DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Mocne przemówienie poseł Bubuli w sprawie działań TVP. Wicemarszałek z PO odebrała jej głos!

Mocne przemówienie poseł Bubuli w sprawie działań TVP. Wicemarszałek z PO odebrała jej głos!
Fot. Krystian Maj/FORUM

Do niecodziennej sytuacji doszło w środę w polskim Sejmie. W trakcie debaty nad zmianami w mediach publicznych głos zabrała poseł-sprawozdawca Barbara Bubula z Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzystka dokonała szczegółowego przeglądu materiałów prezentowanych w „Wiadomościach” TVP w wybranym miesiącu. Przemówienie dowodzące złych procederów w mediach publicznych zostało przerwane przez wicemarszałek Sejmu z PO, Małgorzatę Kidawę-Błońską.

 

Kilkunastominutowe wymienianie kontrowersyjnych treści, jakie w styczniu 2013 roku prezentował główny program informacyjny Telewizji Polskiej, „Wiadomości”, miało na celu udowodnienie posłom, że zmiany w mediach są konieczne.

 

- Zastanawiamy się proszę państwa dlaczego w wyborach uczestniczy w Polsce tak mało obywateli. (...) Dlaczego brak u nas narodowego instynktu samozachowawczego. Dlaczego tak niska jest samoocena Polaków. Dlaczego ciągle sięga się do tego co o nas myślą w Berlinie, Londynie czy Paryżu. Otóż jestem pewna, że jedną z ważnych przyczyn dlaczego tak jest, jest to, że jesteśmy społeczeństwem, narodem bardzo źle poinformowanym - stwierdziła poseł Barbara Bubula przystępując do zaprezentowana niezwykle wnikliwej analizy treści prezentowanych w „Wiadomościach”. Raport autorstwa posłanki z Krakowa został przedstawiony Radzie Programowej TVP.

 

Co zdaniem programu informacyjnego łączy Polaków, jako naród? - pytała ironicznie parlamentarzystka, po czym przystąpiła do wyliczenia, w którym pojawiło się między innymi rosyjskie obywatelstwo Gérarda Depardieu (3 razy), rajd Dakar (2 razy), sukces piosenki pt. „Ona tańczy dla mnie”, wyprzedaże w Anglii, kot-przemytnik w Brazylii, wiara w potwora spaghetti. Takimi absurdalnymi treściami finansowana przez podatników telewizja raczyła odbiorców. Posłanka zwróciła przy tym uwagę na trywializację mediów i prezentowanie niepoważnych treści w miejsce spraw istotnych.

 

W okresie analizowanym przez poseł Bubulę pojawiła się tylko jedna wzmianka o polskiej kulturze. O osiągnięciach polskiej nauki informowano dwa razy w krótkich komunikatach.

 

Parlamentarzystka PiS przypomniała, że w styczniu 2013 roku w mediach często gościł Jerzy Owsiak, który przed rozpoczęciem zbiórki na sprzęt medyczny dla osób starszych wyraził poparcie dla eutanazji. Mediom państwowym nie przeszkadzało to w lansowaniu go. W tym samym okresie tylko raz wspomniano o działalności Caritas.

 

W opinii Barbary Bubuli treści dotyczące kwestii kłopotliwych dla ówczesnej władzy PO-PSL, jak na przykład informacje o chorych dzieciach, czy biedzie najmłodszych, zaprezentowane zostały bez analizy powodów takiej sytuacji, leżących, wedle poseł-sprawozdawcy, w złej polityce ekipy Donalda Tuska. Podobnie brakło refleksji na temat katastrofy demograficznej.

 

Posłanka przypomniała brylującą wtedy w mediach postać sędziego Igora Tulei. Opisała przy tym proces manipulacji i fałszowania obrazu dobra i zła. Działalność walczącego z korupcją CBA i prokuratury porównywano do okresu stalinizmu. Straszono także powrotem „IV RP” - zauważyła Bubula przypominając także wątek światopoglądowej indoktrynacji widzów TVP w związku z faktem, że transseksualny poseł próbował zostać wicemarszałkiem Sejmu.

 

- Wybór Anny Grodzkiej byłby światopoglądowym krokiem milowym - z aprobatą wyraziła się o ówczesnych pomysłach redakcja „Wiadomości”. Także medialnej prezentacji projektów ustaw o „związkach partnerskich” towarzyszyła ideologiczna indoktrynacja mająca przekonać Polaków do homo-propagandy. W tym samym okresie program informacyjny TVP przemilczał kilkusettysięczną francuską manifestację w obronie rodziny, a pokazał „tęczowy” wiec.

 

Gdy Barbara Bubula zaczęła wymieniać kłopotliwe dla ekipy PO inicjatywy PiS z poprzedniej kadencji, wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska, odebrała jej głos i ogłosiła przerwę w obradach. Zdaniem działaczki Platformy Obywatelskiej poseł Prawa i Sprawiedliwości nie odpowiadała na pytania posłów. Bubula skwitowała tę decyzję słowami „Mamy w ten sposób wolność słowa”. „Wolność słowa, wolność słowa” - skandowali politycy PiS.

 

MWł

DATA: 2015-12-31 08:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Osiągnęliśmy w Polsce poziom Księstwa Warszawskiego! Do wolności jeszcze daleka droga! Musimy się spieszyć, puki Berlin śpi, bo potem będzie za późno!!! Spieszmy się w budowaniu wolnej POLSKI!!!!
ponad 4 lata temu / okirex
 
Tzw. telewizja "publiczna" to usłużna lewacka szczekaczka. Niestety stacji kontra TVP, TVN, Polsat itp. NIE MA! Pretendująca do tego TV Trwam jest na ogół miałka, trywialna i w skandaliczny sposób marnuje czas antenowy na produkcje banalne w czasie kiedy toczy się totalna wojna przeciw Kościołowi, Polskości, Tradycji, Niepodległości. To jest jak na razie jedyna ogólnie dostępna NORMALNA telewizja i każda sekunda czasu antenowego powinna być wykorzystana maksymalnie. Np.mamy problem uchodźców, łajdackie TV pokazują ckliwe obrazki z "biednymi" dziećmi, mamusiami, tatusiami z dzieckiem na ręku. Walić po oczach bez cenzury maksymalnie często kilkusekundowymi wstawkami o tej szarańczy! Nie brakuje w necie prawdziwych obrazów tej inwazji. To jest wojna! Nie imieniny u cioci. I tak z każdym ważnym tematem, krótko, często i gęsto.
ponad 4 lata temu / agricola
 
Skoro marszałek z ramienia PiSu odbiera głos wedle uznania to czemu teraz nagle to szokuje?
ponad 4 lata temu / argi
 
Sprywatyzować TVP? Mam dać władzę nad myślami Polaków jakiemuś przybłędzie, którego główną zaletą jest kasa? Żebym miał reklamy 50 minut na godzinę, a w pozostałych 10 minutach lokowanie produktu? Mamy demokrację! Wybierać redaktorów naczelnych proszę! Tyle czasu na antenie ile procent głosów w wyborach i to uczciwie, zwłaszcza w godzinach najlepszej oglądalności.
ponad 4 lata temu / Solidarny
 
p Kidawie-Błońskiej pomyliły sie wybory,wydawało się jej że dalej rządzi PO,stąd to odebranie głosu
ponad 4 lata temu / kak
 
A ja sobie myślę, że ta nagonka KOD-owa i to wszystko co jest z tym związane im dłużej trwa tym bardziej zwraca Polaków ku tradycyjnym wartościom. Ongiś za dawnego PRL-u kard. Wyszyński zmierzał do Szczecina. Miał przybyć w ciągu dnia ale waadza go przetrzymała. I efekt był taki, że przybył wieczorem. No i oprawa przy użyciu świec spowodowała, że to spotkanie stało się bardziej mistyczne i przyciągnęło więcej ludzi. Ha, ha, ha... tak to wąż pożera swój własny ogon.
ponad 4 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.