DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Młodzi Australijczycy do uczestników Synodu Młodych: potrzebujemy ortodoksyjnej nauki

Młodzi Australijczycy do uczestników Synodu Młodych: potrzebujemy ortodoksyjnej nauki
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

200 młodych katolików z Australii podpisało list do uczestników Synodu Młodych. Domagają się, by obradujący biskupi przedstawiali ortodoksyjną naukę Kościoła i unikali dwuznaczności.

 

Sygnatariusze listu otwartego „Australijskiego Stowarzyszenia Katolickich Studentów” podkreślają w nim, że nie chcą kształtować Kościoła, lecz tego, by Kościół formował ich. Proszą by uczestnicy synodu dali im „godny zaufania moralny kompas”, formując ich w niezmiennej prawdzie katolickiej wiary.

 

„Pragniemy, by ojcowie synodalni przypomnieli światu, że tylko Bóg wyzwoli nas, jeśli przylgniemy do Niego z miłością” – pisze prezes stowarzyszenia Christopher Wilks. „Młodzież musi być dobrze uformowana w prawdzie. Nie możemy kształtować Kościoła, jeśli sami nie jesteśmy ukształtowani.

Bezkształtne umysły utworzą bezkształtny Kościół, stale unikający prawdy” – czytamy w dokumencie.

 

Młodzi w swym liście ubolewają także nad zamieszaniem w kwestiach takich jak antykoncepcja, seksualność, Komunia dla rozwodników w nowych związkach, celibat księży i święcenia kobiet.

„Takie zamieszanie wynika z celowego używania dwuznacznego języka przez ważnych hierarchów, zajmujących się tymi kwestiami” – twierdzą autorzy listów. Tymczasem jak podkreślają nauka Chrystusa, ojców Kościoła i katolickie dogmaty nie pozostawiają złudzeń w tych kwestiach.

 

Christopher Wilks zwraca także uwagę na kwestię postrzegania sumienia. Odwołuje się do myśli Johna Henryego Newmana. Ten wybitny teolog i filozof podkreślał godność sumienia. Jednak nawet on zwracał uwagę, że sumienie nie uprawnia do moralnej samowoli.

 

Australijscy studenci i absolwenci występują także w obronie tradycyjnych katolickich form pobożności oraz piękna w architekturze i sztuce sakralnej.

 

Wcześniej w obronie ortodoksyjnego nauczania na synodzie wypowiadali się również młodzi amerykańscy księża, a także młodzież szkocka.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2018-10-19 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A młodzi Polacy nic nie maja do powiedzenia. Jakby nie istniały katolickie uczelnie i stypendia...
ponad 1 rok temu / Elle
 
Ad. Aquirre . Jak to mówił grecki filozof "panta rhei" wszystko jest zmienne bez zmian nie ma postępu. Księża biskupi to doskonale rozumieją, i wiedzą że jeżeli nie dotrą do młodych to w najbliższej przyszłości zostaną z garstką wiernych w podeszłym wieku.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Ad "Gość" Chrystus umiłował grzeszników, a takich ludzi jak ty nazywał " grobami pobielanymi" i przy okazji Kościół dużo może uwierz mi.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Kościół drogi @Jan to nie jest klub wzajemnej adoracji. Jak nie odpowiada prawda żeś grzeszny to wybierz grzech, ale wtedy sam siebie wykluczasz z Kościoła który nie ma prawa zmienić nic z Objawienia bo ono jest doskonałe jako że objawione przez Boga Żywego. Nawracaj się chłopie póki życia Ci starczy, śmierć przyjdzie jak złodziej- nieplanowana. Wtedy będzie na nawrócenie za późno.
ponad 1 rok temu / Gość
 
wspaniałe.przylaczam się do tego glosu
ponad 1 rok temu / Anna Chudyba
 
I tu doskonale widać celowy dobór nie tylko tematów, ale i uczestników. Bo jak dotąd nie ujawniła się na Synodzie żadna grupa, która broniłaby Tradycji. Tak więc nie tylko przy przygotowaniu instrumentum laboris starannie wyselekcjonowano głosy, które w nim uwzględniono, jak się okazuje wyselekcjonowano też uczestników według klucza akceptacji postępowego "katolicyzmu", dorzucono sporą część uczestników nie mających nic wspólnego z Kościołem, nie znających jego nauczania i panujących w nim zasad, nie tylko blokuje się oficjalny przepływ informacji (poza odosobnionymi głosami), ale ostatnio dowiedzieliśmy się, że końcowy dokument już dawno został napisany, choć do końca Synodu jeszcze trochę czasu zostało. Gotowy przepis na sukces w rozwalaniu katolickiej doktryny w białych rękawiczkach. Perfidia wewnętrznych wrogów Kościoła jest niebywała. W razie jakichkolwiek oskarżeń nie będzie można wskazać winnych.
ponad 1 rok temu / Iw
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.