DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Minister Waszczykowski: Polska przyjmie imigrantów, ale tylko tych wyselekcjonowanych

Minister Waszczykowski: Polska przyjmie imigrantów, ale tylko tych wyselekcjonowanych
fot. Marian Zubrzycki / FORUM

Jeśli strona polska otrzyma dostęp do punktów identyfikacji migrantów we Włoszech i w Grecji, by móc ich wyselekcjonować, wtedy nasz kraj ich przyjmie – zapewnił Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych w rozmowie z dziennikiem „Corriere della Sera”.

 

Wywiad z szefem polskiej dyplomacji ukazał się we włoskiej gazecie dzień po jego wizycie w Rzymie i rozmowach z włoskim ministrem Paolo Gentilonim. W rozmowie nie mogło zabraknąć pytań o polską politykę imigracyjną. Waszczykowski pytany czy Polska przyjmie 7 tys. uchodźców przydzielonych przez UE, odpowiedział twierdząco, choć przyznał, że nasz kraj stawia tu pewne warunki.


Szef polskiej dyplomacji wyjaśnił, że Polska nie przyjmie migrantów zmuszonych do przyjazdu do Polski wbrew ich woli, gdyż byłoby to „stratą czasu”, a migranci wróciliby tam, gdzie otrzymają wyższe zasiłki. Ponadto przyjmowani imigranci muszą udowodnić swoją tożsamość i nie mogą stanowić żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski. - Jeśli otrzymamy dostęp do hot spotów - punktów identyfikacji migrantów na Lampedusie i w Grecji, by móc ich wyselekcjonować, wtedy ich przyjmiemy – zaznaczył. Waszczykowski podkreślił, że problem leży po stronie włoskiej i greckiej, bo kraje te nie mogą same wybierać i odsyłać do Polski imigrantów.

 

Szef MSZ zaznaczył też, że to Europa ponosi wielką odpowiedzialność za to, co dzieje się obecnie w Syrii, Iraku i Libii, ponieważ „przez wiele lat nie dokładała starań, aby rozwiązać trwające tam kryzysy czy wręcz była całkowicie nieobecna”. Minister pytany dlaczego Polska nie okazuje solidarności w sprawie migrantów odparł, ze „solidarność to droga dwukierunkowa, wy nam to pokazujecie, my pokazujemy to wam, przyjmując na przykład milion uchodźców z Ukrainy, przebywających obecnie w Polsce” i dodał: „wy widzicie tylko migrantów, którzy przybywają z południa, a my tych ze wschodu”.

 

Waszczykowski nie chciał oceniać polityki imigracyjnej kanclerz Angeli Merkel, ale przyznał, że „byliśmy zaskoczeni brakiem konsultacji i współpracy oraz zbyt optymistyczną i idealistyczną postawą”.

 

 

Źródło: rp.pl

MA

 

 

 


DATA: 2016-03-08 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla jednych trolling, dla innych postawa jak najbardziej katolicka. Każdy we własnym sumieniu powinien odpowiedzieć sobie na pytanie "jaka naprawdę jest ta władza?" Czy jest wierna Prawdzie i nauce Chrystusa, czy nie ma złych zamiarów, czy jest skuteczna, konsekwentna w działaniu wobec głoszonych przez siebie wartości, pro-polska, czy nie układa się ze złem.. Do tego trzeba uwagi i odwagi do stawania w prawdzie...
ponad 2 lata temu / taka prawda
 
@Stop iSSlam: Dobra decyzja. Jeśli ktoś nie potrafi przed głosowaniem zapoznać się z programem wyborczym, opierając się jedynie na własnych wyobrażeniach, to lepiej niech w ogóle nie głosuje.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
@ Stop iSSlam Dziwny jesteś, przecież to co robią ma na celu nie przyjęcie nikogo. Stawiają takie warunki, których UE nie spełni i to jedyna droga, bo formalnie nie mogą się wycofać z umów kopaczowej. Ja popieram całkowicie. w konsekwencji jesli przyjmą kilkuset chrześcijan, to tez jestem za, a jestem pewna, że islamistów nie przyjmą i już!
ponad 2 lata temu / Aaaa
 
Jak widzę to i tu jest sporo trollów. Jakbyśmy tak mieli poprzedni rząd, to już byśmy także mieli hordy muzułmanów. Już! I prosili o więcej.
ponad 2 lata temu / Ewa G
 
waszczykowski to duren albo zdrajca. niech przyjmie ich do swojego domu!
ponad 2 lata temu / ewd
 
@Leaf427: "i PiS zostanie zmieciony w najbliższych wyborach" - i wreszcie wszyscy miejscowi pyskacze będą szczęśliwi, więc w czym problem? :)
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.