DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   POLSKA

Michał Wikieł

Młodzi nie wstydzą się Jezusa


Ponad trzysta tysięcy rozdanych breloków, cztery tysiące fanów na Facebooku, ponad sto zdjęć i osobistych świadectw wiary nadesłanych na stronę www.mt1033.pl – oto imponujący bilans zaledwie miesiąca akcji Nie wstydzę się Jezusa.
 

Najpierw był pomysł: dodać młodym ludziom odwagi, by nie wstydzili się przyznać do skrywanej w sercach wiary w Boga, by dali śmiałe świadectwo słowem, czynem i znakiem, by sięgnęli po najsilniejszą broń – modlitwę, by wreszcie utworzyli społeczność świadomych, aktywnych młodych katolików, którym zależy na Jezusie Chrystusie i utworzonym przezeń Kościele, tak często dzisiaj poniżanym.

Dlatego powstała ogólnopolska kampania Nie wstydzę się Jezusa – duchowa batalia – jak ją nazwano.

Może wziąć w niej udział każdy Polak – zarówno młody, jak i dojrzały. Jak? Zamawiając brelok i nosząc go w widocznym miejscu. Na jego awersie widnieje krzyż i napis: Nie wstydzę się Jezusa, a na rewersie – cytat z Ewangelii: Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem (Mt 10, 33). Tych zaś, którzy wymagają od siebie więcej, zachęca się do codziennego wypełniania duchowych uczynków miłosierdzia (wszystkie zostały przypomniane i objaśnione na internetowej stronie akcji).

Organizatorzy – członkowie Krucjaty Młodych działającej przy Instytucie Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi przecierali oczy ze zdumienia już w pierwszym dniu akcji: liczbę zamówień breloków liczono wtedy w dziesiątkach, następnego dnia – w setkach, a po tygodniu były już tysiące zamówień! I to bez żadnej reklamy w mediach. W chwili oddania do druku niniejszego numeru „Polonia Christiana” mija półtora miesiąca od startu kampanii i liczba rozdanych breloków przekroczyła już 350 000!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Niestety sytuacja jest nadal niedobra i dynamiczna. Nasze działania muszą być bardzo zdecydowane – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki zapowiadając nowe obostrzenia w związku z tzw. pandemią koronawirusa.

 
 

Mainstreamowe media zagraniczne jednostronnie i zarazem krytycznie odnoszą się do czwartkowej decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja eugeniczna jest nielegalna.  Materiały na ten temat opublikowały między innymi BBC, CNN i New York Times. Naciski na naszą Ojczyznę wywierają także zagraniczne organizacje pozarządowe.

 

- Bardzo się cieszę z czwartkowego rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście szkoda, że stało się to tak późno, ale najważniejsze, że w końcu wyrok zapadł - mówi w rozmowie z PCh24.pl Paweł Lisicki, pisarz, publicysta, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

 

Ksiądz biskup Olivier de Germay będzie następcą kardynała Philippe’a Barbarina, który po procesach o ukrywanie pedofilii został ostatecznie uniewinniony, ale nie powrócił już do Lyonu. Od marca urząd metropolity pozostawał nieobsadzony. Tymczasem jest to, po Paryżu, najważniejsza i zarazem najstarsza francuska diecezja, a jej ordynariusz jest honorowym Prymasem Galii.

 

Celebryci – z których część jeszcze całkiem niedawno prezentowała się w mediach społecznościowych z antyrządowymi grafikami w stylu „KON-STY-TUC-JA” – mają poważny problem z zaakceptowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekł to, co było oczywiste od wielu lat: aborcja eugeniczna jest sprzeczna z polską Ustawą zasadniczą.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.