DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Minister zdrowia: bezpieczne wybory w tradycyjnej formie dopiero za dwa lata

Minister zdrowia: bezpieczne wybory w tradycyjnej formie dopiero za dwa lata
Minister Łukasz Szumowski. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Public domain

Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski przekazał premierowi swoje stanowisko w sprawie organizacji zbliżających się wyborów prezydenckich. Szef MZ podkreślił, że organizacja wyborów w tradycyjnej formule będzie bezpieczna dopiero najwcześniej za dwa lata.

 

Podczas konferencji prasowej, minister zdrowia przedstawił swoje stanowisko w sprawie organizacji wyborów powszechnych w tradycyjnej formie. Szef resortu podkreślił, że epidemia koronawirusa będzie obecna w Polsce, a także innych krajach jeszcze przez około półtora roku, póki nie zostanie wynaleziona skuteczna szczepionka. Prof. Szumowski powiedział, że przekazał już premierowi swoją rekomendację w sprawie organizacji wyborów. Jego zdaniem, przygotowanie wyborów w tradycyjnej formie będzie bezpieczne dopiero za dwa lata.

 

– Epidemia koronawirusa będzie nam towarzyszyła przez najbliższe miesiące, dopóki nie pojawi się szczepionka. Wiemy, że ona można powstać w ciągu kilkunastu miesięcy. W związku z tym moje rekomendacje przeprowadzenia wyborów prezydenckich w tej tradycyjnej formie, gdzie wszyscy idziemy do urn, spotykamy się w lokalach wyborczych, są możliwe najwcześniej w sposób bezpieczny za 2 lata – i taka jest moja rekomendacja. Jeżeli ugrupowania polityczne nie zgodzą się na taką formułę, takie rozwiązanie, wtedy jedyną formą bezpieczną przeprowadzenia wyborów prezydenckich są wybory korespondencyjne – powiedział minister zdrowia.

 

Prof. Łukasz Szumowski zaznaczył również, że wszystkie analizy i dane medyczne wskazują, że nie ma lepszych i gorszych terminów lub miesięcy na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych. – O wszystkich szczegółach, o formule, szczegółowych zaleceniach dotyczących przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych będę mógł poinformować pana premiera i przekazać mu swoje rekomendacje w momencie, gdy ustawa o wyborach korespondencyjnych będzie już w pełni ukształtowana i wróci w ostatecznej formie do parlamentu – zauważył szef resortu zdrowia.

 

W swoim stanowisku podkreślił, że wciąż rekomenduje zmniejszanie liczby kontaktów międzyludzkich, aby utrzymać reżim sanitarny. Dodał, że Ministerstwo Zdrowia wyda swoją rekomendację w sprawie wyborów korespondencyjnych po uzyskaniu opinii ze strony inspekcji sanitarnej. Konieczne do tego będzie również poznanie planów rządu co do technicznych kwestii przeprowadzenia wyborów drogą listową. Rekomendacja Głównego Inspektoratu Sanitarnego ma zostać przygotowana w przyszłym tygodniu. „Jest wiele zmiennych, które muszą być przeanalizowane; trwają też konsultacje z ekspertami z różnych dziedzin” – powiedział Jan Bondar, rzecznik GIS.

 

 

Źródło: polsatnews.pl, dorzeczy.pl

WMa

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


DATA: 2020-04-17 19:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

prorkuje! Wróż ministrem! Ale na szczęście kopnęło!
1 miesiąc temu / ooo
 
birac pod uwage zapowiadane mutacje to w tym stuleciu nierealne
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Łajdactwo!
1 miesiąc temu / Paragraf
 
Szarlataneria w akcji
1 miesiąc temu / Nick
 
Może niech profesor szczepionka od razu zostanie pierwszym sekretarzem nowego komitetu centralnego.
1 miesiąc temu / Yeti
 
Kiedy wreszcie otwarcie granic, aby stąd wyjechać??
1 miesiąc temu / lol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.