DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Mocne słowa byłego premiera Włoch: kryzys Unii Europejskiej spowodowały Francja i Niemcy

Mocne słowa byłego premiera Włoch: kryzys Unii Europejskiej spowodowały Francja i Niemcy
Mario Monti. By Niccolò Caranti (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Kryzys gospodarczy w Unii Europejskiej został spowodowany przez dwoje „najbardziej szanowanych rodziców” idei wprowadzenia euro: Niemcy i Francja, które w roku 2003 nie zgodziły się na przyjęcie paktu stabilności – stwierdził Mario Monti, były premier Włoch.

 

Przemawiając na Forum Ekonomicznym w Delfach w Grecji, włoski polityk i ekonomista Mario Monti podkreślił, że przepisy UE powinny być przestrzegane przez wszystkich, zarówno w krajach południowej, jak i północnej Europy.

 

Zauważył, że chociaż niektóre zasady wydawały się dziwne, a czasem okrutne, tak jak dyscyplina fiskalna, są one zaprojektowane po to, aby „chronić następne pokolenia przed polityką obecnych rządów”.

 

Monti dodał, że chciałby, aby Komisja Europejska była w stanie lepiej dyscyplinować niektóre kraje, takie jak na przykład Francja, która „nie przestrzega paktu stabilności dotyczącego deficytu budżetowego” i by wykazała „większy rygor wobec niektórych krajów północnych, takich jak Niemcy, za brak równowagi budżetowej”.

 

Według byłego włoskiego premiera, główną przyczyną kryzysu strefy euro było nieprzestrzeganie zasad paktu stabilności i wzrostu, w szczególności we Francji i Niemczech.

 

Było to spowodowane przez dwoje najbardziej szanowanych rodziców strefy euro: Niemcy i Francję, które w roku 2003 nie zaakceptowały paktu stabilności [...] Komisja [Romano-red.] Prodiego nie nałożyła żadnych sankcji na oba kraje – zaznaczył włoski polityk.

 

Monti przekonywał również, że bez dyscypliny fiskalnej zarówno w Grecji, jak i we Włoszech, byłoby znacznie więcej kłopotów.

 


Źródło: euractiv.com

AS
 


DATA: 2017-03-06 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przypominam, ze podczas wojny resetują się wszystkie długi.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Nazistowski ojciec - założyciel Unii Europejskiej - Walter Hallstein, ucieszyłby się na te słowa, gdyby jeszcze żył. Tysiącletnia unia śmiało prze do zwycięstwa. Plan Mitteleuropa rozwija się zgodnie z założeniami.
ponad 3 lata temu / wmo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.