DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Mława: II Marsz dla Życia i Rodziny z osobami niepełnosprawnymi. Za rodziną opowiedziały się także Ostróda i Radomsko

Mława: II Marsz dla Życia i Rodziny z osobami niepełnosprawnymi. Za rodziną opowiedziały się także Ostróda i Radomsko
fot. z arch. Dominika Górska

Około 200 osób szło w II Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się dziś w Mławie w diecezji płockiej pod hasłem „Czas na rodzinę”. Wydarzenie połączono z obchodami II Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością, inicjowanego przez mławskie Katolickie Stowarzyszenie Wspierania Dzieł Miłosierdzia i Ewangelizacji „Serce za Serce”.

 

II Marsz dla Życia i Rodziny w Mławie zainaugurowano Mszą św. w kościele parafii Świętej Rodziny. Przewodniczył jej ks. kan. Sławomir Kowalski, proboszcz parafii. Kazanie wygłosił ks. wikariusz Piotr Gadomski. Przytoczył w nim historię chłopca, który nie miał się urodzić, bo wedle diagnoz lekarskich, miał być chory i niezdolny do życia. Bóg chciał jednak inaczej: dziecko urodziło się całe i zdrowe.

 

Ks. Piotr Gadomski wiele uwagi poświęcił obecności Boga w ludzkim życiu. Poprosił, aby uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny „zauważyli Pana Boga”, zadali sobie pytanie, gdzie On naprawdę jest w ich życiu. W innym razie będzie to tylko „zwykły spacer”. Dodał też, że „drogi Boga są dla człowieka nieznane”, ale trzeba Mu ufać.

 

Po wspólnej modlitwie rozpoczął się II Marsz dla Życia i Rodziny, połączony z II Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością, który zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Wspierania Dzieł Miłosierdzia i Ewangelizacji „Serce za Serce”. Dlatego w marszu, oprócz rodzin, nie brakowało osób niepełnosprawnych. Część z nich jechała na wózkach inwalidzkich.

 

Uczestnicy nieśli główny transparenty z hasłem marszu „Czas na rodzinę”, słowami św. Jana Pawła II „Kocham Was” i „Jestem za życiem”, a także biało-czerwone flagi i balony: „Dla mnie rodzina ma bardzo dużą wartość. Cieszę się, że ją mam, że mogę w nie wzrastać, realizować się jako żona i matka. Poza tym marsz wspólnie z osobami niepełnosprawnymi był wyrazem mojej solidarności z nimi” – mówiła Marzena Chodubska z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.

 

Uczestnicy doszli do parku miejskiego, gdzie na estradzie odbyły się prezentacje grup z różnych placówek, w ramach II Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Całość zakończył koncert Roberta Szpręgla, mławianina, solisty Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

W niedzielę dla życia i rodziny maszerowały również m. in. Ostróda, Jarosław, Radomsko, Skierniewice.


Wykaz miast, jakie włączyły się w inicjatywę i pełny harmonogram Marszów jest dostępny na stronie marsz.org. Najstarszy z Marszów – warszawski – liczy sobie już 12 lat przejdzie ulicami stolicy 11 czerwca.

 


KAI

luk


DATA: 2017-05-30 10:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.