DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Mocne słowa kapłana: Kościół i anty-Kościół koegzystują w jednej przestrzeni

Mocne słowa kapłana: Kościół i anty-Kościół koegzystują w jednej przestrzeni
fot.natebernar/sxc.hu

Nie milkną echa Rzymskiego Forum Życia. Ojciec Linus Clovis z Family Life International w mocnych słowach wypowiedział się tam o obecnym kryzysie Kościoła. Za jego przejaw uznał podziały w kwestii nauki o życiu i rodzinie, uleganie ideologii laicyzmu, a także szkalowanie wiernych tradycyjnej nauce biskupów i duchownych. Według duchownego szczególnie niebezpieczne jest podważanie nauki o życiu i rodzinie, stanowiącej fundament stworzenia.

 

Podczas czwartkowego przemówienia na Rzymskim Forum Życia Ojciec Linus Clovis z Family Life International przywołał słowa ówczesnego kardynała Karola Wojtyły z wizyty duszpasterskiej w Filadelfii w 1976 roku. Ówczesny kardynał powiedział wówczas, że jesteśmy świadkami konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem, Ewangelią i anty-Ewangelią.

 

Zdaniem ojca Cloviusa ów kryzys Kościoła jest dziś bardzo poważny. Jego przejawem jest odrzucenie słów Pana Jezusa nakazującego mówić „tak, tak, nie, nie”. Odrzucenie to wyraża się głównie w kwestii nauki i dyscypliny dotyczącej małżeństwa i rodziny. Kwestionowanie wizji rodziny jako opartej na trwałym małżeństwie jednej kobiety i jednego mężczyzny to jego zdaniem kluczowy przejaw aktywności anty-Kościoła. Na ogromne znaczenie tej walki zwróciła już uwagę wizjonerka z Fatimy, siostra Łucja.

 

- To oczywiste samo przez się, że Kościół katolicki i anty-Kościół koegzystują obecnie w tej samej przestrzeni sakramentalnej, liturgicznej i prawnej - powiedział ojciec Linus Clovis. - Ten drugi, wzrósł w siłę i stara się przedstawiać jako prawdziwy Kościół - dodał duchowny.

 

Jego zdaniem anty-Kościół zamierza przeciągnąć katolików na stronę ideologii sekularyzmu. Jego ewentualny sukces doprowadzi do zastąpienia praw Boga przez prawa człowieka, za sprawą desakralizacji sakramentów, bezczeszczenia sanktuariów i nadużywania władzy apostolskiej.

 

- W efekcie politycy głosujący za aborcją i małżeństwami jednopłciowymi będą przychylnie witani w kolejkach do Komunii, mężowie i żony po opuszczeniu ich małżonków oraz dzieci i żyjący w cudzołożnych związkach zostaną dopuszczeni do sakramentów, kapłani i teolodzy publicznie odrzucający katolickie doktryny i moralność uzyskają prawo do sprawowania swej posługi i szerzenia wiarołomnych opinii. Tymczasem wiernych katolików spotka marginalizacja, oczernienie i dyskredytacja - stwierdził.

 

- W ten sposób anty-Kościół odniesie sukces w osiągnięciu swego celu zdetronizowania Boga jako Stwórcy, Zbawiciela i Uświęciciela – powiedział kapłan. - Bóg zostanie zastąpiony przez człowieka stwórcę samego siebie, samo-zbawcę i auto-uświęciciela - dodał.

 

Ksiądz zwrócił także uwagę na szkalowanie księży i biskupów wiernych tradycyjnej nauce Kościoła. Ułatwiają to złożone przez kler śluby posłuszeństwa i obawa przed ich złamaniem. - Duchowni ci są przedstawiani jako małe potwory ciskające kamieniami w biednych grzeszników lub redukujące sakrament pojednania do sali tortur, albo osób ukrywających się za nauczaniem Kościoła, siedzących na katedrze Mojżesza i osądzających z wyższością i powierzchownością – powiedział.

 

Ojciec Linus Clovis wspomniał także o podziałach w kwestii interpretacji adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia. Jego zdaniem ujawniły one trwający podział między Kościołem i anty-Kościołem wspomniany w 1976 roku przez kardynała Wojtyłę. Dzięki postawie papieża owe długo ukrywane podziały ujrzały światło dzienne.

 

Rzymskie Forum Życia organizowane przez „Voice of Family” to jedna z największych konferencji gromadzących obrońców tradycyjnej rodziny i działaczy pro-life z całego świata. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 18 i 19 maja.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend 


DATA: 2017-05-23 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasa- Widział ktoś aby posłom PiS jakiś kapłan odmówiło komunii? Widziałeś kapłana odmawiającego Komunii ŚW. posłowi PO?
ponad 3 lata temu / winsent
 
nikt im nie odmawia, chociaż popierają aborcję... nie tylko ta opcja polityczna zresztą
ponad 3 lata temu / nasa
 
Przecież politycy głosujący za aborcją już dziś są przychylnie witani w kolejkach do Komunii. Widział ktoś aby posłom PiS jakiś kapłan odmówiło komunii?
ponad 3 lata temu / Nasa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.