DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Mocne słowa bp. Schneidera. Mówi o bałwochwalstwie i Pachamamie na synodzie

Mocne słowa bp. Schneidera. Mówi o bałwochwalstwie i Pachamamie na synodzie
Bp Athanasius Schneider

Biskup Athanasius Schneider stwierdził, że „bałwochwalstwo jest pogwałceniem Boskiego Objawienia” i pierwszego przykazania. Podkreślił, że członkowie Kościoła katolickiego nie mogą popełniać aktów bałwochwalstwa. W swojej wypowiedzi nawiązał do figurek Pachamamy, które były obecne w Watykanie podczas obrad Synodu Amazońskiego.

 

W wywiadzie udzielonym portalowi „The Remnant”, bp Athanasius Schneider mówił o bałwochwalczym wielbieniu figurek Pachamamy podczas Synodu Amazońsiego, który odbywał się w Watykanie. Hierarcha powiedział wprost, że „musimy to potępić”. Podkreślił, że „bałwochwalstwo jest pogwałceniem Boskiego Objawienia”. Bp Schneider jest zdania, że zło w Kościele, które właśnie osiąga swój punkt kulminacyjny, rozwijało się w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Dodał, że obecna sytuacja pokazuje jak bardzo to „zło przeniknęło Kościół”.

 

Hierarcha w mocnych słowach skrytykował obecność figurek Pachamamy podczas obrad Synodu Watykańskiego. „Niestety – komentuje bp Schneider – papież Franciszek broni czci tych bożków Pachamamy mówiąc, że nie ma bałwochwalczych zamiarów w ich używaniu”. Bp Schneider tłumaczy, że „widzimy tylko zewnętrzne akty, a nie serca ludzi”. „A te akty były wyraźnie aktami kultu religijnego, kłanianiem się, odwracaniem, a nawet modlitwami w kierunku drewnianej figury” – mówi hierarcha z Kazachstanu. Biskup zauważył, że nawet papież miał przyznać, że te figurki przedstawiają Pachamamę, która jest „koncepcją pewnego rodzaju bogini”, funkcjonującej w kulturze rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej.

 

Biskup pomocniczy Astany zauważa, że zło polega na zaprzeczaniu, że istnieje „jedna prawda”. Precyzuje, że relatywizm jest „jak wirus”. „Kiedy mu się nie oprzesz, z czasem opanuje całe ciało” – powiedział bp Athanasius Schneider. Hierarcha w swojej wypowiedzi dla portalu „The Remnant” nawiązuje do Soboru Watykańskiego II. Hierarcha jest zdania, że ten „doktrynalny relatywizm, doktrynalną dwuznaczność, można już znaleźć częściowo w niektórych wyrażeniach Soboru Watykańskiego II”. W tym miejscu biskup odnosi się do stwierdzenia, że „razem z muzułmanami wielbimy jednego Boga”.

 

Hierarcha odnosi się również do nauczania Soboru dotyczącego „wolności religii” i „prawa naturalnego” wszczepionego w ludzką naturę przez Boga. Tutaj bp Schneider wskazuje na sprzeczności w tekstach soborowych. W jednym miejscu, w swoim dokumencie Dignitatis Humanae, Sobór uczy „każdy człowiek ma obowiązek poszukiwania prawdy, a nią jest Kościół katolicki”, mówi bp Schneider. „Ale dalej mówi, że masz wolność wyznania zakorzenioną w naturze” – mówi. „Nauka ta nie jest jasna, jest dwuznaczna” – wyjaśnia i dodaje, że po SWII, „prawie wszystkie katolickie seminaria, wydziały teologiczne i biskupi promowali prawo każdej osoby do wyboru własnej religii”.

 

Bp Schneider komentuje tę sprawę następującymi słowami: „nie masz prawa wybierać bałwochwalstwa, nie masz prawa obrażać Boga” poprzez „bałwochwalstwo lub bluźnierstwo”. „Jest to już zakorzenione tutaj [na Soborze Watykańskim – przyp.red.]” – stwierdza biskup Schneider. Na łamach portalu „The Remnant”, hierarcha stwierdził również, że to co widzieliśmy w Rzymie, było formalnym dokonaniem bałwochwalczych czynów w sercu Kościoła katolickiego. Dodał, że było triumfem zła.

 

Wcześniej w wywiadzie z 2 listopada, bp Schneider mówił o wpływie modernistów w Kościele katolickim i ich skutecznym zaprzeczaniu „niezmiennym prawdom”, podobnie jak masoni zaprzeczają tym prawdom i nalegają na naturalizm i antropocentryzm oraz starają się podważyć „wyjątkowość” i boskość Jezusa Chrystusa. „Kazachski biskup twierdzi, że sposób myślenia modernistów jest podobny do myślenia masonerii. Dodaje jednak, że nie powiedziałby, że moderniści są masonami. Precyzuje, że obie te grupy mają wspólną cechę, którą jest relatywizm. Wyjaśnia przy tym, że masoneria jest „anty Objawieniem”, a moderniści byli skażeni tym sposobem myślenia.

 

Hierarcha jest zdania, że ruch modernistyczny w Kościele przenikał przez lata, a swój szczyt osiągnął na Soborze Watykańskim II. Dodał, że podczas Soboru moderniści promowali relatywizm antropocentryczny oraz teorie naturalistyczne w teologii, liturgii oraz duszpasterskim życiu Kościoła.

 

Według bp. Schneidera, po Soborze Watykańskim II, oprócz modernistów funkcjonowali również prawdziwi masoni, którzy otrzymali wysokie stanowiska w Kościele. Hierarcha wspomina, że niektórzy masoni mogli być wśród biskupów, kardynałów, a nawet nuncjuszów.

 

Bp Athanasius Schneider podsumowuje, że nawet dziś jesteśmy świadkami, jak „bez wstydu prawdziwi ewidentni heretycy, zaprzeczający prawdzie katolickiej, są awansowani na wysokie stanowiska w Kościele” i w pewnym sensie otrzymują nagrodę za zdradę Pana Jezusa.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa


DATA: 2019-11-08 22:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biskup Rzymu wraz ze swoimi biskupami wprowadzili do Koscioła katolickiego pogańskie, diabelskie bóstwa, i im oddali pokłon. Tym hanbiącym czynem dokonali apostazji. Zerwali,wyparli się, i wyrzekli się Jezusa Chrystusa Jedynego Odkupiciela .Teraz służą innych bóstwom,bo dwóm panom służyc nie można .
8 miesięcy temu / tak to widzę
 
Depozyt wiary to skarb Kościoła. Zamiast zachowywać, pomnazac chyba rozmienia się to na drobne, trwoni.
8 miesięcy temu / dws
 
Wg.Św.Pawła Apostoła mamy odrzucać wszystko co ma choćby pozór zła!Idąc za Jego radą, badam wszystko właśnie wg tej REGUŁY, więc mam obowiązek wiedzieć czy coś jest grzechem, czy coś jest Obrazą Bożą?!WSZYSTKO co ma choćby najmniejszy cień kłamstwa ODRZUCAM,bo po co mi nowości kiedy Klucz do Nieba jest Stary i niepodrabialny?!Więc Nie do człowieka należy ocena i porównanie co jest większą a co mniejszą OBRAZA BOGA,tak jak nie puszczam nawet kropli łajna do beczki mleka,tak i z Wiarą muszę postępować,a nawet jeszcze bardziej rygorystycznie,bo NIEBEZPIECZEŃSTWO jest po milionkroć większe!!!JPII wlał nie krople a całe wiadra swego modernistycznego DZIEGCIU do Depozytu Wiary i smród coraz większy, a biedni Polacy, wpatrzeni w Jego ''poczciwe,iście słowiańskie,poczciwe i pełne miłości oblicze''-wyłączają ROZUM i klepią slogany uwielbienia,jednocześnie naśmiewając się z ''Babć Dewotek''!Szatanowi jest obojętne jak i w którą stronę padniemy. . .byle jak najdalej od Boga.
8 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Wreszcie biskupi zaczynają dostrzegać, że żródłem zamętu i wielu odstępstw, które teraz się nasilają są dokumenty soboru watykańskiego II. Oby wszyscy przejrzeli na oczy, choć to będzie trudne, bo księża w seminariach są formowani na tym nieszczęsnym soborze, tak jakby od niego dopiero zaczął się budować Katolicki Kościół, a wcześniej nic nie było.
8 miesięcy temu / tradycja
 
>Leaf 427 Sobór Vatykański II i majstrowanie masonerii w tle, taka jest odpowiedź, reszta, a więc działanie papieży, którzy mogą popełniać błędy, co nie zmienia faktu, że nawet popełniając błąd mogą trzymać się prawdy depozytu wiary, np św Jan Paweł II. Gorzej jest z obecnym papieżem, który powinien być upomniany przez św Pawła, a więc przez reszte biskupów tworzących Magisterium Kościoła i tu już nie chodzi tam o pojedyncze spotkania w Asyżu, ale związywanie tych postanowień w postaci dokumentów wysokiej rangi papieskich, a więc ingerencja w naruszenie depozytu wiary. Bo jak mawiał sługa Boży Fulton Sheen "błąd jest błędem nawet jeśli wszyscy są w błędzie" i przy tym dodać należy: "ludzką rzeczą jest popełniać błędy, ale diabelską trwać w błędach.
8 miesięcy temu / axe
 
Bardzo trafne zdania. Polecam wszystkim, szczególnie duchownym, którzy zaczęli się dziwić temu, co się dzieje dopiero teraz. Nigdy, żadne lekarstwo nie będzie skutecznie zaordynowane, dopóki nie postawi się trafnej diagnozy.
8 miesięcy temu / Ireneusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.