DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Mocne słowa abp. Pawłowskiego. Tym, którzy nas prześladują mówimy: Nawróćcie się!

Mocne słowa abp. Pawłowskiego. Tym, którzy nas prześladują mówimy: Nawróćcie się!
Abp Jan Romeo Pawłowski, fot. Twitter/JasnaGora

Abp Jan Romeo Pawłowski podczas uroczystości na Jasnej Górze w mocnych słowach zwrócił się do wrogów Kościoła oraz tych, którzy prześladują katolików i obrażają Chrystusa. „Chcemy im powiedzieć także parafrazując mocne słowa Jana Pawła II, powiedziane kiedyś do ludzi uwikłanych w zło: Nawróćcie się!” – mówił.

 

Delegat ds. Przedstawicielstw Papieskich podczas uroczystej Mszy świętej na Jasnej Górze apelował do wiernych, aby „zło dobrem zwyciężali”. Hierarcha w swoim kazaniu nawiązał jednak m.in. do wydarzeń ostatnich tygodni, kiedy lewicowe środowiska dopuszczały się profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, parodiowały Mszę św., a także wyśmiewały procesję Bożego Ciała. Abp Pawłowski zaapelował o nawrócenie wszystkich wrogów Kościoła.

 

– Chcemy z tego miejsca powiedzieć także tym, którzy nas prześladują, którzy pozwalają sobie na świętokradzkie niszczenie naszych wartości, na obrażanie i wyśmiewanie Matki Najświętszej, Eucharystii, Kościoła, tym pseudoartystom, pseudopolitykom, chcemy im powiedzieć także parafrazując mocne słowa Jana Pawła II, powiedziane kiedyś do ludzi uwikłanych w zło: Nawróćcie się! – zaapelował hierarcha.

 

– Przyjdzie dzień sądu, staniesz przed Bogiem, chcesz czy nie chcesz, wierzysz czy nie, staniesz przed Bogiem. Oby się nie okazało, żeś swoimi postępkami tak Go obraził, że będziesz na wieki potępiony. Bo Bóg jest miłosierny, ale też sprawiedliwy” – podkreślił abp Jan Romeo Pawłowski.

 

W swoim kazaniu na Jasnej Górze podkreślał również, że jako katolicy musimy być przeciwni złu, ale zawsze otwarci na człowieka. „Bo chcemy dobra, wiecznego dobra wszystkich ludzi, także tych co nam źle życzą i nas obrażają” – tłumaczył. – Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj. Tworzyć dobro, dobrze działać, dobrze żyć. Choćby nas mieli wyśmiać, wytknąć palcem, ukarać, to my będziemy czynić dobro. Bo dobro, piękno, miłość, to są nasze drogi ziemskiego pielgrzymowania – podkreślał Delegat ds. Przedstawicielstw Papieskich.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 


DATA: 2019-08-15 20:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Nawroccie sie? ! Trzeba mocy i pomocy . Pan Jezus do Alicji Lenczewskiej w ? Pouczeniach ?? ?Modl sie i blogoslaw zwlaszcza te dzieci Moje, ktore konaja w szponach zla, aby dotarlo do nich Swiatlo ocalenia ? 2 wrzesien 2000
9 miesięcy temu / MariaPietrzak
 
Gorliwych katolików jest w Polsce około 20-25%, wojujących ich adrersarzy 10%. Co zatem z 70% większością? Do koścoła chodzą tylko z okazji uroczystości rodzinnych śluby, pogrzeby, Połowa z nich żyje związkach niesakramentalnych. Dzieci? Najwyżej jedno, a ochrzcić tylko po to by dziadkom przykrości nie robić. Religia w szkole? Jak dzieciak nie chce to można zapisać na inne zajęcia, fortepian, szkłółóka piłkarska. Kto zatem powinien być asdrestem słów bpa Pawłowskiego - ateiści czy ci "zimni pseudokatolicy"?
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
przykład idzie z góry
9 miesięcy temu / chichot
 
W Polsce to ludzie rozkochani w Pismie Świątym jak Marcin Zielinski, Mikolaj Kapusta,czy charyzmatyczni księża nawracaja ludzi. Podpowiadają, a Duch Święty działa.
9 miesięcy temu / Second
 
nawraca jedynie przykład
9 miesięcy temu / i tyle
 
Kiedy zrozumiesz, że Bóg jest żywy i słyszy, widzi Cię wtedy przestaniesz grzeszyc. Zamykasz się się w sypialni, a Bóg wie co robisz. On pozwala Ci, nakazuje kochać żonę, również zbilzac się do niej fizycznie. On nie patrzy przez obrazek jak to sobie wyobrażasz. Jeśli wierzysz nigdy nie zdradzasz żony, a od rozneglizowanej kobiety odwrocie wzrok. Czy masz wiarę?
9 miesięcy temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.