DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   POLSKA

Michał Wikieł

Młodzi nie wstydzą się Jezusa


Ponad trzysta tysięcy rozdanych breloków, cztery tysiące fanów na Facebooku, ponad sto zdjęć i osobistych świadectw wiary nadesłanych na stronę www.mt1033.pl – oto imponujący bilans zaledwie miesiąca akcji Nie wstydzę się Jezusa.
 

Najpierw był pomysł: dodać młodym ludziom odwagi, by nie wstydzili się przyznać do skrywanej w sercach wiary w Boga, by dali śmiałe świadectwo słowem, czynem i znakiem, by sięgnęli po najsilniejszą broń – modlitwę, by wreszcie utworzyli społeczność świadomych, aktywnych młodych katolików, którym zależy na Jezusie Chrystusie i utworzonym przezeń Kościele, tak często dzisiaj poniżanym.

Dlatego powstała ogólnopolska kampania Nie wstydzę się Jezusa – duchowa batalia – jak ją nazwano.

Może wziąć w niej udział każdy Polak – zarówno młody, jak i dojrzały. Jak? Zamawiając brelok i nosząc go w widocznym miejscu. Na jego awersie widnieje krzyż i napis: Nie wstydzę się Jezusa, a na rewersie – cytat z Ewangelii: Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem (Mt 10, 33). Tych zaś, którzy wymagają od siebie więcej, zachęca się do codziennego wypełniania duchowych uczynków miłosierdzia (wszystkie zostały przypomniane i objaśnione na internetowej stronie akcji).

Organizatorzy – członkowie Krucjaty Młodych działającej przy Instytucie Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi przecierali oczy ze zdumienia już w pierwszym dniu akcji: liczbę zamówień breloków liczono wtedy w dziesiątkach, następnego dnia – w setkach, a po tygodniu były już tysiące zamówień! I to bez żadnej reklamy w mediach. W chwili oddania do druku niniejszego numeru „Polonia Christiana” mija półtora miesiąca od startu kampanii i liczba rozdanych breloków przekroczyła już 350 000!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Według lokalnych mediów, już na początku kwietnia służby Sri Lanki miały informację o możliwych zamach samobójczych w kościołach w tym kraju. Odpowiedzialnymi za ataki miało być m.in. radykalne muzułmańskie ugrupowanie NTJ.

 
 

 „Prawdopodobnie co najmniej dwie z sześciu eksplozji, do jakich doszło w wielkanocny poranek na Sri Lance były dziełem zamachowców samobójców”, poinformowała agencja AP.

 

„Co najmniej 160 sób zginęło, a prawie 400 zostało rannych w sześciu eksplozjach, do których doszło w niedzielę wielkanocną na Sri Lance”, informuje TVP INFO. Do wybuchów doszło w trzech kościołach i trzech hotelach.

 

W historii świata tylko przed jednym grobem zatoczono kamień oraz ustawiono przed nim na straży żołnierzy, aby zapobiec powstaniu złożonego w nim martwego człowieka: był to grób Chrystusa, wieczorem, w piątek zwany wielkim. Jakież widowisko mogłoby być bardziej absurdalne niż uzbrojeni żołnierze mający oko na zwłoki? Ale wartowników ustawiono na wypadek, gdyby Martwy zaczął chodzić, Milczący przemówił, a przebite Serce zaczęło bić gwałtownie w rytm życia. Mówili, że jest martwy; wiedzieli, że jest martwy; mówili, że nie powstanie ponownie, a jednak obserwowali! 

 

O godzinie 8.00 czasu lokalnego na Ukrainie otwarto lokale wyborcze i oficjalnie rozpoczęto II turę wyborów prezydenckich, w której o najwyższe stanowisko w państwie ubiegają się showman Wołodymyr Zełenski i urzędujący prezydent Petro Poroszenko.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.