DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Mocne słowa Le Pen na niecały miesiąc przed wyborami we Francji: Unia Europejska umrze!

Mocne słowa Le Pen na niecały miesiąc przed wyborami we Francji: Unia Europejska umrze!
Fot. Reuters / Pascal Rossignol / Forum

- Unia Europejska umrze, bo ludzie już jej nie chcą. Zamienimy ją na inną Europę. Idea europejska, której zaszkodzili federaliści, odrodzi się w postaci Europy ludzi i narodów - oznajmiła podczas niedzielnego wiecu wyborczego w Lille, Marine Le Pen, kandydat Frontu Narodowego (FN) na prezydenta Francji.

 

Słowa lider FN stanowiły ewidentne nawiązanie do jej wcześniejszych deklaracji przedwyborczych i wywiadu, którego udzieliła w niedzielę dziennikowi „Le Parisien”. Le Pen zapewniała w nim po raz kolejny wyborców, że po objęciu przez nią władzy we Francji zostanie przeprowadzone referendum w sprawie jej wyjścia ze strefy euro. Oświadczyła również, że zostaną rozpoczęte negocjacje z pozostałymi krajami UE na temat wyjścia kraju znad Sekwany ze strefy Schengen.

 

- Wprowadzenie euro doprowadziło do bardzo znaczących podwyżek cen i bardzo dużego spadku siły nabywczej. To także poważna bariera w tworzeniu miejsc pracy, bo spowodowało to utratę konkurencyjności przez francuską gospodarkę – zaznaczyła Le Pen.

 

Zdaniem Le Pen, Unia Europejska powinna zostać przekształcona w grupę krajów połączonych ze sobą na zasadzie luźnej współpracy. – Trzeba to zrobić w sposób racjonalny i dobrze przygotowany – zaznaczyła. Dodała, że jakiekolwiek rozmowy w tych sprawach zostaną podjęte dopiero po wyborach parlamentarnych w Niemczech, zaplanowanych na jesień bieżącego roku.

 

Według sondaży Le Pen może liczyć na 26 proc. poparcie w pierwszej turze wyborów, która odbędzie się 23 kwietnia, co umożliwi jej dostanie się do drugiej, rozstrzygającej tury głosowania.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2017-03-27 10:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedź Jacku do Rosji, poproś o azyl i zażywaj efektów upadku Unii, a ją samą zostaw w spokoju. Skąd się biorą ludzie tacy jak Ty? Unia to tylko narzędzie do eliminacji wojen na kontynencie. Podobnie jak każde inne narzędzie ma zalety i wady, które nie są powodem do jego zniszczenia. Podobnym narzędziem jest np. nóż można go chwycić za rączkę, a można za ostrze, można też przeżyć życie i się nawet nim nie skaleczyć, a można nim sobie też to życie odebrać.
ponad 3 lata temu / O!
 
Owszem przejdzie do pierwszej tury bo wygrywa. Wazniejsze jednak jest to z kim zmierzy sie w drugiej turze. Lewica na pewno jej nie poprze gdyby zmierzyla sie z Fillon.Jak zachowa sie druzyna prawicy gdyby zmierzyla sie z kandydatem lewicy Macron ? To jest zagadka.
ponad 3 lata temu / Fr
 
sfałszują wybory jak w Austrii i Le penka nie wygra !
ponad 3 lata temu / Francuska rewolucja masonów
 
Unia Europejska umrze! Oby jak najszybciej
ponad 3 lata temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.