DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Minister zdrowia aborcji nie nazwałby „procedurą zdrowotną”, ale pigułki wczesnoporonnej nie zakaże

Minister zdrowia aborcji nie nazwałby „procedurą zdrowotną”, ale pigułki wczesnoporonnej nie zakaże
Fot.Marek Kuwak/FORUM

Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia w rządzie Beaty Szydło, stwierdził w programie „Polityka przy kawie” w TVP1, że paradoksem jest fakt, że temat aborcji łączy się z ministrem zdrowia, gdy tymczasem nie ma ona nic ze zdrowiem wspólnego. Mówiąc o porażającym przypadku śmierci dziecka w wyniku nieskutecznej aborcji w Szpitalu św. Rodziny w Warszawie minister stwierdził, że złe prawo należy zmieniać. Mimo tego resort nie zakaże sprzedaży dzieciobójczej tabletki EllaOne, a jedynie wprowadzi na nie receptę.

 

- Jeśli okazałoby się, że prawo obecnie obowiązujące dopuszcza sytuację, która miała miejsce w szpitalu Św. Rodziny, to chyba jest niesprawiedliwe – ocenił Konstanty Radziwiłł. Jego zdaniem, jeśli okazałoby się, że prawo jest złe, to powinno się je zmienić.

 

To paradoks, że sprawę aborcji przypisuje się do Ministerstwa Zdrowia, bo to ze zdrowiem niewiele ma wspólnego – stwierdził szef resortu. – Przerwania ciąży nie nazwałbym procedurą zdrowotną – dodał.

 

Radziwiłł mówił także o kontrowersyjnej pigułce wczesnoporonnej EllaOne, której sprzedaż na polskim rynku narzuciła nam Unia Europejska. Zdaniem ministra fakt, że może ją nabyć 15-letnie dziecko nie świadome konsekwencji, jest absurdem. Wszystkie leki hormonalne w kraju sprzedawane są na receptę, a ten nie.

 

- Przepisy mają jedną lukę w postaci tego jednego preparatu, który jest sprzedawany bez recepty i w dodatku dzieciom. Ta sytuacja jest nienormalna – ocenił Konstanty Radziwiłł. Lek w wyniku którego stosowania umierają poczęte dzieci nie zostanie jednak zakazany. Powód? Unia Europejska.

 

- Nie zabronimy stosowania tego produktu, który jest zarejestrowany w całej Unii Europejskiej, tylko poprzez odpowiednią korektę prawa doprowadzimy do tego, że będzie dostępny tylko na zlecenie lekarza - wyjaśnił Radziwiłł.

 


Źródło: tvp.info, TVP1

MWł

DATA: 2016-03-30 11:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest podłe - włączanie lekarzy, którzy mają chronić życie, w proceder dzieciobójstwa, ze strony ministra zdrowia. Ale ,,oni,, mają tupet...
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Do procederu mordowania nienarodzonych potrzebne będzie, w związku z decyzją ministra, zezwolenie lekarza - recepta. A ten człowiek składając przysięgę mówił:,,tak mi dopomóż Bóg,,. To szatańska perfidia...
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
To jest właśnie obraz PiSu: bardziej Unii się boją, niż Pana Boga, zamiast Kresowian, hołubią neobanderowców, ani pisną Litwinom przeciwko dyskryminacji tamtejszych Polaków, MSZ i ambasadorzy narodowościowo jak za PO, itd.
ponad 4 lata temu / jac
 
Jak myślicie, jaka będzie reakcja UE gdy zakażecie stosowania pigułki? Pokiwają palcem w bucie i pogadają trochę.Mają teraz na głowie większe problemy. Odwagi.A jak będą problemy to mając większość w sejmie, senacie i prezydenta katolicki PiS ogłasza procedurę secesji z UE. Zmieńcie tylko ustawę o bratniej pomocy.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
@Panie Ministrze - właśnie to chciałem napisać. Jeśli rząd PiS myśli, że za częściowe podporządkowanie się prawu bożemu otrzyma częściowe błogosławieństwo i "wsparcie z góry", to chyba się przeliczy. A w dzisiejszej sytuacji geopolitycznej bez takiego wsparcia nasza Ojczyzna jest bez szans.
ponad 4 lata temu / cristero
 
Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek - ot cała puenta Pańskiej wypowiedzi.
ponad 4 lata temu / Panie Ministrze
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.