DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Minister Ziobro komentuje incydent na Powązkach: napis „Kat” na nagrobku Bieruta zgodny z prawdą

Minister Ziobro komentuje incydent na Powązkach: napis „Kat” na nagrobku Bieruta zgodny z prawdą
Fot.Krystian Maj/FORUM

Nie aprobuję znieważenia nagrobku Bolesława Bieruta; rozumiem sprzeciw moralny wobec całej sytuacji, bo był to zdrajca, agent NKWD i wielokrotny morderca – uważa prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

 

Podczas konferencji prasowej minister Ziobro wyjaśniał swe żądanie zwolnienia dwóch osób, zatrzymanych w poniedziałek w sprawie umieszczenia na nagrobku Bieruta na stołecznych Powązkach Wojskowych m.in. napisu „Kat”. Zatrzymanych zwolniono we wtorek.

 

W opinii ministra zatrzymanie na 48 godz. było niezasadne, ponieważ nie wchodziło w grę „poważne przestępstwo”, ale o czyn, za który grożą najwyżej 2 lata więzienia. Ziobro dodał ponadto, że policji znana była tożsamość tych osób oraz ich motywacja. - Można ich było wezwać w terminie późniejszym lub przewieźć do komendy, przesłuchać i wypuścić - stwierdził.

 

- Nie jest to akt wandalizmu pijanych sprawców, którzy wkraczają na cmentarz po to, by go niszczyć - zaznaczył. Według Ziobry napis jest zgodny z prawdą, choć „nie powinien się tam znaleźć”. Jak zauważył być może państwo powinno umieścić tabliczkę, kto faktycznie leży w tym miejscu.

 

Zdaniem Ziobry „postępowanie powinno się toczyć”. Zaznaczył, że to sąd może ocenić całą sprawę - jeśli prokurator zdecyduje się skierować akt oskarżenia. - Nie wiem, jaka będzie decyzja prokuratury - dodał.

 

Czerwona gwiazda i napis „KAT” na nagrobku Bolesława Bieruta na warszawskich Powązkach pojawiły się 1 sierpnia.

 

 

 

Źródło: Interia.pl

luk

 

 

 


DATA: 2016-08-03 20:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wolnościowiec Co tych cmentarzy być nie powinno? Niestety ale bandyta, gwałciciel i morderca także zasługują na pogrzeb i miejsce na cmentarzu.
ponad 3 lata temu / trooper
 
Bardzo się cieszę, że pan minister interweniował! Czas potraktować podobnie, a nawet lepiej, inne niegodne swoich miejsc pomniki poświęcone czerwonym zbrodniarzom. Nie zapominajmy o cmentarzach sowieckich! Mam nadzieję, że nasi dzielni patrioci i inni normalni ludzie o zdrowych antykomunistycznych poglądach zajmą się cmentarzyskami, których w Polsce być nie powinno.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Jest za , a nawet przeciw. Zobaczymy jaka będzie jego mowa w sprawie głosowania nad całkowitą ochroną życia. Jak było w 2007 roku, już wiemy.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.