DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Minister rolnictwa ostrzega przed „Piątką dla zwierząt”: zraża wieś, nie przyciąga nowych wyborców

Minister rolnictwa ostrzega przed „Piątką dla zwierząt”: zraża wieś, nie przyciąga nowych wyborców
Jan Krzysztof Ardanowski. FOT.:Adam Kraina/CC BY-SA(https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Jan Krzysztof Ardanowski ostrzega członków partii rządzącej przed fundamentalistycznie ekologicznym pomysłem, który zyskał poklask skrajnej lewicy. Minister rolnictwa zauważa, że „Piątka dla zwierząt” godzi w wiarygodność prezydenta, premiera oraz jego samego. Ponadto PiS, tracąc zaufanie elektoratu wiejskiego, nie zyskuje nowych wyborców. Wszak w rewolucyjnej narracji lewica zawsze będzie o kilka kroków przed formacją Jarosława Kaczyńskiego.

 

„Wprowadzenie kontrowersyjnej ustawy krótko po wyborach, w których polska wieś przesądziła o wyborze Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta RP (81 proc. poparcia wśród rolników), a pół roku wcześniej o wygraniu wyborów parlamentarnych przez Zjednoczoną Prawicę (71 proc. poparcia wśród rolników) wywoła bardzo poważne konsekwencje polityczne” – pisze minister Ardanowski w opublikowanym przez Onet liście do polityków Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o skrajnie lewicową „Piątkę dla zwierząt”, która zakłada m.in. likwidację całej branży przemysłowej produkującej futra i zarazem poważne problemy firmy kooperujących, co w konsekwencji może doprowadzić do bezrobocia i nędzy osób zatrudnionych w tym sektorze. To jednak nie wszystko, gdyż propozycja PiS zakłada zakaz trzymania zwierząt domowych na „krótkich” łańcuchach, zakaz uboju rytualnego – z wyjątkiem związków wyznaniowych (a więc także problemy firm produkujących obecnie taką żywność) czy nadanie uprawnień organizacjom społecznym (w praktyce: lewicowo-ekologistycznym), mogącym w asyście policji odbierać zwierzęta – co stawia pod znakiem zapytania prawo własności. Na celowniku znalazło się także wykorzystywanie zwierząt w celach rozrywkowych.

 

Wprowadzenie takiej ustawy spowoduje odwrót wsi od Prawa i Sprawiedliwości i na trwałe przemodeluje polską geografię polityczną – ostrzega minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wskazując, że w kontekście „Piątki dla zwierząt” wszelkie deklaracje o obronie wsi przez PiS to jedynie hasła propagandowe. Nadrobienie takich strat w przyszłości może być niemożliwe.

 

Co więcej, minister rolnictwa krytykuje całą ideę lansowania przez PiS postulatów typowo lewicowych. Jak bowiem zauważa, „w sensie politycznym lewica antykościelna, występująca przeciw rodzinie, popierająca ideologię LGBT, oskarżająca polityków o zgubny wpływ na klimat, w sposób demagogiczny stawiająca prawa zwierząt przed ludźmi, czyli ci, którzy medialnie popierają zgłoszoną ustawę, co do zasady nie zagłosują na Prawo i Sprawiedliwość. Ustawa trwale zrażająca elektorat wiejski nie przyciąga do PiS żadnych nowych środowisk” – pisze Jan Krzysztof Ardanowski. Minister wskazuje ponadto na wady proponowanej ustawy.

 

Nie jest tajemnicą, że część Zjednoczonej Prawicy zagłosuje przeciwko „Piątce dla zwierząt”, dlatego też partia Jarosława Kaczyńskiego do wprowadzenia kontrowersyjnych i radykalnie lewicowych przepisów będzie potrzebowała głosów opozycji. Na PSL i Konfederację nie ma co liczyć, Lewica jest nastawiona do propozycji entuzjastycznie, a Koalicja Obywatelska chce zgłosić poprawki.

 

 

Źródło: onet.pl / rmf24.pl

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-16 14:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS zrobił wrzutkę,i będzie robił następne ,żebyśmy nie pytali o konkrety,konwencja S tambulska,repolonizacja mediów reforma sadownicza,aborcja eugeniczna,itd
2 miesiące temu / Kazimierz
 
@ ell Przecież PiS już teraz chciał oddać prezydenturę Trzaskowskiemu. Zabrakło tylko 1 procenta.
2 miesiące temu / Ryś
 
@W-Sawa Ale teraz się przebranżowić w co?
2 miesiące temu / Ryś
 
@ tolek A na kogo ci biedni wyborcy mieli glosować? Jedynym postępowaniem zasadnym w tych warunkach było nieuczestnictwo w farsie wyborów.
2 miesiące temu / Ryś
 
@wierny a jak nazwiesz morderców dzieci nienarodzonych?
2 miesiące temu / EM
 
To jest nic. Jak się muszą czuć wyborcy PAD? Oni mysleli, że PAD i PMM to tylko tak sobie żartują z aborcją, eugeniką, prawami zwierząt, tęczowymi marszami przez miasta i pałowaniem przez policję ich przeciwników, tęczowymi piątkami, okupacją kraju przez obce wojska. Pozamykane koscioły i szykanowanie wiernych to było tylko dla żartu. Wasz podpis na liscie wyborczej zostanie tam na bardzo długo. Gratulacje.
2 miesiące temu / tolek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.