DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Młodzi imigranci nie chcą pracować w Europie. Wolą żyć z zasiłków

Młodzi imigranci nie chcą pracować w Europie. Wolą żyć z zasiłków
źródło: pixabay.com
#IMIGRANCI    #PRACA    #NIEMCY    #AFRYKA    #AZJA    #PAKISTAN    #ZASIŁEK    #EUROPA    #ZATRUDNIENIE    #SOCJAL

Plan bogatych państw europejskich, by imigrantami załatać dziurę w rynku pracy legł w gruzach. Nowi mieszkańcy Europy Zachodniej nie tylko nie chcą uczyć się i pracować, ale oczekują też pomocy i utrzymywania ich przez administrację państw, w których osiedli.

 

Ostrzeżenia, jakie dawali od lat krytycy niemiecko – francuskiej polityki otwartych drzwi dla imigrantów, okazały się trafione. Przybysze z Afryki i Azji nie chcą pracować ani uczyć się, nie potrafią także udokumentować swojego wykształcenia i nie mogą podejmować pracy na stanowiskach, gdzie są mocne deficyty kadrowe. Według OECD, we Francji połowa młodych imigrantów z rodzin islamskich nie pracuje. W kraju tym ok. 2,85 mln osób w wieku od 15 do 23 lat nie uczy się ani nie pracuje, a ponieważ dane demograficzne potwierdzają wyższe wskaźniki urodzin w rodzinach islamskich imigrantów, szacuje się, że połowa młodych ludzi z 2,85 mln to bezrobotni i nie uczący się, pochodzący z rodzin imigranckich. Podobnie przedstawia się sytuacja w Niemczech, Szwajcarii i Szwecji.

 

W Malmö, które spośród szwedzkich miast ma najwyższy odsetek imigrantów, wskaźnik bezrobocia jest dwukrotnie wyższy niż w innych miastach Szwecji. W Niemczech najwięcej „nowych” imigrantów, przybyłych w ostatnich latach, deklaruje się jako Syryjczycy ze względu na trwającą tam wojnę, co daje im niemal gwarancję pozostania nad Renem.

 

Z „syryjskiej” grupy imigrantów beneficjenci niemieckiego systemu socjalnego i wsparcia dla bezrobotnych to blisko 600 tys. osób. RFN jest atrakcyjna dla imigrantów ponieważ zasiłek dla nich skalkulowano na połowę pomocy przewidzianej dla osób bezrobotnych. Wśród tych imigrantów, którzy osiedlili się w Niemczech po 2015 roku, trzy czwarte nie znalazło pracy.

 

Najskuteczniejsi w znalezieniu zatrudnienia są Pakistańczycy, których ok. 40 proc. już pracuje na stałe. Podobne wyniki w znalezieniu pracy mają Irańczycy i Nigeryjczycy, natomiast ci, którzy podali się za Syryjczyków, znajdują pracę dwa razy rzadziej niż Pakistańczycy.

 

Nowa imigracja z Azji i Afryki nie zasila jednak sektora produkcji, ze względu na brak kwalifikacji do obsługi maszyn i urządzeń. Wroga imigrantom partia Alternative für Deutschland pisząc na swojej stronie internetowej o roli imigrantów na rynku pracy stawia pytanie o to czy „zbyt wielu z nich jest zbyt głupich i/lub zbyt leniwych, aby sprostać warunkom pracy w Niemczech?”.

 

Osobnym problemem jest niechęć do podejmowania nauki wśród młodego pokolenia imigrantów i przebywanie w Europie bez kontroli miejsca zamieszkania. W niemieckim Federalnym Urzędzie Kryminalnym rokrocznie kilka tysięcy młodych osób trafia na listę osób zaginionych, przebywając bez pracy i nauki nad Renem.

 

JB

Źródła: Hlavne Spravy, Die Welt, strona partyjna AfD


DATA: 2019-01-28 09:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak na zwolenników inkwizycji bardzo ładnie promujecie kaczystowski katofaszyzm! Krakowski Jarząbek i Toruński Koźlak są z was dumni! Heil!
9 miesięcy temu / Zorro
 
I pomyslec, ze np taki prof. B*** (germanista i historyk) gadal (z tego co pamietam) na wykladzie otwartym na UW przed kilkoma laty jak powodz wlewala sie dopiero do Europy, ze Polska skorzystalaby z imigrancji z krajow muzulmanskich, gdzie mezczyzna to inzynier, a jego zona to "dajmy na to" (cytuje z pamieci profcia) etnolozka. O tak! Sami lekarze, inzynierowie i etnolodzy. Na wschodzie zawsze byla cywilizacja. I ta cywilizacja nie potrafi nawet dzis odnalezc sie w naszych technologiach, nauce i gospodarce...
ponad 1 rok temu / Muelhausen
 
Nie ma dla nich roboty? No weźcie bez przesady, dajmy na to zemną pracują Ukraińcy, nawet ci co polskiego ni w ząb dają sobie radę. Cyfry są wszędzie te same 0-9 a resztę idzie pokazać. To ci imigranci w Niemczech to co ani czytać, ani pisać ni rachować? Wychodziło by że tak. ale Choćby nie wiem jak niskie kompetencje się ma to miotłę da się obsługiwać, sortować surowce wtórne, odśnieżać, zbierać truskawki, grabić liście. Za te pieniądze co je od podatników niemieckich, Niemcy powinny lśnić. A może ja jakiś niedzisiejszy jestem, bo płacenie zdrowym, silnym facetom w sile wieku za nicnierobienie uważam za pomysł co najmniej durny. Popatrzcie sobie teraz na te ŻÓŁTE KAMIZELKI, to w większości przedsiębiorcy, mały biznes, etatowcy. Harują po nadgodzinach, zarzynają ich podatki i legislacyjna sraczka, sami nie mają kiedy pierdnąć a każe im się płacić na zasiłki dla nierobów. Pal sześć gdyby był to nierób krajowy (rodakowi da się wybaczyć), ale na importowanego!!!???
ponad 1 rok temu / niki
 
Bo może tym "władcom świata" wcale nie chodzi o siłę roboczą, ani o większy przyrost naturalny (jak niektórzy uważają). Może chodzi o długofalowy plan obniżenia IQ populacji w celu łatwiejszej kontroli. Stąd na pozór nielogiczne gnębienie szeroko rozumianej klasy średniej i średniej-niższej, z jednoczesną apoteozą patologii zarówno własnej jak i przyjezdnej.
ponad 1 rok temu / Maderfoka
 
Czyli zamast pracować na emerytury są jeszcze większym obciążeniem dla budżetu.
ponad 1 rok temu / efa
 
inżynierowie, lekarze z południa nie chcą pracować mając takie wykształcenie?, szok i niedowierzanie( ?° ?? ?°)
ponad 1 rok temu / dejmon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.