DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Młodzi Amerykanie nie chcą się żenić. To już prawdziwa plaga

Młodzi Amerykanie nie chcą się żenić. To już prawdziwa plaga
#ŻONA    #KOBIETA    #PLAGA    #MĘŻCZYŹNI    #USA

70 proc. amerykańskich mężczyzn w wieku pomiędzy 20-34 lat nie ożeniło się. Dotyka ich syndrom „wiecznego dorastania”, co będzie miało negatywne skutki dla przyszłości kraju – stwierdziła ostatnio Janice Shaw Crouse, autorka opracowania „Marriage Matters”.

 

- Zbyt wielu młodym mężczyznom nie udało się dokonać prawidłowego przejścia do dorosłych ról, odpowiedzialności i samodzielności, do ról związanych z małżeństwem i ojcostwem – przekonuje na łamach gazety „The Washington Times” Crouse, była dyrektor wykonawcza Instytutu Beverly LaHaye.

 

- Wysoki odsetek kawalerów oznacza ponure perspektywy dla milionów młodych kobiet, które marzą o dniu ślubu, a który może nie nadejść. To jest bardzo, bardzo przygnębiające – mówiła uczona w programie CNSNews.com. – Oni nie rozumieją, jak ważne jest dla kultury, dla społeczeństwa, dla kraju, posiadanie silnych rodzin – dodała.

 

Crouse zwróciła uwagę, że nie ma danych, które potwierdzałyby, iż głównym problem zjawiska nieżenienia się młodych mężczyzn jest trudna sytuacja ekonomiczna. – Problem z małżeństwem pojawił się dużo wcześniej niż recesja – tłumaczyła. Według niej, po dziesięcioleciach panoszenia się feminizmu, to mężczyźni ustalają, jak wyglądają relacje intymne. Dawniej o tym decydowały kobiety, postępując zgodnie z pewnymi normami moralnymi i wyznaczając granice, których nie można było przekroczyć.

 

Crouse dodała, że problem pogarsza feminizacja uczelni, gdzie kobiety stanowią obecnie 60 proc. studiujących. Zabiegając o relacje z mężczyznami, których jest mniej, kobiety dostosowują się do „żądań” mężczyzn w kontaktach intymnych. – Dzisiejsza miłość ma niewiele wspólnego z romantyzmem – narzekała Crouse.

 

Te kobiety, które nie chcą się podporządkować permisywnej kulturze traktowane są jak „dziwolągi” i mają niewielką szansę na nawiązanie relacji z płcią przeciwną – mówiła. Tym samym ich szanse na znalezienie męża maleją.

Uczona odwołała się do badań Marka Regnerusa i Jeremy’ego Ueckera, którzy napisali książkę pt. „Seks przedmałżeński w Ameryce”. Zwrócili oni uwagę na niepokojący fakt, iż kobiety, które nie są permisywne, a które pragną założyć rodzinę, mają niewielkie szanse na znalezienie odpowiedniego kandydata na męża. W ogóle mają problem za znalezieniem partnera. Młodzi mężczyźni zainteresowani są przelotnymi znajomościami, służącymi głównie zaspokojeniu ich potrzeb seksualnych.

 

Według danych amerykańskiego Biura Statystycznego w 2014 roku w USA było ponad 7,9 mln par nieformalnych. Z badań przeprowadzonych przez Johns Hopkins University wynika, że aż 57 proc. dzieci urodzonych w 2014 r. przez kobiety w wieku od 26. do 31. lat pochodziło z nieprawego łoża.

 

Crouse ubolewa, że następuje spadek liczby małżeństw i wzrost liczby konkubinatów, chociaż badania prowadzone od kilkudziesięciu lat wyraźnie wskazują korzyści społeczne trwałych rodzin, opartych na małżeństwie. Mówiła, że nawet lewicowi naukowcy podkreślają, że dzieci najlepiej wychowują się w takich rodzinach. – To nie tylko dobry, ale najlepszy standard, złoty standard. Jest to niezbędne, by dzieci, osiągnęły swój potencjał. I to musi być przekazywane w pop kulturze – przekonuje Crouse.

 

Według najnowszych prognoz 25 proc. młodych mężczyzn po przekroczeniu 40 lat najprawdopodobniej nigdy się nie ożeni.

 

Winą za obecny kryzys małżeństwa, Crouse obarcza po części ruch feministyczny, który chociaż pozwolił kobietom na realizację ambicji zawodowych, de facto zabił w nich ducha kobiecości i sprawił, że nie chcą one słuchać kogoś, kto im będzie mówił, co mają robić. Kobiety przestały rozumieć na czym polega „branie i dawanie” w związku małżeńskim.

 

Crouse cieszy się z sukcesu filmu „Snajper,” w którym ukazane są tradycyjne role płciowe. Sugeruje, że popularność filmu wskazuje, iż kobiety wciąż potrzebują silnych mężczyzn. Ma nadzieję, że nastąpi zwrot w kierunku „męskości” po dziesięcioleciach dominacji feminizmu, który sprawił, że obecnie jest więcej nieszczęśliwych kobiet niż dawniej.

 

 

Źródło: cnsnews.com, AS.


DATA: 2015-02-15 13:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kobiety są zbyt rozwiązłe. Nie mam zamiaru zakładać rodziny z kobietą która miała kilkunastu albo i więcej partnerów seksualnych a po 30 zaczyna zgrywać niewiniątko i szukać męża.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Mężczyźni to tchórze i egoiści, boją się dzieci i odpowiedzialności.Cierpią kobiety, bo nie mają z kim założyć rodziny.
ponad 1 rok temu / xxyxy
 
Nie "wieczne dorastanie" tylko feministki obrzydziły im bycie z kobietami, to nie chcą się żenić. Ot cała filozofia.
ponad 2 lata temu / Stachunator
 
Problem leży w kobietach i ich wydumanych wymaganiach. Faceci stają się świadomi i wiedzą, że kobiety nie są koniecznością i jedynym sensem ich życia.
ponad 2 lata temu / ACoCieTo
 
A ja uważam, ze problem nie leży w mężczyznach; wokół siebie widzę coraz więcej ułożonych kawalerów, realizujących swoje ambicje i plany i, niestety, coraz więcej patologii dostrzegalnej wśród dziewcząt. Proszę sobie sprawdzić jak "skoczyła" liczba uzależnionych młodych kobiet w ostatnich 30 latach. Jeśli do tego dodamy narastający problem przxypadków osobowości borderline i inne "kwiatki" (np. to, że wg badań ok. 20% studentek ma sponsora) to przestaję się dziwić młodym mężczyznom, że nie chcą się żenić. Już kiedyś sformułowano pojęcie "pokolenia T". A poprawy tego stanu rzeczy nie widać, wręcz przeciwnie.
ponad 5 lat temu / co dalej ?
 
Opracowanie jak zwykle w tonie oskarżycielskim, pomijające prawdziwe powody masowego bezżeństwa wśród młodych Amerykanów. Niektóre kobiety nie rozumieją, że nie każdy kraj jest Szwecją i nie wszędzie feministyczna propaganda doprowadziła do tego, że sami mężczyźni wstydzą się za to kim są. W takim krajach jak USA czy Japonia, mężczyźni dosyć szybko dostrzegli, że nie są do niczego potrzebni "wyzwolonym" panienkom, nie mają zamiaru być "męską mamusią", a przede wszystkim nikt o zdrowych zmysłach nie jest w stanie podołać wygórowanym wymaganiom do których należą nawet wykluczające się nawzajem cechy charakteru: potulny, troskliwy i kochający i twardy, zdecydowany i silny w tym samym czasie. Po prostu problem przemocy domowej i dominacji patriarchatu rozwiązał się sam, a że dla jednej grupy ludzi i tak źle i tak nie dobrze to już nie problem męskiej części świata.
ponad 5 lat temu / Nieznany
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.