DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2019 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Młoda Marokanka chciała wyjść za mąż za katolika. Rodzina nie wyraziła zgody i pobiła kobietę

Młoda Marokanka chciała wyjść za mąż za katolika. Rodzina nie wyraziła zgody i pobiła kobietę
PHOTO : PIERRE HECKLER
#ISLAM    #ROMEO    #MAŻ    #MAROKANKA    #POBICIE    #KATOLIK    #REIMS    #ŚLUB    #ŻONA    #KOBIETA    #FRANCJA    #MUZUŁMANIE    #JULIA

Przed sądem w Reims we Francji rozpoczęła się rozprawa przeciwko dwóm młodym muzułmankom oskarżonym o pobicie kuzynki. 22 – letnia kobieta pochodząca z rodziny marokańskiej uciekła z domu mając w zamiarze poślubienie katolika. Zgody na ślub nie wyraziła rodzina młodej kobiety. Skończyło się na nękaniu psychicznym oraz dotkliwym pobiciu ze strony kuzynek kobiety.

 

Historia, w której wyrok zapadnie 17 listopada, ma swój początek w styczniu roku 2015. 22-letnia muzułmanka pochodzenia marokańskiego uciekła z domu i zostawiła rodzicom list, że jest to jedyne wyjście, ponieważ pokochała katolika i nie chce robić przykrości swej rodzinie. Miała zdawać sobie sprawę z tego, że rodzina nigdy tego nie zaakceptuje. List został spalony, a ojciec zarzekł się, że zabije córkę, jeśli ta pojawi się w pobliżu.

 

Początkowo kobieta mieszkała w domu rodziców narzeczonego - Francuza pochodzenia portugalskiego. Jej marokańska rodzina nie zaakceptowała wyboru kobiety i zaczęła nękać ją i jej nowe otoczenie. Nieznani sprawcy zniszczyli skrzynkę na listy umieszczoną na drzwiach domu, w którym przebywała. Następnie uszkodzono także samochód narzeczonego. Z czasem pojawiły się także telefony z obelgami.

 

W związku z uciążliwościami, które kobieta ponosiła ze strony swej rodziny, postanowiła przenieść się z Reims do innego miasta, gdzie znalazła pracę pielęgniarki. 25 stycznia tego roku została jednak zwabiona w pułapkę przez dwie kuzynki, które obiecały mediację z jej rodziną. Kobiety w wieku 21 i 27 lat zaatakowały kobietę bijąc ją, ciągnąc za włosy i kopiąc do utraty przytomności. Świadkowie twierdzą, że usiłowano wciągnąć ją także do auta. Dziewczyna przebywała 10 dni na zwolnieniu lekarskim. Ostatecznie kuzynki pobitej kobiety stanęły przed sądem oskarżone o użycie przemocy. Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi tu o motywację religijną i to, że narzeczony był katolikiem.

 

Śledząc wydarzenia z Reims na myśl przychodzi historia Romea i Julii z utworu Williama Szekspira, choć tym razem nie chodzi tutaj o zwaśnione rodziny, ale o całą grupę religijną muzułmanów. W praktyce jest to więc jeszcze jeden dowód na nie przystosowalność wyznawców islamu do społecznego współżycia z innymi ludźmi. W stosunku do Szekspira zmieniło się tyle, że Romeo, jeśli nie przebije się sztyletem, to będzie miał za pomocą tego narzędzia... poderżnięte gardło.

 

 

Bogdan Dobosz / POz

DATA: 2016-10-22 15:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja myślę, że papa zinterpretowałby w pozytywnym świetle. Pewnie my katolicy, nie mamy odwagi.
ponad 3 lata temu / Mf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.