DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Mocne słowa Michalkiewicza: rząd nawet nie piśnie o ustawie 447!

Mocne słowa Michalkiewicza: rząd nawet nie piśnie o ustawie 447!
Fot. Adam Chelstowski/FORUM

- Rząd albo boi się pisnąć nawet słówko w sprawie amerykańskiej ustawy 447, albo jeżeli piśnie, tak jak pan minister Czaputowicz podczas swojego expose sejmowego, no to kłamie – powiedział w wywiadzie dla telewizji wrealu24.pl publicysta Stanisław Michalkiewicz. 

 

Michalkiewicz przypomniał słowa ministra spraw zagranicznych, Jacka Czaputowicza, który zadeklarował, że amerykańska ustawa wspierająca roszczenia środowisk żydowskich wobec Polski, nie pociągnie za sobą żadnych skutków prawnych.

 

- Po co w takim razie sekretarz stanu USA, Mike Pompeo, czyli poważny amerykański polityk, podkręcał naszych dygnitarzy podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie, żeby przyspieszyli prace nad kompleksowym ustawodawstwem, które żydowskim roszczeniom nadałoby podstawy legalności? – zapytał retorycznie Michalkiewicz.

 

Publicysta przypomniał również, że Mike Pompeo będzie zmuszony najpóźniej do końca tego roku do złożenia w Kongresie sprawozdania z tego, w jaki sposób Polska wywiązuje się ze „zwrotu” rzekomo żydowskiego mienia.

 

- Jeśli Pompeo powie w sprawozdaniu, że Polska się miga, to Kongres na pewno wymyśli jakieś środki dopingujące – podsumował Michalkiewicz. – Rząd nie bardzo troszczy się w tej sprawie o interes państwa, podobnie zresztą jak nieprzejednana opozycja – zakończył.

 

31 marca w największych miastach USA planowane są manifestacje Polonii amerykańskiej przeciwko ustawie 447. W opinii jej przedstawicieli, uchwalone przez Kongres prawo stoi w sprzeczności z prawem międzynarodowym.

 

 

Źródło: wrealu24.pl

ged


DATA: 2019-03-25 06:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No to do sądu za nielegalne ustawy Czy USA jest praworządna czy nie?
6 miesięcy temu / qqq
 
Do @Sec Gadaj zdrów.
6 miesięcy temu / emk
 
Do @Sec Gadaj zdrów.
6 miesięcy temu / emk
 
Ta ustawa nie dotyczy tylko Polski. Żydów wygonili po powstania państwa też inne kraje arabskie. Dlatego temat jest trudny dla obecnej władzy. USA mogą być naszym sojusznikiem, ale wiadomo, że Izrael znaczy dla nich więcej. Co ciekawe amerykańska strona internetowa szkalujaca Polskę to Żydzi mesjanscy. Thejewishvoice. Polacy w USA piszą ko.entarze bo my nie mozemy. To temat zaniedbany przez dziesiątki lat. Ja sam doświadczyłem insynuacji w USA których wtedy nie rozumiałem. Nie znaczy to że mam się obrażać i atakować w drugą stronę.
6 miesięcy temu / Sec
 
@Sec: Morawiecki bezczelnie kłamie. Gazeta "Polska", środowiska Zjednoczonej Prawicy blokowały protesty Polonii w USA przed podpisaniem 447 i robią to nadal. Żaden z polityków ZP obecny w USA w czasie procedowania 447 nie podjął najmniejszego kroku w obronie Polski. Duda w rozmowie z Trumpem "nie podjął tematu bo nie zaproponowała tego strona amerykańska". Tylko 4 posłów/żaden z POPiS/ podpisało list z protestem do Trumpa, żaden senator. Dziękujemy ci już za pokrętną aktywność na forum. PiS nie zasługuje nawet na minimum zaufania.
6 miesięcy temu / tralalala
 
,,St. LOUIS,, tak nazywał się statek z żydami. Na skutek nacisków bogatych żydów amerykańskich nie został wpuszczony do amerykańskich portów w 1939 roku. Wrócili pod opiekę niemiaszków do Europy. Zginęli w niemieckich obozach zagłady.
6 miesięcy temu / szpulas11
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.