DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Minister Rodziny broni tożsamości chrześcijańskiej: tylko ona jest kręgosłupem naszego narodu

Minister Rodziny broni tożsamości chrześcijańskiej: tylko ona jest kręgosłupem naszego narodu

– Chrześcijaństwo ma być oparciem dla węgierskiej rodziny i całej naszej nacji. Nie mamy ani chwili do stracenia; dziś w wielu krajach wartości chrześcijańskie i chrześcijańska tożsamość są mocno zagrożone. Nie możemy dopuścić, by stało się tak na Węgrzech – powiedziała minister Katalin Novák na konferencji na temat polityki rodzinnej w Waszyngtonie.

 

Szefowa resortu przedstawiła podejmowane przez Budapeszt kroki mające na celu zachowanie chrześcijańskiej tożsamości. W odróżnieniu od Europy Zachodniej wzrost dzietności na Węgrzech w najmniejszym stopniu nie będzie powiązany z imigrantami i imigracją. – Będziemy robić wszystko, by promować duże rodziny, życie rodzinne, duchowość i kulturę – powiedziała Novák.

 

Poza wsparciem finansowym dla rodzin, nieoprocentowanymi kredytami dla matek z dwójką i więcej dzieci, władze będą dążyć do stworzenia tzw. kultury życia rodziny. Administracja premiera Viktora Orbana przygotowała tzw. plan ochrony rodziny składający się z 7 punktów.

 

Przewiduje on m.in., że mężatki do 40. roku życia będą mogły otrzymać nieoprocentowany kredyt w wysokości 31 tys. euro. Jeśli kobieta w tym czasie urodzi dwójkę dzieci, spłaci jedynie jedną trzecią tej sumy. Jeżeli natomiast w rodzinie pojawi się trójka (lub więcej) dzieci kredyt ten będzie umorzony.  

 

Rodziny z trójką i więcej dzieci będą mogły liczyć na korzystne wsparcie finansowe przy zakupie dużych, rodzinnych samochodów. Po wprowadzonych do węgierskiej konstytucji zmianach w r. 2011 dotyczących ochrony i godności życia, dziś Węgry szczycą się najniższym odsetkiem aborcji w Europie.

 

Budapeszt występować będzie w obronie chrześcijan i chrześcijaństwa nie tylko u siebie. Rząd węgierski w ramach programu „Węgry pomagają” przeznaczy 3 mln dolarów dla prześladowanych chrześcijan w Iraku.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

ChS

 


DATA: 2019-12-15 07:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Vivat Orban! wprowadził i umocował silny patriotyczny-rząd ,nie poszedł na zgniłe kompromisy z lewakami.Jest przykładem do naśladowania!
2 miesiące temu / t
 
Mądry rząd, mądry Naród. Kiedy u Nas rząd zamiast mówić okrągłymi słówkami zacznie działać..... W en rząd i tą partię już nie wierzę, nic się nie zmieni. Tylko Konfederacja jest nadzieją dla Polski na zmianę polityki
2 miesiące temu / ann
 
Brawo WĘGRY !!! A nasz rząd przeznacza ogromne sumy ale dla tych, przed którymi klęczy na kolanach i płaszczy się niczym pies przed swoim panem. Eech, szkoda słów i nerwów. Polska od dziesiątek lat nie jest niepodległa a szczególnie już teraz pod rządami PISu.
2 miesiące temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.