DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Minister rodziny broni „kompromisu aborcyjnego”

Minister rodziny broni „kompromisu aborcyjnego”
Fot. You Tube / Telewizja Republika

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w wywiadzie telewizyjnym uznała obowiązujące prawodawstwo dotyczące życia poczętego za „kompromis” i „najlepsze rozwiązanie, w największym stopniu akceptowane” przez polskie społeczeństwo.

 

Minister Rafalska w studiu Telewizji Republika odpowiadała na pytania dotyczące największych obecnie wyzwań i zagrożeń rodziny. Kontekstem był niedzielny Narodowy Marsz Życia, który przeszedł ulicami Warszawy. Jego uczestnicy przede wszystkim przypominali rządzącym o powszechnym prawie do narodzin, którego zadekretowanie jest pilnym obowiązkiem władz państwowych.

 

- Czy sprawa zakazu aborcji jest dziś już w Polsce rozwiązana? – pytała panią minister prowadząca wywiad Ilona Januszewska.

 

- Pani redaktor, mamy w Polsce zawarty kompromis, konsensus, i wydaje się, że to najlepsze rozwiązanie, które w największym stopniu jest też akceptowane przez Polaków, i z dużym trudem wypracowane. On jest też przez stronę liberalną mocno kwestionowany – brzmiała odpowiedź przedstawicielki rządu Zjednoczonej Prawicy.

 

Minister Rafalska starała się przekierować temat rozmowy na kwestię skandalicznej w formie i treści edukacji seksualnej, którą starają się wdrożyć niektóre gminy w Polsce. – Oczywiście, my w kwestii aborcji eugenicznej jasno, jako partia konserwatywna, jako Prawo i Sprawiedliwość też się wypowiadaliśmy, ale takie inicjatywy, takie marsze, gdzie uczestnikami są młode rodziny, pokazują również całe zaniepokojenie sytuacją polskiej rodziny. Myślę, że to jest też związane z tym, co już wydarzyło się w Warszawie jeżeli chodzi o LGBT i to, co zawarł prezydent Trzaskowski, to, co zapowiada też Kraków, a być może inne miasta – mówiła pani minister.

 

- Warszawa jest zawsze papierkiem lakmusowym nastrojów społecznych i ona bardzo istotnie wpływa na to wszystko, co się później dzieje w całej Polsce. I dobrze, że ten głos przeciwko temu, co zostało podpisane tu, w Warszawie jest też tak zdecydowany. Odezwały się bardzo różne środowiska, które mówią, że polska rodzina jest silna wartościami, tradycją, tożsamością, że nie chcemy jej zmieniać, nie chcemy naruszać jej autonomii, ze bronimy dziecko, bo to dziecko w rodzinie jest najsłabsze – podkreślała Elżbieta Rafalska.

 

- Nie pamiętam chyba tak mocnego głosu w kwestii rodziny jak ten, akurat w sferze niematerialnej, w kwestii wartości, a już wszystkie absolutnie badania, wszystkie sondaże pokazują, że jest totalna niezgoda na zamiar, o którym mówił wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, o adopcji w przyszłości [dzieci przez pary jednopłciowe] – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

 

Źródło: You Tube / Telewizja Republika

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2019-03-26 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do 123 - Przestań tak się lękać. Skąd wiesz, co będzie? Bo Twój rozum Ci tak podpowiada? Pamiętaj - ze złem nigdy nie wchodzi się w kompromisy! Zaufaj Bogu i stań po Jego stronie a zobaczysz co to są cuda...
7 miesięcy temu / też Maria
 
Oto prawdziwa mowa NIENAWIŚCI. Nienawiści do chorych dzieci poczętych, którym odpiera się PRAWO do ŻYCIA.............OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!OKŁAMALI WYBORCÓW!!!
7 miesięcy temu / Airam
 
Katolicy nigdy nie mogą stawiać się ponad przykazaniami Bożymi. Na tym forum polemizujemy jednak w gronie katolickim, rzadko trafia tu zabłąkany troll. A ustawy państwowe pisane sa, dotyczą WSZYSYKICH obywateli,w tym dla tych, dla których Dekalog nie jest standardem życia, zachowań. Wiadomo, że KOMPROMIS to w ogóle nietrafne słowo na określenie istniejących przepisów aborcyjnych, bo jest to kompromis między mniejszym a większym Złem, a cenę za niego płacą wyłącznie abortowane dzieci. Co w takim razie mamy zrobić jako społeczeństwo dla ratowania tych dzieci? Zabić matki? No tsk wynika z toku rozumowania niektorych.Przeciez aborcji dokonuja kobiety, ktorych nikt i nic nie zmusi do posiadania, urodzenia dziecka. Nam pozostaje jedynie modlitwa do Miłosierdzia Bożego!
7 miesięcy temu / Elle
 
Jaka to diabelska perwersja nazywać "rozsądnym" bezprawie za przyczyną którego bezkarnie mordowani są najmłodsi. Przyzwolenie na morderstwa jest bezprawiem. Bóg rzekł: "Nie będziesz mordować!". A tu znajdują się ludzie, którzy sami siebie stawiają ponad Boga, twierdząc, że owszem należy akceptować mordowanie i nie wolno zakazywać. "Nie będziesz mordować!", przykazał Bóg. A tutaj się znajdują tacy, którzy, powołując się na perwesyjną "logikę" morderczego kompromisu, stawiają siebie samych na piedestale i wykrzykują, koniecznie w liczbie mnogiej, niczym królowie życia: NIE WOLNO NAM ZAKAZYWAĆ MORDERSTWA! Lecz Bóg powiedział: "Nie będziesz mordować!' Kogo mam słuchać? Boga czy ślepców, którzy postawili się ponad Przykazaniami, przekonani o wyższości swoich "roztropnych" sądów, których genezę stanowią ogłupiające telewizory, portale pełne pustego gadulstwa czy skorumpowani politycy, którzy z morderczą poprawnością podpowiadają: KOMPROMIS, KOMPROMIS, KOMPROMIS!
7 miesięcy temu / Murem
 
@janka Po prostu genialnie to ujęłaś ! Krótko, zwięźle i na temat. Za mało logiki, za dużo emocji.
7 miesięcy temu / Elle
 
@ Marecki Dobrze się rozejrzyj. Polska nie jest krajem katolickim. Nie mamy katolickiego wychowania młodych ludzi, na religię chodzą już jednostki, dzieci po Komunii Świętej znikają z kościoła, nie mamy prawdziwej katolickiej reprezentacji w rządzie, mamy jedynie konkordat, który coraz bardziej uwiera neopogan żyjących z nami w jednym państwie. Mamy coraz bardziej zacięta wojnę ideologiczną, która przejawia się zalewem lewactwa , neomsrksizmu. Stąd te rozpaczliwe krzyki o normalność w komentarzach,co nie dziwi, ale zaczyna irytować, bo portal katolicki, a tu tyle jadu w komentarzach, niczym w lewackich. Czy ta lewacka nowomowa już w nas wsiąka?...
7 miesięcy temu / Elle
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.