DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Mnożą się brutalne ataki islamistów na zakonnice

Mnożą się brutalne ataki islamistów na zakonnice
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Raymond Ibrahim monitorujący prześladowanie chrześcijan na świecie zauważa, że wzrasta liczba napadów wyznawców islamu na bezbronne siostry zakonne. Winą zakonnic noszących pomoc chorym i potrzebującym jest ich wiara w Chrystusa.


Ostatni taki atak miał miejsce w Bangladeszu, gdzie ponad 90 proc. ludności stanowią wyznawcy islamu. Na początku lipca dziesiątki mężczyzn uzbrojonych w maczety, noże i żelazne pręty szturmowało klasztor Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych w Boldipuku na północy kraju.


Jak donosił bp Sebastian Tudu, „zakonnice były bite i molestowane”. Wg relacji portalu Catholic Online, w napaści brało udział około 60. mężczyzn, którzy próbowali zrabować co się da z klasztoru i zgwałcić zakonnice. Trzy siostry po brutalnej napaści zostały wysłane do domu prowincjalnego w Dhace, w stolicy kraju, gdzie starają się przezwyciężyć szok i cierpienie psychiczne.


W sierpniu 2013 roku po podpaleniu szkoły należącej do franciszkanów w Egipcie na ulice wywleczono trzy zakonnice traktując je jak więźniów wojennych. Dwie inne kobiety pracujące w szkole zostały seksualnie wykorzystane.


W Somalii zastrzelono siostrę Leonelle Sgarbati, która poświęciła 30 lat swojego życia na pomaganie biednym w Afryce. Siostra zdążyła przed śmiercią dwukrotnie powiedzieć: „wybaczam”.


W Pakistanie we wrześniu 2012 roku, napastnicy na motocyklach ubrani na zielono (kolor islamu) otworzyli ogień do wiernych w katedrze w Hyderabad. Ich głównym celem była zakonnica, matka Christina, która zginęła wraz z 27. innymi osobami.


W Libii w lutym 2013 r. po upadku pułkownika Kaddafiego, rebelianci islamscy zmusili zakonnice z misji - obecnej w kraju od 1921 r. - do ucieczki.


 W zeszłym roku na terytorium Autonomii Palestyńskiej mniszki z greko-prawosławnego klasztoru w Betanii apelowały do prezydenta Mahmuda Abbasa, by położył kres niekończącym się atakom na klasztor.

Na Filipinach od 2000 r. stale dochodzi do porywania zakonnic przez muzułmanów.


Zakonnice były ofiarami muzułmańskiego ataku w Gwinei w czerwcu 2013 r. W Syrii ogarniętej od czterech lat wojną islamscy rebelianci porwali 13 zakonnic, które przez trzy miesiące trzymali w niewoli. Siostry wypuszczono dopiero po uwolnieniu przez prezydenta Baszara al. Assada 150 kobiet dżihadystek.  

 

 

Źródło: frontpagemag.com, AS.


DATA: 2014-09-03 15:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A lewactwo cały czas będzie mówić, że islam to religia pokoju.
ponad 6 lat temu / stoLica
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.