DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Minister Stępkowski o zakazie aborcji: to wybór między Janem Pawłem II a stalinowską prokurator

Minister Stępkowski o zakazie aborcji: to wybór między Janem Pawłem II a stalinowską prokurator
Źródło: sejm.gov.pl

Uznawany w mediach za głównego „sprawcę” zaproszenia Komisji Weneckiej do opiniowania polskiego sporu o Trybunał Konstytucyjny, wiceminister spraw zagranicznych profesor Aleksander Stępkowski, udzielił dziennikowi „Rzeczpospolita” wywiadu, w którym mówił o swojej domniemanej dymisji. Wśród powodów ewentualnego wyrzucenia go z rządu wymienia się projekt całkowitego zakazu aborcji, napisany przez Instytut Ordo Iuris, którym Stępkowski niegdyś kierował oraz kwestie unijne.

 

- Jeśli chodzi o Komisję Wenecką to istotnie niektórzy zrobili ze mnie Pandorę, która uchyliła wieczka swej puszki. Jeśli chodzi o Brukselę to nie dostrzegam tu jakichś problemów. By mówić o „koźle ofiarnym", trzeba byłoby zastanowić się nad tym, kto jest tym „bogiem" domagającym się ofiary, a szczerze panu powiem, że mnie to niespecjalnie interesuje – powiedział o Komisji Weneckiej prof. Stępkowski, który bronił decyzji o zaproszeniu gremium do opiniowania sytuacji w Polsce.

 

- To był ruch na szachownicy, który czyniliśmy ze świadomością kosztów, jednak dawał on nam duże pole manewru i pozwalał neutralizować wiele ataków. Sztandarowym przykładem jest wystąpienie pani premier na forum Parlamentu Europejskiego. Fakt wystąpienia przez Polskę z wnioskiem wytrącał lub pozbawiał mocy oskarżenia, jakie względem nas formułowano – dodał wiceminister spraw zagranicznych, który poczuwa się do „sprawstwa” zaproszenia KW, co – zdaniem niektórych mediów – może być powodem rozważań o jego dymisji  Innym powodem jest projekt pełnej ochrony życia, przygotowany przez kierowany niegdyś przez prof. Stępkowskiego Instytut Ordo Iuris, pod którym podpisało się niemal pół miliona Polaków.

 

- W „Gazecie Wyborczej” przeczytałem, że ktoś ponoć ze mną rozmawiał i miałem odmówić wpływania na organizacje stojące za tą inicjatywą. Stanowczo dementuję tę informację. Nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał. Zresztą uznałem, że skoro opuściłem Instytut Ordo Iuris, to powinienem szanować pozarządowy charakter i autonomię tej organizacji – powiedział „Rzeczpospolitej” wiceminister.

 

- Oczywiście, że sympatyzuję z tym projektem, uważam, że jest bardzo dobrze przygotowany od strony warsztatowej i bardzo dobrze pomyślany, jednak nie kiwnąłem palcem przy jego powstawaniu. Przeczytałem go dopiero po rejestracji inicjatywy i to na kanwie krytyki, która go spotykała z różnych stron. Co do czasu zgłoszenia inicjatywy, osobiście też miałem wiele wątpliwości, jednak nie oszukujmy się, na taki projekt nie ma nigdy dobrego momentu, każdy jest zły – zauważył prof. Stępkowski. - Polacy muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcą budować swoją Ojczyznę na spuściźnie Jana Pawła II, czy na dorobku stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej, której główne tezy doktoratu wciąż obowiązują w polskim prawie – dodał.

 


Dołącz do protestu w obronie ministra Stępkowskiego. Niech liberalne media nie decydują, kto ma być członkiem polskiego rządu! 


Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł

  


DATA: 2016-08-18 08:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moj Dziadek powiadal do mnie 12 latka, gdy wiesz co robisz a jestes w potrzebie obrony, tnij od siodla lub od lokcia. Bil sie w 1920 1939 i potem w Wachlarzu, bronioac Polakow na Wschodzie. Jan Trzeba miec zasady, ktore chcemy bronic.
ponad 3 lata temu / Bober
 
Etyka sytuacyjna jest nie zgodna z Nauczaniem Kosciola.Polityka partii dobrej zmiany w kwestii obrony zycia doprowadzi do przegrania nastepnych wyborow."BEZ BOGA ANI DO PROGA" Pan vice-minister broni zycia.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Dopóki w Polsce rządzą żydzi i amerykanie jak Paul Jones(patrz usunięty tu artykuł z omówieniem wypowiedzi G.Brauna), zakaz aborcji nie zostanie przegłosowany. PiS jest tak samo posłuszny jak PO. Sznurki skracają się, sumienie chowane jest pod poduszkę.
ponad 3 lata temu / x
 
Pisze to w sensie,że nie dla niego "na taki projekt nie ma nigdy dobrego momentu, każdy jest zły",ale w sensie politycznym,zawsze coś będzie od "strony politycznej" przeszkadzało,zawsze się znajdzie jakaś wymówka,niestety.
ponad 3 lata temu / @cojapacze
 
Co do czasu zgłoszenia inicjatywy, osobiście też miałem wiele wątpliwości, jednak nie oszukujmy się, na taki projekt nie ma nigdy dobrego momentu, każdy jest zły...cóż on gada! każdy jest zły na obronę życia????!!!!
ponad 3 lata temu / cojapacze
 
Pan minister A.Stępkowski okazał się groźnym przeciwnikiem, ponieważ inteligentnie i skutecznie stanął w obronie prawdy i dobra; tak więc należy go jak najszybciej wyeliminować z gremium, w którym podejmuje się decyzje. Sprawa obrony dzieci nienarodzonych jest tutaj absolutnie kluczowa - nareszcie przestać składać krwawe ofiary Molochowi! Nareszcie powiedzieć - NIE. I o to toczy się walka; żadne struktury militarne ani pieniądze nam nie pomogą bez Bożego błogosławieństwa! Dom trzeba budować na fundamencie a nie na piasku, bo zgromadzone - nawet racjonalnie i w dobrym celu - bogactwo rozsypie się w pył. Bóg jest Panem historii - kiedy to wreszcie wierzący politycy zrozumieją? Data uchwalenia zakazu zbijania dzieci nienarodzonych będzie datą na miarę Victorii Wiedeńskiej i Cudu nad Wisłą. Przy sprawie Pana Stępkowskiego "wyjdą zamysły serc wielu".
ponad 3 lata temu / eMGa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.