DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Mniejsze grupy, dystans i maseczki. Minister Szumowski o przebiegu procesji Bożego Ciała

Mniejsze grupy, dystans i maseczki. Minister Szumowski o przebiegu procesji Bożego Ciała
Fotograf: Andrzej Hulimka, Archiwum: Forum

Łukasz Szumowski zaapelował do władz Kościelnych, aby procesje organizowane w uroczystość Bożego Ciała były częstsze i w mniejszych grupach. Do wiernych minister zaapelował o zachowanie dystansu, a jeśli jest mniejszy niż dwa metry, to o stosowanie maseczek. 

 

Im mniejsze grupy, tym większe bezpieczeństwo – podkreślił minster Szumowski w programie „Newsroom” na antenie Wirtualnej Polski.

 

Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich rygory stosowało, gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne, zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych – zaznaczył szef resortu zdrowia.

 

Warto zauważyć, że szef resortu zdrowia tak wiele uwagi poświęca przebiegowi procesji, a nie odnosi się z podobnym zaangażowaniem do widoku tłumów niemal codziennie pojawiających się na wiecach wyborczych kandydatów na prezydenta RP. Na materiałach z tych wydarzeń nie widać, aby uczestnicy zachowywali 2-metrowy dystans ani też aby wszyscy mieli założone maseczki ochronne. 

 

Źródło: wp.pl

TK


DATA: 2020-06-08 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak. Widziałem dziś jak to wygląda w praktyce. Ścisk i żadnych maseczek. Dlaczego nikomu nie zależy na tych ludziach którzy, może nieświadomie, marażają siebie i innych?
1 miesiąc temu / PodPiS
 
wiara i rozum - podejrzenia co do słuszności decyzji ministra można było powziąć co najmniej na przełomie marca/kwietnia, a szczególnie gdy zakazał wstępu do lasu.
1 miesiąc temu / Gość
 
Co to znaczy " częstsze procesje"?? Więcej niz jedna w parafii??? Ten człowiek niech zamilknie. Na kazdy temat.
1 miesiąc temu / Beata
 
do DamianK . Oczywiście, że wolno go krytykować. Jest politykiem, podlega krytyce, ale na nikogo nie wolno wylewać pomyj, a bywa w sieci, że tak się dzieje. Co innego pomyje, a co innego ocena konkretnych działań. Ale, jak mówię, trzeba też brać pod uwagę wiedzę w chwili podejmowania decyzji - inną niż wiedza dziś. Błędy ministra polegają na tym, że niespecjalnie wyjaśnia, dlaczego zmienia rozporządzenia.
1 miesiąc temu / Wiara i Rozum
 
Wiara i Rozum. Ja wiedziałem już w marcu, że wirus to hucpa. O czym tu pisałem. Takich jak ja było mnóstwo. Bo tylko Prawa Boże ponad wszystko! Wszystkiego dobrego Bracie.
1 miesiąc temu / palec 1906
 
Wiara i
1 miesiąc temu / palec 1906
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.