DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Ministrowie z UE dyskutują, czy wyrzucić Polskę ze strefy Schengen

Ministrowie z UE dyskutują, czy wyrzucić Polskę ze strefy Schengen
Fot. Marcin Bielecki/FORUM

W czwartek, ministrowie sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Belgii, Francji, Niemiec, Luksemburga oraz Holandii, podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami, dyskutowali nad sposobami ratowania strefy Schengen. Holendrzy zaproponowali, by wyrzucić z niej kraje Europy Wschodniej, Grecję, Hiszpanię i Włochy.


Holenderscy politycy zaproponowali przywrócenie ścisłej kontroli paszportowej  i dokładne weryfikowanie wszystkich podróżujących w bazach danych antyterrorystycznych. Sugestie te teraz są dyskutowane podczas trwającego spotkania w Brukseli z ministrami pozostałych państw UE.

 

„Ministrefa Schengen” powstała 20 lat temu i obejmowała początkowo tylko pięć krajów: Belgię, Francję, Niemcy, Luksemburg i Holandię. Z czasem strefa ta rozrosła się do 26. członków, włączając także te państwa, które nie należą do Unii Europejskiej (Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Liechtenstein). Poza strefą Schengen wciąż pozostają tacy członkowie Unii, jak: Wielka Brytania, Irlandia, Cypr, Bułgaria, Rumunia i Chorwacja.

 

Politycy rozważają możliwość przywrócenia na granicach punktów kontrolnych na jakiś czas, by powstrzymać napływ imigrantów pośród których mogą być potencjalni terroryści. 

 

Mówi się także o rozlokowaniu obozów dla uchodźców na zewnętrznych granicach „ministrefy Schengen.” Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk jeszcze przed piątkowym spotkaniem mówił, że na razie omawia się różne opcje, by ratować strefę, która zniosła kontrole graniczne dla swoich członków. - Żeby nie było wątpliwości. Przyszłość Schengen jest zagrożona, a czas ucieka Zegar tyka, jesteśmy pod presją, musimy działać szybko- zastrzegł. Tusk.

 

 

Źródło: dailymail.co.uk. , AS. 


DATA: 2015-11-20 13:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jestem za.Nie jeżdżę na zachód od Odry,kilka razy byłem we Francji (samolotem)ale po tym co tam się porobiło juz sie tam nie wybieram.Za to prawdziwie i odpowiedzialnie chroniona granica RP mogła by być dla nas wszystkich zapora aby to co złe tu nie przyjechało.Mnie Polska wystarczy podoba mi sie tu gdzie zyję i już.
ponad 4 lata temu / Józek
 
"Chcę tylko domu w Twoich granicach,bez lokatorów pukających w ściany... Jakim ludziom jeszcze pozwolisz by Twym mózgiem byli i sumieniem?..." A podkasanemu fircykowi,pierwszemu szkodnikowi Polski,odebrać prawo wstępu,jak w Izraelu.Tam w nosie mają opinie świata,robią swoje.
ponad 4 lata temu / Karolina
 
Niech wyrzuca Polske.Islamistow niech sobie pozostawia.
ponad 4 lata temu / Kelly
 
Może i wyrzucą, ale najpierw upchną u nas tych "uchodźców".
ponad 4 lata temu / abc
 
@Adaltare:też się tego obawiam.Te cwaniaki coś kombinują...
ponad 4 lata temu / teodor
 
Rozpad UEkołchoza przyspiesza. I dobrze! Jestem natomiast zbulwersowany, że panowie ober-mensche decydują. gdzie mają być obozy przejściowe imigrantów. Ja uważam, że jeśli gdziekolwiek mogą być, to w Niemczech (ichnia ober-mensch zapraszała) oraz we Francji (oni brali udział inicjacji "arabskich wiosen" i w nalotach).
ponad 4 lata temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.