oznacza, że jest zarazem moralnie dopuszczalne używanie martwych ciał tych dzieci do wyleczenia globalnej pandemii". Dziwne rozumowanie lub tłumaczenie. "Przestępstwo" legalne, zalegalizowana zbrodnia, można rzec - w porządku; tylko wykorzystywanie zwłok budzi zastrzeżenia.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Czy "to, że przestępstwo aborcji jest w naszym kraju legalne", oznacza, że jest zarazem moralnie dopuszczalne?
5 miesięcy temu / Ryś
 
A może by hierarchowie w Polsce też się wypowiedzieli? A może im to nie przeszkadza? No bo najbardziej im przeszkadzają Msze Św i otwarte kościoły, niektórym dodam bo mi znowu tajemniczy moderator wytnie komentarz!
5 miesięcy temu / q
 
Przyzwyczaili Was wszelkiej masci pasterze do poprawnosci politycznej, a nie gloszenia Wiary. Jak, ktorys z much mowi jak myslacy czlowiek to jest prawie Swietym. co za czasy?!?
5 miesięcy temu / Maly polityk
 
Cyt. "W piątek szereg katolickich biskupów i aktywistów pro-life wysłało list otwarty do administracji USA, domagając się, by rząd zapewnił Amerykanom dostęp do szczepionki na koronawirusa ?wolnej od jakichkolwiek związków z aborcjąSygnatariusze wskazali, że popierają jak najszybsze opracowanie skutecznej szczepionki, ale oczekują, że przy jej tworzeniu zachowane zostaną fundamentalne zasady moralne, czyli pełne poszanowanie życia ludzkiego." Wszystko dobrze z jednym zastrzezeniem aby to nie wygladalo tak ze koniecznie musi byc ta szczepionka i ze wrecz katolicy o nia prosza,wiec tutaj bylaby zalecana powsciagliwosc.
5 miesięcy temu / Nick
 
To współczesny kanibalizm.
5 miesięcy temu / Rykjo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.