DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Młody Front atakuje Polaków

Młody Front atakuje Polaków
By LHOON, Ilmari Karonen. [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
#MŁODY FRONT    #BIAŁORUŚ    #NACJONALIZM    #KRESY    #POLSKA    #KRESY.PL    #OPOZYCJA    #GRODNO    #UPA    #ARMIA KRAJOWA

Białoruska opozycyjna organizacja – Młody Front – atakuje Polaków i wzywa ich do… „oddania” Białegostoku i Wrocławia. Nie jest to pierwszy taki przypadek. „Naklejki z orłami w autobusach w Grodnie, graffiti na przystanku gdzieś niedaleko Lidy - to jest polski szowinizm” – twierdzą białoruscy nacjonaliści.


Artykuł pod tytułem „Kto może grać polskim szowinizmem?” został opublikowany na oficjalnej stronie organizacji. Podpisał go „Oddział Propagandy MF”, a więc wyraża on stanowisko całej organizacji. Działaczy Młodego Frontu w szczególności zdenerwowała… analiza postaw względem Polaków prezentowanych przez znanych opozycjonistów – Alesia Kirkiewicza, Igora Szczekarewicz, czy Franaka Viaczorka.


Białoruskim nacjonalistom do gustu nie przypadła także działalność portalu Kresy.pl. Jak czytamy, „podobnie działała AK w czasie wojny: zabić białoruskich nauczycieli i dziewczyny ze Związku Białoruskiej Młodzieży gdy Niemcy są na froncie walki z Sowietami. W skrócie uniknąć potężniejszego wroga, oczyścić teren”. Dla Młodego Frontu polska krytyka UPA, pozytywnie postrzeganego przez białoruskich nacjonalistów, to… oczywiście „kalka sowieckich ideologów”.


„W rzeczywistości nie chodzi o żaden spisek. Działaczom Młodego Frontu, co wyraźnie widać w artykule, po prostu przeszkadzają polskie naklejki, polskie napisy, polskie flagi, polskie artykuły. Dla nich to "polski szowinizm". Przeszkadza im wybuch Polskości jaki nastąpił na Grodzieńszczyźnie. Autonomiczne grupy polskich aktywistów naklejają, spotykają się ze sobą, z Rodakami z Rzeczpospolitej, z Rodakami z innych części Kresów, którym też starają się pomagać. Polska młodzież organizuje swoje grupy aby dbać o mogiły polskich żołnierzy i bojowników a także aby wspierać żyjących bohaterów z AK. W narodowe święto Polaków w Lidzie wisiało wiele polskich flag. Wbrew temu co piszą białoruscy nacjonaliści nie chodzi tu o żadne przemiany granic, bo tego nikt nie mówi ani nie pisze, ale o to że Polacy znów zaczynają wyrażać i demonstrować swoją Polskość” – czytamy na stronie polacygrodzienszczyzny.blogspot.com.


Młody Front to organizacja, która została zarejestrowana w Czechach, oficjalnie odwołująca się do myśli chrześcijańsko-demokratycznej. Należy do sieci European Democrat Students, stowarzyszonej z Europejską Partią Ludową.Źródło: kresy.pl

mat


DATA: 2014-01-14 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Młody Front,upodobnił się do Prawego Sektora a nasze władze jeszcze dofinansowują tych nacjonalistów z naszych podatków.Zabrać kasę,zamknąć granicę i szlus!Czy nasze naiwne władze,nie widzą,że na dawnych kresach,rosną antypolskie nacjonalizmy:ukraiński,białoruski i litewski.Czas na odpowiednią reakcję!
ponad 6 lat temu / Rezun
 
I Hamburg też oddajmy tym biedakom. Biedacy bo nie wiedzą, ze białoruś rozciąga się do Lizbony )a potam nada zdiełat\' korabl i ... w amieriku!
ponad 6 lat temu / Walek
 
Wkurza mnie to , że ograniczeni polscy "politycy" w sprawie tzw. polityki wschodniej graja białoruską Polonią.Trzeba skończyć z durnymi koncepcjami Piłsudskiego.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.