DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   POLSKA

Michał Wikieł

Młodzi nie wstydzą się Jezusa


Ponad trzysta tysięcy rozdanych breloków, cztery tysiące fanów na Facebooku, ponad sto zdjęć i osobistych świadectw wiary nadesłanych na stronę www.mt1033.pl – oto imponujący bilans zaledwie miesiąca akcji Nie wstydzę się Jezusa.
 

Najpierw był pomysł: dodać młodym ludziom odwagi, by nie wstydzili się przyznać do skrywanej w sercach wiary w Boga, by dali śmiałe świadectwo słowem, czynem i znakiem, by sięgnęli po najsilniejszą broń – modlitwę, by wreszcie utworzyli społeczność świadomych, aktywnych młodych katolików, którym zależy na Jezusie Chrystusie i utworzonym przezeń Kościele, tak często dzisiaj poniżanym.

Dlatego powstała ogólnopolska kampania Nie wstydzę się Jezusa – duchowa batalia – jak ją nazwano.

Może wziąć w niej udział każdy Polak – zarówno młody, jak i dojrzały. Jak? Zamawiając brelok i nosząc go w widocznym miejscu. Na jego awersie widnieje krzyż i napis: Nie wstydzę się Jezusa, a na rewersie – cytat z Ewangelii: Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem (Mt 10, 33). Tych zaś, którzy wymagają od siebie więcej, zachęca się do codziennego wypełniania duchowych uczynków miłosierdzia (wszystkie zostały przypomniane i objaśnione na internetowej stronie akcji).

Organizatorzy – członkowie Krucjaty Młodych działającej przy Instytucie Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi przecierali oczy ze zdumienia już w pierwszym dniu akcji: liczbę zamówień breloków liczono wtedy w dziesiątkach, następnego dnia – w setkach, a po tygodniu były już tysiące zamówień! I to bez żadnej reklamy w mediach. W chwili oddania do druku niniejszego numeru „Polonia Christiana” mija półtora miesiąca od startu kampanii i liczba rozdanych breloków przekroczyła już 350 000!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Akademia Francuska (Académie Française) zdecydowała o feminizacji nazw  niektórych zawodów. Dość często używane przez zwolenników lewicy formy żeńskie niektórych funkcji, często brutalnie raniące uszy, stosowane są także w języku polskim. We Francji nad formami językowymi czuwa jednak jedna z najstarszych instytucji tego kraju – Akademia. Teraz i ona ugina się pod naporem politycznej poprawności.

 
 

W obliczu dominacji konserwatystów w składzie Sądu Najwyższego przez Stany Zjednoczone przechodzi proaborcyjny kontratak Demokratów. Jego przejawem są libertyńskie przepisy uchwalone w Nowym Jorku. Obawy budzą też radykalnie proaborcyjne poglądy kandydatów do dominacji prezydenckiej z Partii Demokratycznej. Jednym z nich jest Bernie Sanders.

 

 

Granica politycznej poprawności w Niemczech została ponownie przekroczona. Lewicowi politycy z partii „Zielonych” dokonali osobliwej interpretacji imigranckiego paktu z Marrakeszu i chcą przyjmować jako uchodźców tylko osoby niewykształcone. Tak podpowiada im poczucie globalnej sprawiedliwości.

 

Modlitwa i milczenie. W taki sposób katolicy zebrani na placu św. Sylwestra w Rzymie protestowali przeciwko skandalowi nadużyć seksualnych w Kościele. Swoim działaniem chcieli podkreślić, że ogromny kryzys wśród duchowieństwa wiąże się wprost z niepodejmowaniem walki z homoseksualizmem. Czy ich głos zostanie dostrzeżony?

 

„Pan ambasador usłyszał, jacy ludzie ponieśli śmierć w wyniku wyroku wydanego przez Stefana Michnika. Miałem poczucie, że ambasador był poruszony sekwencją zbrodni Michnika, którą przedstawiłem” – powiedział wiceszef polskiego MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.