DZIŚ JEST:   21   MAJA   2019 r.

Św. Krzysztofa Magallanesa
Św. Jana Nepomucena
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 52  >   POLSKA

Krzysztof Gędłek

Młodzi – promyk nadziei


Od co najmniej kilkunastu miesięcy trwa wzmożona walka o rząd młodych polskich dusz. Nie jest to bój łatwy – dusze te są wszak zupełnie odmienne od starszej generacji. Co jednak niezmiernie cieszy: koryfeusze III RP ponoszą na tym polu srogie porażki.

 

 

Gorączkowe poszukiwania lidera „opiniotwórczych” elit III RP, mogącego poprowadzić na barykady tych wszystkich, którzy utraciwszy przywileje, stanowiska i wpływy, marzą o zemście na obecnie rządzących, trwają od wielu miesięcy. Obóz antyrządowy jest jednak tyleż nieskładny, co iście kabaretowy. Oto bowiem grupa wyleniałych dziadków powołujących się na wielkie zasługi przy budowie państwa, jakie nastało po PRL, oraz na tony paczek papierosów wypalonych w mieszkaniu Kuronia usiłuje niezdarnie pociągnąć za sobą tłumy w ramach organizacji pod szumnie brzmiącą nazwą Komitet Obrony Demokracji. Nic więc dziwnego, że próby wyłonienia przywódcy zdolnego zdobyć władzę spełzają na niczym.

Nie spodziewali się, że Andrzej Duda wygra ubiegłoroczne wybory prezydenckie, a PiS zdobędzie bezwzględną większość w parlamencie. Nawet jeśli jakiś Michnik czy inny Wujec przewidział polityczną hossę partii Jarosława Kaczyńskiego, to zapewne miał na myśli nieznaczne zwycięstwo jakiejś skleconej naprędce koalicji i rządy targane konfliktem o władzę. Tymczasem wszystko spaliło na panewce. Przygotowani zawczasu do zmasowanej ofensywy piewcy chwały III RP uderzyli więc tym, co udało im się przygotować już wcześniej: odgórnie zorganizowanymi protestami społecznymi. Najlepsze bowiem są spontaniczne demonstracje w pełni kontrolowane. I faktycznie, manifestacje KOD mogły wywierać wrażenie, gdy szermowano kolejnymi liczbami ich uczestników. Gorzej jednak, że nikt z organizatorów nie był gotowy na „długi marsz” czy też – jak kto woli – na stałe oblężenie rządu Beaty Szydło. W końcu przecież nieustannie mobilizowani i wcale już niemłodzi – co wyraźnie wynika z wielu zdjęć i ujęć kamery – uczestnicy „walki o demokrację”, niewyposażeni przy tym w onuce i odpowiednio ciepłe mundury, poczęli się stopniowo wykruszać, demonstrując swe niezadowolenie raczej przed telewizorem niźli na ulicy.

 


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

„Faszyści, wszędzie faszyści” – tak mniej więcej lewacki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych widzi i opisuje Marsz dla Życia i Rodziny, który odbył się w minioną niedzielę w Białymstoku. W relacji zamieszczonej na społecznościowym profilu tej organizacji „faszyzm nacjonalizmem rasizm pogania”, jednak nie sposób doczytać się ani dopatrzeć, które konkretnie hasła uczestników tak oburzyły obrońców „politycznej poprawności”.

 
 

Nad Sekwaną narasta liczba profanacji katolickich miejsc kultu. W samej archidiecezji Poitiers doszło w ostatnich trzech miesiącach do kilkunastu włamań do kościołów. Za każdym razem celem włamania było tabernakulum i profanacja Najświętszego Sakramentu.

 

Wobec coraz większych napięć między Stanami  Zjednoczonymi i Iranem iracki kardynał Louis Raphaël Sako zaapelował do Waszyngtonu i Teheranu o dialog i ostrzegł przed skutkami „dalszej katastrofalnej wojny” na Bliskim Wschodzie. W liście przekazanym ambasadom obu krajów w Bagdadzie chaldejsko-katolicki patriarcha prosi ich przywódców politycznych o „wykazanie się mądrością” i poszukiwanie pokoju, poinformowała 21 maja rzymska agencja prasowa AsiaNews.

 

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Marka Sz., wolontariusza Fundacji Pro – Prawo do Życia. Mężczyzna był oskarżony o rzekomą kradzież telefonu komórkowego jednej z feministek w trakcie ujęcia jej na gorącym uczynku usuwania banerów antyaborcyjnych. Tym samym sąd przyznał rację prawnikom Instytutu Ordo Iuris, którzy bronili pomówionego mężczyzny.

 

W niedzielnym wywiadzie udzielonym Fox News Channel prezydent Donald Trump powiedział, że to, iż demokratyczny kandydat na prezydenta Pete Buttigieg jest „zamężnym gejem” oraz że pojawia się publicznie ze swoim „mężem”, jest „absolutnie w porządku”. Dodał: „Myślę, że to świetnie” i „myślę, że to dobrze”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.