DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Ministerstwo Sprawiedliwości: nie będzie zaostrzenia kar za tzw. nielegalną aborcję

Ministerstwo Sprawiedliwości: nie będzie zaostrzenia kar za tzw. nielegalną aborcję
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Boris Gonzalez)

„Nieprawdziwe są informacje, jakoby przepisy przyjęte przez Sejm w Tarczy antykryzysowej 4.0 zaostrzyły karę za nielegalną aborcję. W rzeczywistości kara się nie zmienia i pozostaje taka sama, jak zostało to ustalone w 1997 r., poinformowało w specjalnym oświadczeniu ministerstwo sprawiedliwości.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości podkreśla w oświadczeniu, że zgodnie z obowiązującym prawem – uchwalonym w 1997 r. przez koalicję SLD-PSL, podpisanym przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i obowiązującym bez zmian do dziś – kobieta, która poddaje się nielegalnej aborcji, nie podlega karze.

 

„Ministerstwo nie planuje żadnych zmian legislacyjnych w tym zakresie. Pociągnięty do odpowiedzialności karnej może być lekarz, który przeprowadzi zabieg z naruszeniem przepisów ustawy. Kara wynosi do 3 lat pozbawienia wolności i Tarcza antykryzysowa 4.0 nic w tym zakresie nie zmieniła”, brzmi oświadczenie resortu sprawiedliwości.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości przypomniało ponadto, że w ciągu ponad 20 lat obowiązywania tego przepisu sądy nikogo na jego podstawie nie wysłały do więzienia. „Skoro przepis się nie zmienił, manipulacją jest twierdzenie, że na podstawie ustawy o Tarczy ta sytuacja ma się zmienić”, napisano.

 

Jak dodało MS, nie jest również prawdą, jakoby za nielegalną aborcję miała grozić wyłącznie kara bezwzględnego więzienia. „Sąd będzie mógł, jak do tej pory, zawieszać karę pozbawienia wolności, albo – jeśli oceni, że są ku temu podstawy – zamiennie stosować grzywnę lub karę ograniczenia wolności”, poinformował resort sprawiedliwości.

 

Ministerstwo podkreśla, że zmiany, które znalazły się w Tarczy antykryzysowej 4.0, nie dotyczą zatem aborcji lecz poważnej przestępczości, zwłaszcza tej, która w ostatnim czasie się nasiliła.

 

KAI

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-06-22 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PIS ma już swoich nowych apostołów - Szumowskiego, Morawieckiego bs. Długosz - Jasna Góra i innych, którzy piszą im nową 'ewangelię'. W świetle tej ich ewangelii zabicie niewinnego dziecka nie jest poważnym przestępstwem. Podobnie niczym złym nie jest okradanie obywateli zawyżonymi podatkami, wykorzystywanie miejsc świętych dla kampanii przedwyborczej Jasna Góra, Emilewicz, itd.
5 miesięcy temu / vera
 
Pomijając sam proceder i ewentualne zaostrzenie kar, dla mnie jest rzeczą niebywałą, że w ramach tzw. tarczy antykryzysowej "przemyca się" kompletnie nie związane z kryzysem regulacje prawne. W ten sposób np. wprowadzono możliwość zamknięcia w areszcie domowym kogokolwiek z jakiejkolwiek przyczyny samą decyzją prokuratora, bez wyroku sądowego. Z Panem Bogiem
5 miesięcy temu / Stefan
 
Do tych, którzy uważają, że ten tekst o poważniejszych przestępstwach to wrzutka portalu: sprawdźcie komunikat na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.
5 miesięcy temu / Rose
 
Aborcja legalna w państwie nadwiślańskim zdaje się też karze nie podlega
5 miesięcy temu / Wojtek
 
Czyli MŚ przyznało, że egzekwowanie prawa 'antyaborcyjnego' to fikcja. Nie wierzę, że w ciągu ponad 20 lat nie było ani jednego przypadku złamania ustawy kwalikującego się do kary bezwzględnego pozbawienia wolności...
5 miesięcy temu / Jerz.
 
Do @darius- lewackie bicie piany. Albo prawo chroni życie ludzkie albo nie. Kobieta mordująca własne dziecko jest zbrodniarzem, twoje bzdurne bicie piany tego nie zmieni.
5 miesięcy temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.