DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Mit katolickiej Malty upadł. Ustawa genderowa została przyjęta

Mit katolickiej Malty upadł. Ustawa genderowa została przyjęta

Obraz katolickiej Malty staje się coraz mglisty. Nowe porządki robi Partia Pracy, którzy zdobyła władzę w 2013 r., mimo że w konstytucji kraju zapisano, że katolicyzm jest religią oficjalną. Rok temu prezydent Marie Louise Coleiro Preca podpisała ustawę legalizującą związek cywilny między osobami tej samej płci i adopcję dzieci przez związki homoseksualne.

 

Pod naciskiem Heleny Dalli, minister swobód obywatelskich, Malta przyjęła teraz genderową ustawę podyktowaną przez lobby LGBT. Helena Dalli precyzowała: - W grudniu 2013 r. byłam pierwszym ministrem uczestniczącym w Międzynarodowym Forum Obojniaka, które po raz pierwszy odbyło się na Malcie. Wyszłam stamtąd zdecydowana do oceny sytuacji tutaj, na Malcie i jestem dumna, że ta ustawa gwarantuje prawo do integralności cielesnej i autodeterminacji – powiedziała.

 

- Twierdzić, że ta ustawa jest ważnym i rewolucyjnym etapem na rzecz praw ludzkich jest prawie eufemizmem. Powinno ono posłużyć jako referencja i aspiracja dla innych krajów europejskich, które muszą ulepszyć ich kryteria równości LGBT. To prawo jest ich nadzieją – deklarował Paulo Côrte-Real, współprzewodniczący lobby homoseksualnego ILGA-Europa.

 

FLC


DATA: 2015-04-04 12:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

cała unia to sodoma...
ponad 5 lat temu / pol
 
To mają do siebie mity, że tylko trochę mają wspólnego z rzeczywistością. W tym wypadku zgadza się tylko nazwa kraju - wyspy. Potwierdza się kolejny raz historia Sodomy i Gomory. O tym, że Polska ma szczególną rolę w tym współczesnym świecie mówiła w 1988 m. in i mi była premier Portugalii na spotkaniu we Francji. Wówczas nie byłem pewien, ale zaskoczyło mnie silne przekonanie rozmówczyni. Teraz już wiem.
ponad 5 lat temu / gad
 
Jakkolwiek zgnilizna tego świata rozlała się już niemalże wszędzie, tym bardziej trzeba trwać przy Kościele katolickim, jedynej Matce Naszej. Alleluja! Quis ut Deus?
ponad 5 lat temu / John Galt
 
147.Kobieta jest dopełnieniem mężczyzny ,ta jak mężczyzna dopełnieniem kobiety;kobieta i mężczyzna dopełniają się wzajemnie nie tylko z punktu widzenia fizycznego i psychicznego i psychicznego ,ale także ontologicznego."Człowieczeństwo"może się w pełni realizować tylko dzięki dwoistości płci "męskiej"i "żeńskiej".To "jedność dwojga",czyli relacja "jedności w dwoistości",pozwala każdemu doświadczyć wzajemnej,międzyosobowej relacji daru ,który jest jednocześnie posłannictwem Te "jedności dwojga"Bóg powierzył nie tylko dzieło do przekazywania życia i tworzenia rodziny ,ale także zadanie budowania dziejów ."Kobieta jest "pomocą" dla mężczyzny,tak jak mężczyzna jest "pomocą" dla kobiety!; w ich spotkaniu urzeczywistnia się koncepcja harmoninej jedności osoby ludzkiej ,opartej nie na logice egocentryzmu i autoafirmacji , lecz na logice miłości i solidarnośći . Kompendium Nauki Społecznej Kościoła Jedność 2005
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
146."Męskość" "Kobiecość"odróżniają między sobą dwie jednostki o jednakowej godności, nie wyrażają one jednak równości statycznej gdyż cechy właściwe kobiecości różnią się od cech męskich,a ta różnorodność w równości jest ubogacająca i nieodzowna dla harmonijnego ludzkiego współistnienia :"Warunkiem zapewnienia kobiecie należnego miejsca w Kościele i w społeczeństwie jest podjęcie pogłębionej i dokładnej analizy antroplogicznych podstaw kondycji mężczyzny i kobiety ,w celu sprecyzowania osobistej tożsamości właściwej kobiecie w jej odmienności i wzajemnej konmplementarności w odniesieniu do mężczyzny , nie tylko pod względem spełnianych przez ról i funkcji ,ale także znacznie głębiej ,w tym co odnosi się do struktury osoby i jej znaczenia. Kompendium Nauki Społecznej Kościoła wyd.Jedność 2005
ponad 5 lat temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.