DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Mistrzostwa Świata 2022 - wszystkie kobiety w hidżabie?

Mistrzostwa Świata 2022 - wszystkie kobiety w hidżabie?
fot.Emerentian / FORUM
#ISLAM    #KULTURA    #KATAR    #UBIÓR    #HIDŻAB    #NIKAB    #KOBIETY W ISLAMIE

Jak podaje katarska prasa, tamtejsze kobiety nalegają, by zmuszać zagraniczne turystki do dostosowania się do lokalnych tradycji dotyczących ubioru. Władze postanowiły wesprzeć ten postulat.


Kampania “One of Us” ma na celu uświadomienie a następnie wprowadzenie zakazu ubierania koszulek z krótkimi rękawkami oraz zbyt wyzywających sukienek. Na ulotkach promujących kampanię można przeczytać: „Pomóż nam zachować nasze wartości oraz katarską kulturę. W miejscach publicznych ubieraj się skromnie, zakrywając kolana oraz ramiona”. Organizatorka akcji Najla Al-Mahmoud dodaje: “Nikomu nie chcemy narzucać hidżabu. Chcemy, żeby odwiedzające nasz kraj kobiety ubierały się tak, byśmy nie musieli oglądać w miejscach publicznych zbyt wielu odsłoniętych części ciała”.


Słowa o „nienarzucaniu Hidżazu” brzmią zaskakująco, jeśli weźmie się pod uwagę, że katarskie ministerstwo turystyki, które postanowiło przyłączyć się do kampanii, podkreśla, że tamtejszy kodeks karny zabrania ubierania w miejscach publicznych strojów „postrzeganych jako nieprzyzwoite”.


Obywatele innych państw mieszkający w Katarze podkreślają, że kampania jest zupełnie nie na miejscu, skoro w 2022 roku w Katarze odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej, które przyciągną do kraju wiele tysięcy turystów.


 

Źródło: euroislam.pl
kra


DATA: 2012-11-26 14:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może w związku z tym mistrzostwa nie przyciągną tłumów. Proponuję, aby każdy muzułmanin przybywający do naszego kraju był zmuszany do noszenia katolickich symboli religijnych
ponad 7 lat temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]h24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.