DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Ministerstwo Zdrowia wyśle seksedukatorów do szkół. Resort w ciemno rezerwuje 9 mln zł na ten cel

Ministerstwo Zdrowia wyśle seksedukatorów do szkół. Resort w ciemno rezerwuje 9 mln zł na ten cel
fot. sciucaness/sxc.hu

W ciągu trzech lat Ministerstwo Zdrowia chce wydać 9 mln zł na projekt podniesienia świadomości prokreacyjnej wśród młodzieży. Resort do szkół zamierza wysłać seksedukatorów, tu zwanych tutorami, którzy będą przekazywać młodzieży ponadgimnazjalnej jeszcze bliżej nieokreśloną wiedzę - bez konsultacji z resortem edukacji, dyrektorami czy rodzicami.

 

„PiS uznał, że zajęcia wychowania seksualnego, które obecnie prowadzone są w ramach wychowania do życia w rodzinie (WDŻ) nie są wystarczające i do szkół ponadgimnazjalnych mają trafić zajęcia opłacone przez Ministerstwo Zdrowia w wymiarze dodatkowych 40 godzin dla tych szkół w całej Polsce!” - alarmuje Inicjatywa Stop Seksualizacji Naszych Dzieci.

 

Z dokumentacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że resort na ten cel chce przeznaczyć w ciągu trzech lat 9 mln zł. Tymczasem planowane zajęcia nie były konsultowane ani z rodzicami, ani z nauczycielami WDŻ, ani też z dyrektorami szkół jak i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Jak podaje stop-seksualizacji.pl, za scenariusze zajęć odpowiadać ma istniejący zaledwie od dwóch lat prywatny podmiot - Fundacja Instytut Rozwoju Nauk o Zdrowiu i Usług Medycznych „Pro Longa Vita”. Realizator zadania pozna treści zajęć po terminie złożenia wniosku (3 kwietnia).

 

„Zajęcia mają być prowadzone przez edukatorów (seksedukatorów?) nazwanych w projekcie tutorami, od których nie jest wymagane specjalistyczne wykształcenie, jakie obowiązuje w przypadku nauczycieli prowadzących przedmiot WDŻ” – alarmuje Inicjatywa Stop Seksualizacji Naszych Dzieci. Jak przypomina, nauczyciele prowadzący zajęcia dysponują specjalistyczną wiedzą z zakresu zdrowia prokreacyjnego, tymczasem Ministerstwo Zdrowia zamierza zatrudnić „kilka tysięcy edukatorów, nie korzystając z zasobu kadrowego szkół”.

 

„Wygląda to tak, jakby poza wiedzą i kontrolą społeczeństwa, bez zgody Ministerstwa Edukacji, obliguje się dyrektorów do wpuszczenia do szkoły edukatorów i zaakceptowania treści zajęć, które nie przeszły proceduralnej drogi” – ocenia Inicjatywa. Co istotne, organizacje chcące uczestniczyć w programie mają miesiąc na złożenie wniosku – to czas w którym trzeba przeliczyć swoje siły na zrealizowanie zajęć w ponad 6 tysiącach szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. „Czy scenariusze zajęć obejmujące tak ważne dla młodego człowieka zagadnienia, a zarazem o wrażliwym charakterze, znajdą właściwe ujęcie, które rzeczywiście będzie skutkowało zdrowiem prokreacyjnym?” – czytamy.

 

Jak ocenia Inicjatywa Stop Seksualizacji Naszych Dzieci, akcja MZ może być próbą realizacji za plecami społeczeństwa podjętych międzynarodowych zobowiązań, a idących w kierunku promocji LGBTI czy prowadzenia edukacji seksualnej. „PiS, który deklarował wycofanie się z Konwencji w przypadku objęcia władzy, jak widać nie zamierza zabezpieczyć społeczeństwa przed deprawacją, ale przeciwnie - w pełni realizuje dewastacyjne wytyczne ideologiczne do rozpropagowania specyficznego spojrzenia na ludzką płeć i seksualność w permisywnej edukacji seksualnej” – wskazuje Inicjatywa Stop Seksualizacji Naszych Dzieci.

 Źródło: stop-seksualizacji.pl

MA


DATA: 2017-02-22 11:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten "minister zdrowia" zakupił szczepionki produkowane w Singapurze, nieposiadające dopuszczenia do obrotu na terenie Unii Europejskiej powołując się na przepis o klęsce żywiołowej i epidemii. Teraz będzie edukował jako "katolik"
ponad 3 lata temu / ela
 
Najwyższy czas przeznaczyć nasze podatki na wiedzę, która będzie służyć/ w przyszłym życiu zawodowym i dawało szansę godnego życia a nie dewastowania psychiki dziecka. NEOMALTUZJANIZM realizowany na naszym młodym pokoleniu?
ponad 3 lata temu / Michał
 
To się nie dzieje przypadkiem. Już drugi raz ktoś daje pieniądze w tym rządzie na te sprawy. Warto by było prześledzić ścieżkę kto te decyzje podejmuje. Tu duże pole do popisu dziennikarzy.
ponad 3 lata temu / sonia
 
Gdzie można podpisać petycję w tej sprawie. 9mln można wydać na inny cel; mają chyba za dużo pieniędzy i nie wiedzą co z nimi robić.
ponad 3 lata temu / L.K.
 
Socjalistycznego duraczenia ciąg dalszy. Pewnie chcą dobrze, tzn. żeby rodziło się więcej dzieci, a wyjdzie jak zwykle, czyli postępującą degrengoladą moralną. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 
U mojej babci nikt koguta nie edukował, a jajka są!
ponad 3 lata temu / Jakub Trela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.