DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Mobilizacja Polaków za Oceanem. Izba Reprezentantów we wtorek zajmie się groźną ustawą

Mobilizacja Polaków za Oceanem. Izba Reprezentantów we wtorek zajmie się groźną ustawą
Waszyngtoński Kapitol, siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych. Fot. Pixabay

Już w najbliższy wtorek amerykańscy kongresmeni mają zdecydować o losach niebezpiecznej dla Polski ustawy 447, zobowiązującej rząd Stanów Zjednoczonych do wspierania roszczeń majątkowych organizacji żydowskich. Chodzi o mienie bezspadkowe, które zgodnie z naszym prawem, przeszło na rzecz skarbu państwa.

 

O sprawie poinformował na swoim społecznościowym profilu Edward Wojciech Jeśman z Los Angeles, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Południowej Kalifornii. Z procedury, którą przyjął wobec senackiego projektu przewodniczący Izby Reprezentantów można wnioskować o dużym pośpiechu. Jak pisze bowiem lider KPA, Paul Ryan zamierza zawiesić zwyczajną procedurę i postępować według trybu skróconego. W ramach takiego postępowania debata nad projektem może zostać okrojona do 40 minut a biorący w niej udział nie będą mieć możliwości zgłaszania poprawek.

 

„Proszę wszystkich Państwa będących obywatelami USA, o to aby natychmiast dzwonili do swoich reprezentantów w Kongresie żądając aby głosowali przeciwko ustawie s.447!” – pisze prezes Jeśman.

 

Aby ustawa weszła w życie, projektodawcy muszą uzyskać dla niej poparcie 2/3 składu Izby Reprezentantów oraz prezydenta.

 

Działające na terenie Stanów Zjednoczonych stowarzyszenia polonijne, przy biernej postawie władz RP, od miesięcy zabiegają o zablokowanie grożących Polsce ustaw.

 

W marcu kilkudziesięciu reprezentantów Polonii amerykańskiej odwiedziło biura ponad 300 kongresmenów. Akcja odbywająca się pod hasłem Polish American Capitol Hill Outreach miała na celu uświadomienie parlamentarzystom konsekwencji ewentualnego uchwalenia ustawy S447 (w Senacie) oraz HR 1226 (w Izbie Reprezentantów).

 

 „Uczestnicy akcji zwracali uwagę zarówno na antypolski, jak również na, mniej rozumiany, antyamerykański charakter powyżej wymienionych ustaw postulujących naruszenie istniejących norm prawnych i stworzenie precedensu opartego na ponadprawnych rozwiązaniach, jawnie dyskryminujących względem innych grup etnicznych, narodowych i religijnych” – czytamy na stronie polskich przeciwników uregulowań stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla interesów naszego państwa.

 

 „Problemem na który zwracano szczególną uwagę w trakcie rozmów w biurach kongresmenów, był postulat tak zwanej restytucji mienia pozostawionego bezpotomnie i beztestamentowo. Postulat ten jest postrzegany jako sprzeczny z normami i tradycją prawną cywilizacji zachodniej. Stworzenie takiego precedensu musiałoby mieć dalszy negatywny wpływ na prawodawstwo amerykańskie” – podkreślają inicjatorzy petycji przeciwko wspomnianym ustawom.

 

Jeśli ustawa weszłaby w życie, nałożyłyby na amerykańskie struktury rządowe obowiązek monitorowania i sporządzania raportów dotyczących realizacji tzw. Deklaracji Terezińskiej przez jej sygnatariuszy, w tym Polskę. W praktyce otwierałyby drogę do wywierania nacisków na Polskę przez instytucje rządowe Stanów Zjednoczonych.

 

 W petycji skierowanej przez organizacje polonijne do amerykańskich kongresmanów czytamy między innymi:

 

„Prosimy o zatrzymanie prac nad ustawami S. 447 i H.R.1226! Polska, najbliższy sojusznik Stanów Zjednoczonych na kontynencie europejskim, jest głównym celem tych moralnie nieuczciwych i prawnie błędnych ustaw. Za pomocą tych ustaw organizacje żydowskie zmierzają do zmuszenia Polski, kraju z największą przed wojną liczbą ludności żydowskiej, do wypłaty odszkodowań za żydowskie mienie bezspadkowe dla tychże organizacji na sumę wielu miliardów dolarów. Obie ustawy spowodują osłabienie Polski, kluczowego sojusznika USA w Europie, i wtórnie osłabią wpływy samych USA na kontynencie europejskim”.

 

Inicjatorzy akcji wymienili w petycji prawne, moralne i historyczne powody, dla których podjęli energiczną akcje lobbystyczną u przedstawicieli Kongresu USA. Liczą, że parlamentarzyści odrzucą niesprawiedliwy, ahistoryczny i sprzeczny z przyjętymi normami prawnymi projekt.

 

Polacy mieszkający za Oceanem na wieść o dacie debaty i głosowania znów mobilizują się w mediach społecznościowych do telefonowania i pisania listów. Adresatami akcji są kongresmeni, od których zależy wynik głosowania oraz jego następstwa. Te zaś dla Polski (i innych państw, zwłaszcza Europy Środkowej) mogą być wręcz katastrofalne.

 

  

Źródło: stopacthr1226.org, Facebook

RoM

 


DATA: 2018-05-10 10:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie beda wybijac wszystkich co nie beda z nami
ponad 1 rok temu / Przemo
 
pan w olszanski mial racje aby nigdy nie ufac USA, efekty sa widoczne po tym glosowaniu.
ponad 1 rok temu / kaja
 
ta ustawa to barbarzynstwo,, a wszystko przez kase.
ponad 1 rok temu / majka
 
To niech Indianie w USA zażądają zwrotu wszystkich swoich ziem lub zapłaty odszkodowania.
ponad 1 rok temu / M&M
 
Nie zgadzam sie - z Polska w czasie II Wojny Swiaowej, stracila ogromny narodowym majatek a takze smierc ponioslo milion Polakow; m.in. ratujący Żydów, naród żydowski - to jest niemoralne.
ponad 1 rok temu / Bonaparte44
 
PROSZE MNIE WYTLUMACZYC CO POLSKA MA DOCZYNIENIA Z AMERYKA DO USTAW PRAWNYCH NA TEMAT ZYDOW. POLSKA TO NIE IZRAEL- AMERYKA TO NIE IZRAEL. TO DLACZEGO SA NAWET ROZMOWY NA TEMAT ,KTORE NAWET NIE ISTNIEJA. A MOZE TO ZYD POLSKI I ZYD AMERYKANSKI, KTORZY CHCA WYKORZYSTAC DWOCH KRAJOW i ROBIA ZNAS NAIWNYCH, BEZMYSLNYCH WARIATOW. CO ZYDZI ROBIA I MOWIA NATEMAT POLSKI, TO JA JAK BYL POLSKIM PREZYDENTEM TO JA BYM ICH WSZYSKICH WYZUCIL Z KRAJU POLSKI LUDOWEJ.
ponad 1 rok temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.