DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Zapowiedział powrót do zawodu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się do dymisji. Zapowiedział powrót do zawodu
Prof. Łukasz Szumowski. FOT.Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że podaje się do dymisji. Szefem resortu był od stycznia 2018 r., gdy w ramach rekonstrukcji rządu zastąpił na stanowisku Konstantego Radziwiłła.

 

- Uznałem, że czas na rezygnacje – powiedział podczas konferencji. Jak podkreślił „system, który zbudowaliśmy działa”. Wczoraj podał się do dymisji wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Łukasz Szumowski poinformował, że pozostanie posłem i wraca do zawodu lekarza.

 

Łukasz Szumowski jest kardiologiem i profesorem nauk medycznych. Po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej w Warszawie wraz z żoną pracował przez miesiąc w Kalkucie, w pierwszym domu opieki, która założyła Matka Teresa. Rok później zaczął pracę w Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w 2010 - stopień doktora habilitowanego. Tytuł profesora otrzymał w 2016 r. za kadencji prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Od 2011 r. był przewodniczącym zespołu specjalistycznego nauk o życiu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W listopadzie 2016 r. został podsekretarzem w MNiSW kierowanym przez Jarosława Gowina.

 

Funkcję ministra zdrowia pełnił od 9 stycznia 2018 r., gdy w ramach rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego zastąpił na stanowisku Konstantego Radziwiłła. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu płockim. Uzyskał 35 798 głosów i uzyskał mandat posła. Ponownie objął tekę ministra zdrowia 15 listopada 2019 r.

 

 

 

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-18 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Masoni nie odpudpuszczja trzeba aby wszyscy się zjednoczyli bo będzie po nas.Jak pokonać wroga,- szatana jedyny skuteczny sposób modlitwa.
2 miesiące temu / Lenka
 
Rok temu ludzie umierali na zapalenie płuc. Dziś pewien mason farmaceuta bezczelnie tłumaczył mi, że coronaświrus może objawić się tylko zawałem serca.
2 miesiące temu / ad
 
juz trabia o smiertelnym zagrozeniu a obecnie jest realizowana zmiana czyli zamiana masonow oni nigdy nie odpuszcza puki nie zstana zdecydowanie przegonieni
2 miesiące temu / zbigniew
 
Widziałem osobę w masce, która jednocześnie wahlowała, bo duszno jej było.
2 miesiące temu / Wkościele
 
Szumowski jest człowiekiem Gowina. Czyli jest zgoda na utemperowanie Gowina z korzyścią dla frakcji Ziobry. To zemsta frankisty na Gowinie za jego akcję wyborczą. Nie oczekujcie nawrócenia od frankistów czy miedzynarodowki. PO mści się za to odrzuceniem podwyżek. Buldogi skaczą sobie do gardeł w wojnie o przywództwo. W końcu to dzięki Szumowskiemu mają zagwarantowane umocnienie władzy. Nic mu nie zrobią.
2 miesiące temu / dywan
 
Co za różnica kto będzie kolejną marionetką? Ci, którzy pociągali za sznurki zostają niezmiennie na swoim miejscu. Przecież to nie Szumowski podejmował decyzje, tylko je wykonywał. Teraz wykona je ktoś inny - ot i tyle
2 miesiące temu / Polka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.