DZIŚ JEST:   28   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wacława, króla
Św. Tymona
 
 
 
 

Minister Sprawiedliwości: nie ma zgody na agresję aktywistów LGBT i tolerowanie przemocy

Minister Sprawiedliwości: nie ma zgody na agresję aktywistów LGBT i tolerowanie przemocy
Fot: Krystian Maj/FORUM

Nie ma zgody na agresję aktywistów LGBT i tolerowanie przemocy. Nie może być zgody na zastępowanie debaty publicznej kryminalną, fizyczną przemocą i bandyckimi napadami. Nie może też być przyzwolenia na tolerowanie przemocy wobec funkcjonariuszy Policji wykonujących prawne obowiązki zlecone im przez niezawisły sąd – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.

 

-Brutalna przemoc, pobicie, przebijanie nożem samochodu to kryminalne przestępstwa, a nie debata polityczna. Chuligańska napaść w biały dzień, w centrum Warszawy, wyrzucenie z samochodu, a następnie pobicie bezbronnego człowieka jest aktem bandytyzmu. Nie da się tego usprawiedliwić – podkreślił Prokurator Generalny.

 

- Nawet najwyższa temperatura sporów politycznych nie tłumaczy kryminalnych wybryków i przedstawicieli opozycji. Przekroczono granice, które wydawały się nieprzekraczalne. Wydawało się, że wszystkie siły polityczne były zgodne, że nie ma miejsca dla fizycznej przemocy w debacie publicznej. Jednak tę granicę opozycja przekroczyła broniąc bandyty działającego pod flagami LGBT – dodał.


-Obrona bandytyzmu przez polityków jest rzeczą niesłychaną. Politycy opozycji nie stoją po stronie prawa i niezawisłych sądów, nie stoją po stronie napadniętego, bezbronnego człowieka, który nie używał przemocy. Oni stoją po stronie bandytyzmu i domagają się tolerancji dla sprawców kryminalnej napaści. Atakowanie Policji realizującej polecenie sądu to rzecz niesłychana – ocenił Minister Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro podkreślił, że o aresztowaniu na dwa miesiące Michała Sz. za chuligański czyn zdecydował niezawisły sąd, a jego decyzja wynikała z przepisów prawa.

 

W piątek działacze i aktywiści LGBT protestowali przeciw aresztowaniu Mateusza Sz. określającego się jako kobieta o pseudonimie Margo. Ciążą na nim zarzuty ataku na kierowcę ciężarówki Fundacji Pro-Prawo do Życia oraz uszkodzenia samochodu organizacji. 

 

„Nie będzie zgody na tego typy agresywne działania w przestrzeni publicznej. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi również dochodzenie w sprawie znieważenia pomników w Warszawie oraz obrazy uczuć religijnych przez aktywistów LGBT” - poinformowało w oświadczeniu Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Źródło: gov.pl
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-08 19:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wychodzi na to ze jesli homo kogoś zaatakuje to nie jest przestępstwo, a jesli hetero to juz tak??????
1 miesiąc temu / Kinga
 
Napaść to napaść, agresja to agresja za to sie ponosi karę i tyle.
1 miesiąc temu / Ania
 
I bardzo dobrze za umyślną napaść musi i odpowiedziec i tyle.
1 miesiąc temu / Jan
 
zderzeniem z rzeczywistością są komentarze pod artykułem cytującym wypowiedź Abp Głodzia "Biernośc wobec zła ...
1 miesiąc temu / czytelnik do M
 
Prezydent Duda ułaskawiając Ziobrę uznał go tym samym za przestępcę. Nic mnie nie dziwi w kraju w którym ministrem i prokuratorem jest skazany przestępca.
1 miesiąc temu / Axel
 
Wszystkie akty przemocy są złe, natomiast obóz rządzący najbardziej zaczyna się bać, że opozycja przejmie władzę dzięki przewrotowi.
1 miesiąc temu / Janek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.