DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Minister Zbigniew Ziobro popiera karę śmierci. Ale nie postuluje jej, bo jesteśmy w Unii Europejskiej

Minister Zbigniew Ziobro popiera karę śmierci. Ale nie postuluje jej, bo jesteśmy w Unii Europejskiej
Fot.Krystian Maj/FORUM

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wyraził poparcie dla kary śmierci. Jak jednak zastrzegł, nie będzie jej postulował, gdyż funkcjonujemy w ramach określonych struktur międzynarodowych, które uniemożliwiają nam swobodę działania w tej materii.

 

- Gdyby to ode mnie zależało, przywróciłbym karę śmierci – mówił w poniedziałkowym programie „Dziś Wieczorem” w TVP Info minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

- Kara powinna być adekwatna do winy, ale chodzę po ziemi i nie postuluję tego, dlatego, że jesteśmy w warunkach Unii Europejskiej, nie jest to możliwe. Dlatego proponuję karę dożywotniego pozbawienia wolności – dodał lider Solidarnej Polski.

 

- Chciałbym, aby ta kara, była karą eliminującą tego typu morderców jak ten człowiek (Kajetan P.–red.), który zamordował tę młodą nauczycielkę języka włoskiego, zbezcześcił jej ciało, uciął jej głowę. To tak straszna zbrodnia, że ten człowiek nie zasługuje by wyjść na wolność – tłumaczył swoje stanowisko Zbigniew Ziobro.

 

Zdaniem polityka wachlarz kar, jakie może orzekać sąd, powinien zostać rozszerzony, szczególnie w przypadku morderców, gwałcicieli i pedofilów. - Dziś sąd może orzekać karę od miesiąca do 15 lat, karę 25 lat więzienia oraz dożywocia. Chcemy aby sąd mógł orzekać karę od tygodnia do 30 lat i karę dożywotnią – stwierdził Ziobro.

 


Źródło: TVP Info

MWł 


DATA: 2016-03-01 08:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

abc, nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz; żeby zacząć jakikolwiek porządek w Polsce, ale i nie tylko, to trzeba właśnie wprowadzić karę śmierci za dokładnie zdefiniowane czyny - np. morderstwo (nie mylić z zabójstwem), zdradę stanu, narodu, dezercję w czasie wojny; i jest dokładnie przewidziana przez Najwyższego jako możliwa do zastosowania - Biblię trzeba nie tylko znać ale i rozumieć;
ponad 2 lata temu / JARO
 
@abc: A jak Polska ma rozliczyć zdrajców bez kary śmierci? No jak?
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Mówienie dzisiaj o karze śmierci to nic innego jak niepotrzebne wywoływanie tematu i odwracanie uwagi od spraw rzeczywiście istotnych. A rzeczywiście istotne jest aby rozliczyć choćby część afer i przekrętów z ostatnich 8 lat i w ten sposób powsadzać do kryminału całą wierchuszkę Targowicy szykującej się do zamachu stanu. Żadna kara śmierci nie jest tu do niczego potrzebna.
ponad 2 lata temu / abc
 
@Lech: Obóz pracy to rozwiązanie socjalistyczne, charakterystyczne dla reżimów lewackich, sprzeczne z ideą wolności głoszonej przez prawicę. Jeśli mówimy o więzieniu, to owszem - powinno ono być ciężkie, ale w żadnym wypadku nie może być to obóz pracy. Z drugiej strony nie powinno się więźniom udostępniać siłowni, bibliotek, TV ani, jak to w Lublinie było (a może jeszcze jest), uczęszczania na zajęcia na uczelni wyższej. To i tak wiele, że więzień otrzymuje celę, czyli ocieplony lokal, do tego wyżywienie. Należałoby się zastanowić nad ideą więziennictwa albo najlepiej sprywatyzować je i pozwolić przedsiębiorczym Polakom na zakładanie firm, które zajmą się działalnością więzienną i sami przedsiębiorcy będą decydować o warunkach panujących w lokalach, po czym wystąpią do przetargu i będą konkurować z innymi o pieniądze rządowe na więziennictwo. Jak nie wiadomo co robić, to należy to urynkowić. Każdy wówczas będzie zadowolony, a zaradni zarobią.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Lechu-co napisałeś to dotyczy kar zachowawczych.Faktycznie ukarani nie powinni mieć komfortu bezrobotnego-kuracjusza lecz przymusowego niewolnika.Ta kara dotyczy kar terminowych.Nie można skazać kogoś na niewolnictwo bezterminowe-można i to w zgodzie z nauczaniem KK na śmierć.Śmierć skazanego może być jego odkupieniem winy i może nawet byc zasługująca w oczach Pana,choć o tym w dzisiejszym świecie ciężko nawet marzyć.Ważniejsze wydaje się jednak aby zagwarantować że kara będzie sprawiedliwa i miłosierna.
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
Anna ładnie napisała. Co to za niepodległość, skoro pan minister mówi, że nie można, bo eurokołchoz? Panie ministrze, jesteśmy w Polsce, polski naród wybrał rząd, w którym wiadomo było, że będzie Pan ministrem sprawiedliwości. Każdy to wiedział z wyborców i z Pana Partii. Odwagi! Służyć narodowi i wprowadzić pożądaną przez większość narodu karę śmierci. Pokażmy światu (nie tylko eurosojuzowi), że jesteśmy panami we własnym kraju i żadna lewica nie będzie nam mówić, jak mamy żyć!
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.